fbpx

Czy liposukcja ultradźwiękowa jest bezpieczna?

Autor Przemek
liposukcja ultradzwiekowa

Modelowanie ciała w klinice medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej polega dziś na wykorzystaniu nowoczesnych i coraz mniej inwazyjnych procedur chirurgicznych, których celem jest zmiana kształtu, proporcji lub wyglądu ciała pacjenta. W tego typu operacjach najlepszymi specjalistami są wyszkolenia za granicą chirurdzy plastyczni, którzy oferują wiele różnych zabiegów dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta.

dr-piotr-turkowski

dr Piotr Turkowski o liposukcji ultradźwiękowej

specjalista chirurgii plastycznej, założyciel klinikaotco.pl

Procedura modelowania ciała, jest jedną z najczęściej wybieranych przez moich pacjentów. Jest także moją specjalizacją, a wiedzę i doświadczenie z tej dziedziny zdobywałem w najlepszych Ośrodkach w Europie oraz Ameryce Południowej. Dzięki temu dziś mogę zaoferować swoim pacjentom rozwiązanie takie jak liposukcja ultradźwiękowa, która zyskała uznanie przede wszystkim ze względu na minimalną inwazyjność połączoną ze spektakularnymi efektami.

Dla kogo przeznaczona jest liposukcja ultradźwiękowa?

– Ultradźwiękowe odsysanie tłuszczu jest doskonałą propozycją dla osób, które pragną wyrzeźbić swoje ciało i pozbyć się zalegających fałdek tłuszczu.

– Metoda ta pozwala skutecznie podkreślić kształty ciała, a nawet wymodelować sześciopak.

– Jest w stanie sprawić, że skóra będzie bardziej napięta.

– W Klinice OT.CO odsysanie tłuszczu wyróżnia się dużym bezpieczeństwem, bo procedurę tę przeprowadza doświadczony zespół, pracujący na certyfikowanym sprzęcie.

– Pacjent jest zaopiekowany przez fachowy zespół ekspertów także po operacji, mając do dyspozycji konsultacje z fizjoterapeutą oraz dietetykiem.

Na czym polega zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

– Opiera się na wykorzystaniu cienkiej kaniuli, która wprawiana jest w drgania o wysokiej częstotliwości. 

– Sprawia to, że zabieg jest bezpieczniejszy niż w przypadku liposukcji klasycznej, a okres rekonwalescencji zostaje znacznie skrócony w stosunku do klasycznych technik usuwania tłuszczu.

– Mechanizm samego urządzenia nie generuje ciepła, w przeciwieństwie do większości urządzeń do liposukcji, co pozwala uniknąć poparzeń zabiegowych.

– Należy jednak pamiętać, że wszelkie decyzje dotyczące modelowania ciała powinny być dokładnie przemyślane i omówione z doświadczonym chirurgiem plastycznym.

Ile kosztuje liposukcja ultradźwiękowa?

Cena różni się w zależności od obszaru ciała:

  • Podbródek – od 6000zł
  • Bryczesy (1 okolica) – od 6000zł
  • Uda (1 okolica) – od 7000zł
  • Łydki – od 10000zł
  • Boczki – od 8000zł
  • Ramiona – od 10000zł
  • Plecy, kark – od 10000zł
  • Ginekomastia – od 10000zł
  • Brzuch – od 15000zł

Liposukcja – kiedy daje najlepsze efekty?

Moim zdaniem jeżeli ktoś decyduje się na zabiegową redukcję masy ciała, połączoną z kształtowaniem sylwetki, najlepszym rozwiązaniem będzie liposukcja. O ile oczywiście kwalifikuje się do tego zabiegu pod kątem zdrowotnym – czyli w skrócie – jest zdrowy…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.