fbpx

Dlaczego brazylijski lifting pośladków powoduje dużą śmiertelność?

Autor Magdalena Błaszczak
brazylijski-lifting-posladkow

Dr Kamil Adamczyk o brazylijskim liftingu pośladków (ang. brazilian butt lift)

lekarz medycyny estetycznej, ekspert Infini Premium

Jakiego materiału używa się do brazylijskiego liftingu pośladków?

  • Do wypełniania pośladków lekarz używa tłuszczu pacjenta. W pierwszej kolejności tłuszcz ten pobiera z miejsca, z którego chcemy się go pozbyć. W tym celu wykonywana jest liposukcja, czyli operacyjne pobranie tkanki tłuszczowej. Najczęściej wykorzystuje się do tego tłuszcz z brzucha, boczków lub ud.
  • Pobrany tłuszcz jest płukany z roztworu znieczulającego (roztworu Kleina), wykorzystywanego przy liposukcji. Płyn ten niekorzystnie wpływa na komórki tłuszczowe – lipocyty.
  • Następnie tłuszcz jest rozdrabniany, aż osiągnie konsystencję budyniu. To niezbędne, aby podać tłuszcz w miejsce biorcze cienką kaniulą. Dodatkowo proces ten zmniejsza ryzyko powstania w miejscu biorczym grudek tłuszczu i zwiększa prawdopodobieństwo przyjęcia się.
  • Aby tłuszcz w podawanym miejscu się utrzymał, musi się on unaczynić. Należy pamiętać, że palenie papierosów, w szczególności okołooperacyjnie, znacznie zmniejsza odsetek tłuszczu który przyjmuje się w miejscu biorczym.

Jak wygląda zabieg brazylijskiego liftingu pośladków?

  • Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym ze względu na sposób podawania tłuszczu.
  • W tym wariancie powiększania i ujędrniania pośladków, tłuszcz podawany jest w mięsień.
  • Jest to metoda skuteczniejsza, niż wstrzykiwanie tłuszczu w tkankę tłuszczową pośladków. Mięsień jest bogato unaczyniony, więc przeszczepiany tłuszcz ma większą szansę się unaczynić.
  • Procedura jest niezwykle bolesna, dlatego zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.
brazylijski-lifting-posladkow

Dlaczego brazylijski lifting pośladków jest ryzykownym zabiegiem?

  • Fakt podania tłuszczu w mięsień wiąże się niestety z dużym ryzykiem. W głębszych warstwach pośladków przebiegają duże żyły.
  • Podanie tłuszczu do naczynia powoduje ryzyko wystąpienia zatorowości płucnej, która może nawet doprowadzić do śmierci pacjentki.
  • Zabieg ten obarczony jest najwyższą śmiertelnością, ze wszystkich wykonywanych w USA operacji plastycznych.
  • W raporcie z 2017 roku opisano 32 przypadki śmiertelne i 103 poważne powikłania, które nie zakończyły się śmiercią, po brazylijskim liftingu pośladków.

Jaka jest alternatywa dla brazylijskiego liftingu pośladków?

  • To jego modyfikacja, w której w znieczuleniu miejscowym, tłuszcz podawany jest nie w mięsień, ale podskórnie.
  • Badania wskazują na dość wysoką przyswajalność tłuszczu w tej okolicy (jednak zdecydowanie niższą niż przy podaniu w mięsień).
  • Metoda ta jest też bezpieczniejsza, nie opisano żadnego przypadku śmiertelnego po tego typu zabiegu.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu, efekty, powikłania

Czy każda zdrowa kobieta może powiększyć pośladki kwasem hialuronowym? Poza ogólnym stanem zdrowia, aby zakwalifikować pacjenta do zabiegu chirurgicznego należy ocenić, czy pacjent odniesie korzyść z zaproponowanego leczenia.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.