fbpx

3 najskuteczniejsze terapie łączone odmładzające szyję – przebieg zabiegów, efekty, ceny

Autor Magdalena Błaszczak
Terapia odmładzająca szyję
Aleksandra Rymsza

Dr Aleksandra Rymsza o terapiach łączonych odmładzających szyję

Specjalista dermatolog

Szyja – jak starzeje się ta partia ciała?

Skóra szyi starzeje się szybciej niż twarz, ponieważ ma mało podściółki tłuszczowej i gruczołów łojowych. Głównym problemem jest utrata jej jędrności, robi się ona wiotka, cieńsza, pojawiają się przebarwienia i poziome zmarszczki (tzw. linie Wenus). Często występuje również zwiększone napięcie mięśnia szerokiego szyi, co jest widoczne pod postacią charakterystycznych pionowych sznurów (tzw. szyja indycza). 

Aby uzyskać jak najlepszy rezultat, warto łączyć różne techniki. Na efekty zabiegów poprawiających jakość skóry, trzeba zazwyczaj poczekać. Proces wytworzenia nowego kolagenu trwa, więc pierwsze efekty są widoczne po około miesiącu. W przypadku zabiegów nawilżających, np. mezoterapii pojawia się on szybciej, kilka dni po zabiegu.

1. Terapie odmładzające szyję – mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, nanotransfer

Jednym z małoinwazyjnych zabiegów w tej okolicy, które przeprowadzam dość często, jest mezoterapia. Za jej pomocą możemy poprawić nawilżenie, gęstość i napięcie skóry, wszystko zależy od zastosowanego preparatu. Dostarczamy go za pomocą igły lub kaniuli, po zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Do mezoterapii stosujemy różne produkty – zarówno gotowe (np. kwas hialuronowy), jak i tkanki autologiczne (osocze bogatopłytkowe, komórki macierzyste oraz przeszczepy nanotłuszczu, czyli tzw. nanostransfer). Możemy też podawać w tą okolicę biostymulatory, które pobudzają syntezę kolagenu.

  • Mezoterapia – cena od 1500 zł.
  • Osocze bogatopłytkowe – 2500 zł.
  • Nanotransfer – od 4000 zł 

2. Terapie odmładzające szyję – skoncentrowane ultradźwięki, fale radiowe, laser frakcyjny CO2

Mezoterapię można połączyć z zabiegami wykonywanymi za pomocą urządzeń. Szyja jest „wdzięcznym obszarem” do takiego działania. Do najbardziej skutecznych należy według mnie zabieg Ulthera, czyli miejscowe działanie za pomocą skoncentrowanych ultradźwięków. Działa podobnie jak zabiegi z użyciem fal radiowych i lasera CO2. Poprzez podgrzanie skóry na różnych głębokościach, pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Rezultatem jest zwiększenie jędrności i napięcia skóry. Ulthera i zabiegi z użyciem fal radiowych (np. Pelleve) nie wymagają znieczulenia i rekonwalescencji, w przeciwieństwie do lasera Frakcyjnego CO2. Do tego zabiegu znieczulamy skórę za pomocą maści, goi się ona przez kilka dni. 

  • Ulthera – od 4500 zł
  • Pelleve 1500 zł
  • Laser frakcyjny – 1500 zł 

3. Terapie odmładzające szyję – BroadBand Light

W przypadku przebarwień lub skóry z problemami naczynkowymi, stosuje się zabiegi usuwające tego typu zmiany. Jednym z nich jest np. BBL (BroadBand Light). Urządzenie wykorzystuje się nie tylko do nieinwazyjnego usuwania przebarwień i zamykania naczyń, ale też do poprawy gęstości skóry. Taki zabieg warto łączyć z mezoterapią. 

  • BBL – 1500 

Zostaw komentarz

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.