fbpx

Które antyoksydanty rzeczywiście dają silną ochronę przed wolnymi rodnikami?

Autor Magdalena Błaszczak
Pink Age Dives Med

Ochrona skóry przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników to jeden z najważniejszych elementów profilaktyki przeciwstarzeniowej. Wśród dostępnych na rynku antyoksydantów są takie, których działanie przynosi wyjątkowo spektakularne rezultaty. Które z nich działają najmocniej?

Marlena Ratajczyk

Marlena Ratajczyk

kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem, szkoleniowiec Dives Med

Które antyoksydanty rzeczywiście dają silną ochronę przed wolnymi rodnikami?

Ochrona skóry przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników to jeden z najważniejszych elementów profilaktyki przeciwstarzeniowej. Wśród dostępnych na rynku antyoksydantów są takie, których działanie przynosi wyjątkowo spektakularne rezultaty. Które z nich działają najmocniej?

Skuteczna antyoksydacja, którą zapewnia glutation

Naturalnie występujący w organizmie człowieka glutation to tripeptyd składający się z L-cysteiny, kwasu L-glutaminowego i glicyny który jest niezwykle silnym przeciwutleniaczem. Uczestniczy w procesach naprawy uszkodzonych białek, lipidów oraz kwasów nukleinowych, bierze również udział w regeneracji innych drobnocząsteczkowych antyoksydantów (C i E). wykazuje działanie depigmentacyjne (blokowanie tyrozynazy i zmniejsza tworzenie melaniny) oraz zapobiega przedwczesnej apoptozie komórek. By skutecznie zabezpieczyć skórę przed wolnymi rodnikami, warto wykonać zabieg z preparatem zawierającym ten pożądany składnik Pink Age Dives Med. Jest to zaawansowany koktajl zabiegowy do silnej stymulacji przeciwstarzeniowej, poprawy kolorytu i rozświetlania skóry. Dedykowany do niwelowania oznak starzenia egzogennego spowodowanego fotostarzeniem, smogiem i zanieczyszczeniem środowiska. Formuła produktu bazuje na połączeniu aminokwasów, witamin, peptydów o wysokim potencjale antyoksydacyjnym i odmładzającym. Poprzez wysoką zawartość glutationu i kompleksu innych najsilniejszych antyoksydantów Pink Age Dives Med:

 • działa wybitnie antyglikacyjnie,
 • chroni i regeneruje DNA komórek,
 • zapobiega powstawaniu hiperpigmentacji posłonecznych,
 • i pobudza remodeling kolagenu,
 • formuła przywraca skórze naturalny i piękny wygląd oraz młodzieńczy blask.

Antykosydacyjne działanie bakuchiolu

Bakuchiol, nazywany również roślinnym retinolem, słynie nie tylko z tego, że skutecznie spłyca zmarszczki i stymuluje produkcję kolagenu, a także ze swoich silnych właściwości antyoksydacyjnych – zwalcza wolne rodniki, które mają nieodzowny wpływ na szybsze starzenie się skóry.

 • Badania pokazują, że ma dwukrotnie wyższy potencjał antyoksydacyjny niż ten, który w podobnym stężeniu posiada witamina E. Dodatkowo też nawilża i odżywia.
 • Jego działanie w porównaniu do retinolu jest znacznie wydłużone w czasie więc jednorazowo potrzeba o wiele większych stężeń bakuchiolu, aby działaniem zbliżyć go do retinolu. 
 • Ze względu na jego fenomen, analizy laboratoryjne jeszcze trwają, ale już jest on substancją niezwykle pożądaną w kosmetologii, dermatologii i medycynie estetycznej. Chociaż nie jest tak dobrze udokumentowany jak pochodne witaminy A, to uważa się go za dość silnie działający składnik i być może niedługo może on całkowicie wyprzeć retinol ze względu na brak działania fotouczulającego oraz na wysoką stabilność pod wpływem działania UV.
 • Ponadto nie daje efektów ubocznych takich jak zaczerwienie, suchość, podrażnienie skóry. Jest dobrze tolerowany i łagodny dla skór.
 • Badania potwierdziły jego działanie w obrębie uszkodzeń egzogennych skóry. Systematyczne stosowanie bakuchiolu pozwala również na przyspieszenie procesu odnowy i gojenia się ran. Pracuje na nasze piękno niczym cichy i niewidoczny superbohater, który nie powoduje zaczerwienień, pieczenia czy swędzenia.

Resweratrol – jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy w kosmetyce

Związek z grupy polifenoli obecny w największych ilościach w owocach czerwonych winogron, czyli składnik występujący pod nazwą resweratrol, stosowany zewnętrznie w kosmetykach działa na poziomie komórkowym skóry, uodparniając ją na stres, chroniąc białka kolagenu i elastyny przed szkodliwym działaniem cukrów i zwalczając wolne rodniki – po prostu przeciwdziała starzeniu.

 • To jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy znanych w kosmetyce. Między innymi chroni materiał genetyczny komórek skóry poprzez aktywację sirtuin, białek odpowiadających za ich żywotność oraz zdolność do regeneracji.
 • Zapobiega także procesom glikacji, czyli niszczenia zapasów kolagenu.
 • Skuteczność resweratrolu została potwierdzona naukowo, stanowi on więc realną pomoc w zapobieganiu zmarszczkom oraz utracie jędrności.
 • W wielu produktach kosmetycznych resweratrol będzie wzbogacony o dodatkowe odżywcze oleje, ekstrakty z alg, witaminę E i kwas hialuronowy, aby jeszcze bardziej zintensyfikować swoje działanie przeciwstarzeniowe. Optymalna ilość o zaobserwowanym efektywnym działaniu to ok. 6% resweratrolu w produkcie.

Lipoliza – jakie efekty można uzyskać za jej pomocą (ZDJĘCIA przed i po zabiegu)

Mechanizm lipolizy wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki…

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.