fbpx

Z czym łączyć mikronakłuwanie, by osiągnąć spektakularny efekt odmładzający?

Autor Magdalena Błaszczak
z-czym-laczyc-mikronakluwanie

Mikronakłuwanie ma udowodnione działanie odmładzające, a jego efekt dodatkowo się pogłębia, jeśli zabieg połączy się z preparatami zawierającymi składniki aktywne. Które z nich mogą dać naprawdę imponujące rezultaty?

dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska,

dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska

ginekolog, lekarz medycyny estetycznej z kliniki Estebelle

Co zapewnia skuteczność mikronakłuwania

Urządzenie do mikronakłuwania stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Pen używany do zabiegu dzięki systemowi igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej, zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja urządzeń do mikronakłuwania pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Przygotowanie do zabiegu mikronakłuwania

Skórę znieczulamy kremem znieczulającym, następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie do mikronakłuwania daje możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry. Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu, wykonujemy kilka pasaży, by jak najdokładniej pokryć leczone powierzchnie. 

Te składniki aktywne wzmacniają skuteczność mikronakłuwania

Najlepsze efekty odmładzające zabieg mikronakłuwania daje w połączeniu z czynnikami wzrostu. Zawierające te składniki aktywne serum regenerujące działa wyjątkowo skutecznie,  poprawiając wygląd starzejącej się, zniszczonej skóry. Sprawdza się również po innych zabiegach medycyny estetycznej. Formuła preparatu z czynnikami wzrostu odmładza komórki skóry, wzmacnia zdolność skóry do naprawy uszkodzonych komórek. Gdy składnik aktywny zatapia się w skórze, natychmiast zaczyna poprawiać jej naturalny proces naprawy i regeneracji:

  • stymuluje produkcję kolagenu,
  • wspiera mikrokrążenie,
  • pobudza aktywność przeciwutleniającą,
  • zwiększa odnowę komórkową.

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu mikronakłuwania z preparatem zawierającym czynniki wzrostu jest: trądzik pospolity, trądzik różowaty, obecność oparzeń pierwszego stopnia, leczenie i prewencja blizn. 

Rekonwalescencja po zabiegu mikronakłuwania

W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry z możliwością punktowego krwawienia.

  • Mimo głębokiego nakłuwania do 2,5 mm nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków.
  • Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie.
  • Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta jak po lekkim oparzeniu słonecznym.
  • Zarówno po samym zabiegu, jak i w kolejnych dniach poleca się stosowanie specjalistycznego podkładu medycznego, który przyspiesza gojenie skóry i pozwala jej oddychać.
  • Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.
  • Po 5-7 dniach widać już efekty terapii.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.