fbpx

Czy HIFU pomaga usunąć „pelikany”na ramionach?

Autor Magdalena Błaszczak
pelikany
wioleta-bzowska

Wioleta Bzowska o HIFU

pielęgniarka w Saska Clinic Dr Radziejewska

Dlaczego skóra ramion traci jędrność?

Już po 25 roku życia tracimy około 1% kwasu hialuronowego i kolagenu. Coraz to mniejsza zawartość włókien kolagenowych i elastycznych w skórze prowadzi do jej zmian patologicznych. Są nimi rozstępy, blizny czy cellulit. W konsekwencji również dochodzi do zmniejszenia jędrności i napięcia skóry. Pojawia się większa lub mniejsza wiotkość w rożnych obszarach ciała. Kluczowym staje się pytanie, czy jesteśmy w stanie sobie z nią poradzić? Styl życia, na który składają się dobrze zbilansowana dieta, odpowiednia suplementacja, wystarczająca ilość snu i systematyczna pielęgnacja to fundamenty w zatrzymaniu procesu starzenia. Nie zawsze jest to jednak wystarczające. Zapotrzebowanie na nieinwazyjne techniki poprawy jakości skóry stale rosną, a pacjenci coraz częściej poszukują skutecznych i bezpiecznych zabiegów Hi-TECH. Medycyna estetyczna  podejmuje wyzwanie i spełnienie marzenia o pięknej, pełnej blasku, jędrnej i zdrowej skórze jest teraz w zasięgu ręki.

Jak działa technologia HIFU na mało jędrne ramiona?

  • To idealny zabieg gdy nie możemy pozwolić sobie na nawet krótki czas rekonwalescencji po zabiegu.
  • Jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny oraz dający możliwość dotarcia do jeszcze głębszych warstw skóry.
  • HIFU nazywane jest często nieinwazyjną formą liftingu.
  • Skoncentrowane ultradźwięki wykorzystywane przez HIFU stymulują powstanie tarcia w komórkach. Te ulegają silnemu nagrzaniu.
  • W zależności od tego, na jakiej długości fal pracujemy, możemy uzyskać efekt lipolityczny komórek lub/i obkurczenie włókien kolagenowych.
  • Zabieg ten świetnie sprawdza się nie tylko na pelikany, również na mało jędrną skórę brzucha, pośladków i biustu.

Z jakimi zabiegami warto łączyć HIFU?

Najlepsze efekty zauważamy w terapii łączącej HIFU z falą radiową mikroigłową. Wówczas należy stosować zabiegi w serii naprzemiennej.

Kiedy pojawiają się efekty po zabiegu HIFU na tzw. pelikany?

Docelowe efekty pojawiają się od kilku do kilkunastu tygodni po zabiegu. Utrzymują się przez wiele miesięcy. 

HIFU – u kogo daje najlepsze efekty odmładzające?

HIFU jest skrótem z języka angielskiego, który oznacza high-intensity focused ultrasound, czyli skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. W trakcie zabiegu wykorzystuje się działanie technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych (HIFU), polegającej na precyzyjnym skupieniu fali o wysokiej energii na małym obszarze.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.