fbpx

Zapraszamy do podcastu Estetyczne Rozmowy!

Autor Przemek
podcast

Autorski podcast Akademii Estetik ma już ponad 10 000 odsłuchań. Zapraszani są tu profesjonaliści z branży medycyny estetycznej i kosmetologii (lekarze, kosmetolodzy, właściciele klinik), influencerzy branży beauty oraz inspirujące osobowości publiczne.

Magda Wojcik

Magdalena Wójcik o podcaście Estetyczne Rozmowy

Absolwentka Bankowości i Finansów z tytułem mgr, z ponad 15 letnim doświadczeniem w tym sektorze. Ukończyła studia MBA i Executive we Francuskim Instytucie Zarządzania oraz program LederShip w Harvard Business Review.  Certyfikowana Międzynarodowa Prelegentka Brian Tracy International.

Skąd czerpiesz pomysły na tematy, które poruszasz?

Pomysły tak naprawdę podsyła mi ogromna znajomość ludzi z rynku beauty.  Moi goście to zawsze wyjątkowe osoby, bardzo często są przyjaciólmi, lekarzami, kosmetologami, trychologami, prowadzą  biznesy beauty. Koncept „Estetycznych Rozmów” ma przede wszystkim łączyć wszystkie obszary, które są częścią biznesu beauty – czyli zarządzanie, markę osobistą, sprzedaż, lifestyle, motywację do działania i samorozwój.

W jaki sposób wybierasz gości?

Początkowo do studia zapraszałam głównie lekarzy, było to działanie celowe, wszyscy wiemy jak wyglada sytuacja pomiędzy rynkiem kosmetologii a medycyny estetycznej. Szanuje jedną i drugą grupę, a przez takie narzędzie staram się pokazać jak wyglada ich współpraca „od środka”, dlaczego ważna jest edukacja i szacunek dla obu zawodów. Może to wydawać się infantylne, ale naprawdę lubię w taki sposób zmieniać stereotypy. Tak naprawdę byłam pierwszą osobą która głośno zaczęła nazywać i nawoływać do komunikacji: „perfekcyjny duet”. Zbliżamy się do 100 odcinka i chyba nam to wychodzi. Nasze miejsce edukuje, rozwija, czasami skłania do refleksji i śmieszy.

Kim są słuchacze podcastu?

Początkowo, były to przede wszystkim osoby związane z branżą beauty, właścicielki salonów, gabinetów kosmetycznych, lekarze medycyny estetycznej, dystrybutorzy produktów. Ale wiem też, że dzisiaj są to również osoby z poza branży, które poszukują podpowiedzi o zabiegach, sprawdzonych i zaufanych osób, które prawdziwie opowiadają o estetyce lub też inspirują w różnych obszarach

Obecnie coraz cześciej odwiedzają Cię kobiety, które dzieląc się swoimi historiami inspirują do fajnych zmian – pracy nad sobą.

Tak i rozmawiamy o tym co może dodać siły i motywacji, o dobrej kobiecej energii. Tematy zawsze przychodzą pod wpływem inspiracji osobowości, którą goszczę w studio. Uwielbiam rozmowy z ludźmi, nie boje się sytuacji niespodzianek, bo na tyle znam branże, produkty, zabiegi – iż rozmowa bez scenariusza wychodzi naturalniej i jest taka „nasza”. Unikam i celowo ostatnio przestałam odsłuchiwać podcastów innych osób, aby podświadomie nie przybrać jakiejś maniery, wzorca rozmowy. Wiem, że często słuchacze podsumowują – „mam wrażenie jakbym była z wami na kawie”. 
I takie właśnie są estetyczne rozmowy – są spotkaniem przy kawie.  Unikam kontrowersji, bo w mojej ocenie już samo życie funduje nam mnóstwo stresu. Chcę, żeby ta przestrzeń była dla wszystkich miłym momentem. Czasami goście przychodzą w stresie, ale juź po pierwszych 30 sekundach, zmienia się ich mimika twarzy i „płyną” w odpowiedziach.

Jakie są plany na rozwój podcastu?

Podcast się zmienia i będzie się zmieniał, bo coraz więcej naszych słuchaczek sięga po to narzędzie.
Z uwagi na to, że większość odbiorców to kobiety, oprócz branżowych tipów, chcemy poszerzyć tematykę o wiekszą ilością lifestylu i motywacji. Przed nami spotkania z gwiazdami, rozmowy o dietach, sporcie, modzie, psychologii, energii – jednym słowem, pragnę dostarczać słuchaczkom ciekawych wrażeń, wartościowych chwil spędzonych z nami. Zawsze będziemy mówili o estetyce i kosmetologii, ale te nowe obszary są przecież dla nas kobiet tak samo ważne.

Dlaczego wybrałaś tę formę przekazu? 

Podcast jest  idealnym narzędziem przy naszym obecnym trybie życia. To bardzo wygodne – włożyc słuchawki i posłuchać ciekawej rozmowy w drodze do pracy, na spacerze, na siłowni. Słuchanie pozwala nam na swobodę w wyborze miejsca i czasu. Uwielbiam podcasty. Ta forma jest mi bliska w wielu dziedzinach, to rozwijanie się w trakcie czasu wolnego. Estetyczne rozmowy idealnie wypełniają tą przestrzeń.

Posłuchaj podcastu Estetyczne Rozmowy na Spotify.

To życie zaplanowało mój sukces, nie ja

Nie pochodzi z rodziny lekarskiej, będąc dzieckiem, zupełnie nie planował wiązać swojego życia z medycyną. Jako nastolatek kleił po lekcjach modele samolotów i marzył o tym, że zostanie pilotem. Pasja do precyzyjnej pracy manualnej sprawiła, że przez głowę przeszedł mu nawet pomysł, by być złotnikiem.  Na szczęście zbieg okoliczności zdecydował inaczej. Po maturze zaczął niełatwą i stresującą pracę jako sanitariusz pogotowia ratunkowego…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.