fbpx

Brzuch po ciąży – jak obkurczyć luźną skórę?

Autor Magdalena Błaszczak
brzuch-po-ciazy

Wiotka skóra z niewielkimi depozytami tłuszczowymi jest problemem wielu kobiet po ciąży. Doskonałym rozwiązaniem może być zabieg HIFU.

Ula Krawczyk

mgr Ula Krawczyk o brzuchu po ciąży

fizjoterapeutka z Kliniki Bezpieczna Kosmetyka

Jak działa HIFU na brzuch po ciąży?

Jeśli pracujemy na wysokich parametrach działamy na tkankę tłuszczową, a na mniejszych głębokościach działamy na powięź i tkankę łączną. HIFU to fala ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości. Dociera na różne głębokości tkanek, w zależności od parametrów dobranych przez operatora. W wyniku technologii zachodzą dwa procesy: termiczny i mechaniczny. Termiczny – absorbcja fali powoduje podgrzanie w tkankach nawet do 60 st., na skutek czego tworzą się kontrolowane poparzenia wewnątrz tkanki. Mechaniczny – powstają w środku pęcherzyki gazu, które uszkadzają kolumnowo strukturę, dzięki czemu tkanka (skóra, powięź) zaczynają się regenerować. Są to w pełni kontrolowane uszkodzenia, stymulujące tkankę do regeneracji, a co za tym idzie do ujędrnienia opracowywanych partii ciała, takich jak brzuszek czy „pelikany” , ale też np. wewnętrzne partie ud.

HIFU na brzuch po ciąży – jak wygląda zabieg?

 • Najpierw obrysowane zostaje pole zabiegowe, operatorka ustala z klientem/klientką na jakich obszarach będą pracować i jakimi głębokościami: tkanka tłuszczowa, powięź, skóra – w zależności od oczekiwanego efektu.
 • Przed przystąpieniem do zabiegu na skórę nałożony zostaje specjalny żel, który przewodzi ultradźwięki, a następnie przykładana jest punkt po punkcie głowica (punkt po punkcie fala o określonych parametrach dociera do tkanki na określoną głębokość).
 • Bardzo ważne, zarówno z powodów bezpieczeństwa, jak i uzyskania skutecznych efektów, jest właściwe ustawienie odpowiednich parametrów. Fala emitowana przez głowicę może wnikać na głębokość od 1,5 do 11 mm.
 • Dochodzi do mikrouszkodzeń tkanek, dzięki którym następuje regeneracja i zagęszczenie dotychczasowej struktury komórkowej. Ze względu na precyzyjnie ustawioną głębokość penetracji wierzchnie warstwy skóry pozostają nietknięte, zabieg wiec nie wyklucza nas z codziennego życia.

HIFU – jakie są odczucia podczas zabiegu?

Klient/-ka odczuwa delikatne igiełki, punktowo gorąco, ale cały czas w strefie komfortu. Zabieg nie jest bolesny.

Jakie są efekty zabiegu na brzuch po ciąży?

Czasami pojawiają się już po 1-2 dniach; lepsze jest wtedy napięcie skóry, widać wygładzenie, poprawę elastyczności. Ale na ostateczne efekty czeka się średnio 3-6 mcy. Konsekwencją zabiegu HIFU jest głęboki lifting i przebudowa tkanek. Skóra zaczyna się obkurczać, ponieważ fala ultradźwiękowa głęboko i wielopoziomowo pobudza procesy naprawcze w tkankach, tworzą się też nowe włókna kolagenu i elastyny. Zabieg daje spektakularne efekty szczególnie u kobiet po ciążach (rozciągnięta skóra brzucha, schowany pępek).

Jak często warto powtarzać zabiegi?

Zabieg powtarza się przeważnie raz w roku, przy większych problemach 2-3 razy w roku. Rekonwalescencja nie jest konieczna, brak jakichkolwiek efektów ubocznych oraz konieczności znieczulenia. 

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU na luźny brzuch:

 • choroby serca,
 • nowotwory złośliwe,
 • przebyte udary mózgu,
 • skłonność do keloidów,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • zmiany skórne,
 • opryszczka i stany zapalne w miejscu zabiegu,
 • wszczepione urządzenie elektryczne,
 • metalowe implanty w okolicy zabiegowej,
 • leczenie przeciwzakrzepowe lub obecność zaburzeń krwotocznych,
 • wypełniacze w okolicy zabiegowej (ultradźwięki i wysoka temperatura powodują zanikanie wypełnień, może też dojść do pojawienia się stanu zapalnego w miejscu podania wypełniacza).

Cena zabiegu: od 2 000 zł

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.