Dzięki połączeniu u kwasu poli-D,L-mlekowego i kwasu hialuronowego w jednym produkcie, możemy uzyskać efekt poprawy jędrności skóry i biorewitalizacji. Efekt ujędrnienia oraz zagęszczenia nasila się stopniowo w kolejnych 6 miesiącach.
dr Karolina Mołas o ujędrnianiu ciała kwasem polimlekowym i hialuronowym
lekarka medycyny estetycznej
Problematycznymi partiami na ciele dla wielu kobiet są brzuch, uda, i ramiona. Nie zawsze domowe sposoby pielęgnacji ciała przynoszą oczekiwane efekty. Jak temu zaradzić? Na szczęście obecnie istnieje wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, które pomogą szybko zwiększyć napięcie skóry, redukują oznaki starzenia i widocznie poprawiają jej wygląd
Biostymulatory to produkty, które podane śródskórnie pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra jest bardziej napięta, zagęszczona i dochodzi do jej wypełnienia i odbudowu “naturalnego rusztowania skóry”. Połączenie kwasu kwasu poli-D,L-mlekowego i kwasu hialuronowego w jednym produkcie, powoduje ujędrnienie i rewitalizację. Efekt ten nasila się stopniowo w kolejnych 6 miesiącach. Tkanki stają się bardziej nawilżone, skóra napięta i wygładzona.
Jak działa kwas polimlekowy?
Kwas polimlekowy jest biokompatybilnym i biodegradowalnym składnikiem szeroko stosowanym w medycynie.
Jego działanie odbywa się na dwóch poziomach poziomach:
- działanie fizyczne – po iniekcji następuje wypełnienie tkanek nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Dzięki swoim właściwościom mikrocząsteczki kwasu polimlekowego nadają spoistość hydrożelowy kwasu hialuronowego. Zapobiega to przemieszczaniu się produktu.
- działanie odbudowujące – w przeciągu dwóch tygodni kwas hialuronowy zaczyna się hydrolizować. Następuje pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu. Co za tym idzie diametralnie poprawia się wygląd skóry, jej jędrność i grubość.
Po 6 miesiącach możemy zaobserwować efekt finalny. Produkt ulega stopniowej biodegradacji, jednak dzięki pobudzeniu do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, dochodzi do odbudowy objętości tkanek. Podanie go śródskórnie jest w pełni bezpieczne. Zabieg ten rekomenduje się, aby powtórzyć 2-3 razy w odstępie 6-8 tygodni.
Jaka jest róznica między PLLA a PDLLA?
Co warte jest podkreślenia. Dzięki opatentowanej technologii wytwarzania mikrocząsteczek PDLLA, znika ryzyko powstawania grudek podskórnych tworzących się przy zastosowaniu tradycyjnego kwasu polimlekowego (PLLA)
Kriolipoliza czy ultradźwięki – która technologia jest skuteczniejsza w „trudnych” obszarach ciała?
Każda metoda niwelowania tkanki tłuszczowej ma swoją specyfikę i skutecznie zadziała tylko u pacjentów prawidłowo zakwalifikowanych do zabiegu. U kogo lepiej sprawdzi się kriolipoliza, a u kogo zabieg z użyciem ultradźwięków?
Dr Joanna Suseł o wolumetrii twarzy mężczyzn Specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej JM Suseł Clinic Wolumetria twarzy u mężczyzn – co to jest dziewięciopunktowe konturowanie …
Trycholodzy mają do dyspozycji wiele metod leczenia, które zatrzymują wypadanie włosów. Ich wybór i powodzenie terapii zależy w dużej mierze od ustalenia przyczyny łysienia. mgr …