fbpx

Czy hybryda kwasu poli-D, L-mlekowego polimlekowego i hialuronowego skutecznie ujędrnia ciało?

Autor Przemek
co-skutecznie-ujedrnia-cialo

Dzięki połączeniu u kwasu poli-D,L-mlekowego i kwasu  hialuronowego w jednym produkcie, możemy uzyskać efekt poprawy jędrności skóry i biorewitalizacji. Efekt ujędrnienia oraz zagęszczenia nasila się stopniowo w kolejnych 6 miesiącach.

dr Karolina Mołas

dr Karolina Mołas o ujędrnianiu ciała kwasem polimlekowym i hialuronowym

lekarka medycyny estetycznej

Problematycznymi partiami na ciele dla wielu kobiet są brzuch, uda, i ramiona. Nie zawsze domowe sposoby pielęgnacji ciała przynoszą oczekiwane efekty. Jak temu zaradzić? Na szczęście obecnie istnieje wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, które pomogą szybko zwiększyć napięcie skóry, redukują oznaki starzenia i widocznie poprawiają jej wygląd 

Biostymulatory to produkty, które podane śródskórnie pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra jest bardziej napięta, zagęszczona i dochodzi do jej wypełnienia i odbudowu “naturalnego rusztowania skóry”. Połączenie kwasu kwasu poli-D,L-mlekowego i kwasu  hialuronowego w jednym produkcie, powoduje ujędrnienie i rewitalizację. Efekt ten nasila się stopniowo w kolejnych 6 miesiącach. Tkanki stają się bardziej nawilżone, skóra napięta i wygładzona. 

Jak działa kwas polimlekowy?

Kwas polimlekowy jest biokompatybilnym i biodegradowalnym składnikiem szeroko stosowanym w medycynie. 

Jego działanie odbywa się na dwóch poziomach poziomach:

  • działanie  fizyczne –  po iniekcji następuje wypełnienie tkanek nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Dzięki swoim właściwościom mikrocząsteczki kwasu polimlekowego nadają spoistość hydrożelowy kwasu hialuronowego. Zapobiega to przemieszczaniu się produktu. 
  • działanie odbudowujące – w przeciągu dwóch tygodni kwas hialuronowy zaczyna się hydrolizować. Następuje pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu. Co za tym idzie diametralnie poprawia się wygląd skóry, jej jędrność i grubość.

Po 6 miesiącach możemy zaobserwować efekt finalny. Produkt ulega stopniowej biodegradacji, jednak dzięki pobudzeniu do  produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych,  dochodzi do odbudowy objętości tkanek. Podanie go śródskórnie jest w pełni bezpieczne. Zabieg ten rekomenduje się, aby powtórzyć 2-3 razy w odstępie 6-8 tygodni. 

Jaka jest róznica między PLLA a PDLLA?

Co warte jest podkreślenia. Dzięki opatentowanej technologii wytwarzania mikrocząsteczek PDLLA, znika ryzyko  powstawania grudek podskórnych tworzących się przy zastosowaniu tradycyjnego kwasu polimlekowego (PLLA)

Kriolipoliza czy ultradźwięki – która technologia jest skuteczniejsza w „trudnych” obszarach ciała?

Każda metoda niwelowania tkanki tłuszczowej ma swoją specyfikę i skutecznie zadziała tylko u pacjentów prawidłowo zakwalifikowanych do zabiegu. U kogo lepiej sprawdzi się kriolipoliza, a u kogo zabieg z użyciem ultradźwięków?

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.