fbpx

Liposukcja – kiedy daje najlepsze efekty?

Autor Magdalena Błaszczak
liposukcja-co-to

Moim zdaniem jeżeli ktoś decyduje się na zabiegową redukcję masy ciała, połączoną z kształtowaniem sylwetki, najlepszym rozwiązaniem będzie liposukcja. O ile oczywiście kwalifikuje się do tego zabiegu pod kątem zdrowotnym – czyli w skrócie – jest zdrowy.

dr-kamil-adamczyk

Dr Kamil Adamczyk o liposukcji

lekarz medycyny estetycznej

Liposukcja – czym jest?

Zabieg liposukcji to metoda chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej.

  • Polega na odessaniu tłuszczu wprowadzaną podskórnie kaniulą (czyli tępą igłą) przez małe otwory w skórze.
  • Operacja ta wykonywana może być w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.
  • Jest wiele technik liposukcji, jednak najpopularniejsza i najbezpieczniejszą z nich, jest metoda z wykorzystaniem tak zwanego znieczulenia tumescencyjnego.

Jaki rodzaj znieczulenia jest najlepszy podczas zabiegu liposukcji?

Znieczulenie tumescencyjne – to rodzaj znieczulenia miejscowego, w którym podskórnie podaje się duże ilości preparatu znieczulającego, tak aby ten ucisnął otaczające tkanki. Nazwa tego znieczulenia pochodzi od angielskiego słowa tumor które oznacza guz. W wyniku podania znieczulenia miejscowo tkanka jest nabrzmiała, twarda jak guz. To zapewnia bardzo dobre znieczulenie oraz dodatkowo obkurczenie naczyń krwionośnych. Znacznie mniejsze jest wtedy krwawienie, jak i ryzyko aspiracji tłuszczu do naczyń krwionośnych. Rzadziej też dochodzi do groźnych powikłań –  jak na przykład zatorowość płucna.

Liposukcja - czym jest? Zabieg liposukcji to metoda chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej. - Polega na odessaniu tłuszczu wprowadzaną podskórnie kaniulą (czyli tępą igłą) przez małe otwory w skórze. - Operacja ta wykonywana może być w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. - Jest wiele technik liposukcji, jednak najpopularniejsza i najbezpieczniejszą z nich, jest metoda z wykorzystaniem tak zwanego znieczulenia tumescencyjnego. Jaki rodzaj znieczulenia jest najlepszy podczas zabiegu liposukcji? Znieczulenie tumescencyjne - to rodzaj znieczulenia miejscowego, w którym podskórnie podaje się duże ilości preparatu znieczulającego, tak aby ten ucisnął otaczające tkanki. Nazwa tego znieczulenia pochodzi od angielskiego słowa tumor które oznacza guz. W wyniku podania znieczulenia miejscowo tkanka jest nabrzmiała, twarda jak guz. To zapewnia bardzo dobre znieczulenie oraz dodatkowo obkurczenie naczyń krwionośnych. Znacznie mniejsze jest wtedy krwawienie, jak i ryzyko aspiracji tłuszczu do naczyń krwionośnych. Rzadziej też dochodzi do groźnych powikłań - jak na przykład zatorowość płucna.

Jakie są rodzaje liposukcji?

Obecnie jest dostępnych na rynku wiele urządzeń do liposukcji. Wymienić tutaj można chociażby technikę:

  • liposukcji laserowej;
  • wodnej;
  • ultradźwiękowej;
  • klasycznej strzykawkowej.

Trudno wskazać, która z tych metod jest najlepsza, każda ma swoje plusy i minusy oraz konkretne wskazania. Niemniej jednak właściwie wykonana liposukcja, przy użyciu którejkolwiek z metod, zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.

Dlaczego liposukcję niektórzy uważają za mało bezpieczny zabieg?

Należy pamiętać o tym, że im większa powierzchnia poddawana jest zabiegowi i im większa ilość odessanego tłuszczu, tym bardziej obciążająca jest operacja i tym większe ryzyko powikłań. Zabieg liposukcji nie jest wskazany dla osób bardzo otyłych. A to ze względu na dużą ilość tłuszczu, który musi być odessany, a co za tym idzie duże obciążenie organizmu. 

U kogo zabieg liposukcji nie da zadowalających efektów?

Duża otyłość często wiąże się z nadmiarem skóry, który może nie obkurczyć się po zabiegu i da niezadowalający efekt kosmetyczny. U takich pacjentów rozważyć należy abdominoplastykę, czyli chirurgiczne wycięcie powłok brzusznych. Jest to jednak bardzo rozległa procedura chirurgiczna, która wykonywana powinna być jedynie w wyspecjalizowanych ośrodkach.

Ile kosztuje liposukcja?

Ceny liposukcji, w zależności od rozległości zabiegu i zastosowanej techniki wahają się od 5 do ponad 30 tysięcy złotych.

CZYTAJ TAKŻE
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.