fbpx

Bozylian – co warto wiedzieć o męskiej depilacji laserowej?

Autor Magdalena Błaszczak
Bozylian

Dr Katarzyna Osipowicz o bozylianie

Lekarz medycyny estetycznej

Bozylian – czym jest ten rodzaj depilacji

Bozylian to całkowita depilacja miejsc intymnych. Męska depilacja jest  łatwiejsza, ponieważ to właśnie włosy mężczyzn są grubsze. W efekcie lepiej pochłaniają promieniowanie laserowe. To wpływa na korzystniejsze zniszczenie mieszków włosowych.
Depilacja tych partii wymaga jednak precyzji  i odpowiedniego sprzętu. Dlatego warto korzystać z zabiegów w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Bozylian – wskazania do zabiegu:

  • nadmierny wzrost włosów, czyli schorzenie zwane hipertrichozą,
  • męska nadpotliwość, występująca w  obszarach nadmiernie owłosionych,
  • względy estetyczne.

Bozylian – przygotowanie do depilacji laserowej

Istotna jest konsultacja lekarska, wywiad. Specjalista sprawdzi strukturę włosa, kolor i jego grubość. Pozwoli to zakwalifikować do zabiegu i wyeliminować przeciwwskazania. Lekarz wykona także próbę laserową. Miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z kremów z witaminą A, depilacji woskiem, wyrywania włosków pęsetą. Tydzień wcześniej trzeba odstawić preparaty ziołowe, a tuż przed depilacją ogolić się maszynką.

Bozylian – przebieg zabiegu 

Głowice lasera działają powierzchniowo na skórę i nie wpływają na zaburzenie funkcji organizmu. Zabieg jest bezinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Laser emituje wiązkę promieni, która przenika przez tkankę skóry do mieszka włosowego, niszcząc jego cebulkę. Lasery usuwające owłosienie mogą być jednak stosowane tylko w przypadku włosów będących w fazie wzrostu. Dlatego należy powtarzać depilację laserową kilka razy w odstępie 4 – 9 tygodni. Każdy kolejny zabieg daje lepsze efekty, ponieważ laser działa na wcześniej osłabionym owłosieniu. Najłatwiej jest pozbyć się ciemnych włosów, które posiadają dużą zawartość melaniny. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry, które ustępuje po paru godzinach. Na podrażnioną skórę nie należy aplikować kosmetyków, które mogą nasilić zaczerwienienie. Bezpośrednio po wykonanej depilacji laserowej zaleca się także unikania korzystania z basenu, sauny oraz brania gorących kąpieli.

Bozylian – przeciwwskazania do depilacji laserowej

Terapia retinoidami, występujące alergie skórne, świeża opalenizna, cukrzyca, bielactwo,  epilepsja, przyjmowanie niektórych ziół i leków oraz niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne.

CZYTAJ TAKŻE

Wolumetria twarzy u mężczyzn – jakie techniki są najlepsze?

Dr Joanna Suseł o wolumetrii twarzy mężczyzn.Co to jest dziewięciopunktowe konturowanie MD Codes?

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.