fbpx

Wypełnienie warg sromowych większych – kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Autor Magdalena Błaszczak
wypełnianie-warg-sromowych

Procesy związane ze starzeniem dotyczą całego organizmu. Na drodze różnych mechanizmów podlegają im również narządy płciowe zewnętrzne oraz wewnętrzne. 

lek. med. Patrycja Stańczyk

Patrycja Stanczyk

ginekolog-położnik, ginekolog estetyczny z Kliniki Pawlikowski w Łodzi

Ostatnie lata przyniosły znaczący rozwój ginekologii estetycznej, która staje naprzeciw potrzebom kobiet, pragnących przeciwdziałać efektom starzenia się okolic intymnych. Wynika to zarówno ze względów medycznych, kosmetycznych, związanych z pogorszeniem komfortu życia oraz obniżeniem satysfakcji ze współżycia.

Jakie są wskazania do wypełniania warg sromowych większych?

  • Główne wskazania do zabiegów powiększenia i modelowania warg sromowych większych stanowią hipoplazja oraz rozluźnienie skóry sromu lub jednoczesna ich obecność.
  • Wynikają one przede wszystkim z przyczyn fizjologicznych związanych ze zmianami okresu menopauzalnego, czy przebytymi ciążami, jak również mogą być następstwem znacznej utraty masy ciała np. po porodzie, urazów, czy deformacji.

Jakie techniki wykorzystuje się podczas zabiegu?

  • W celu wykonania zabiegu wykorzystuje się dwie techniki – transfer autologicznej tkanki tłuszczowej lub wypełnienie kwasem hialuronowym.
  • Potrzebną do przeszczepu tkankę tłuszczową można uzyskać z obszaru ciała, w którym występuje jej nadmiar, jednym z częstszych obszarów ekstrakcji jest wewnętrzna strona ud.
  • Przyjmuje się, że efekt lipo transferu jest trwały i wieloletni, jednakże może dochodzić do częściowego wchłaniania tłuszczu w ok. 30 %.

Czym się powinien wyróżniać kwas hialuronowy do wypełniania warg sromowych większych?

  • Ze względu na anatomiczną i funkcjonalną rolę, jaką pełnią wargi sromowe większe, należy wybierać wypełniacze dedykowane wyłącznie okolicom intymnym.
  • W przypadku kwasu hialuronowego, najbardziej uznaną technikę stanowi wykorzystanie wypełniaczy opartych na technologii smart crosslinking, czyli inteligentnej technologii sieciowania wykorzystującej PEG, który sprawia, że produkt jest elastyczny, doskonale integruje się z tkanką nadając jej naturalny wygląd.
  • Właściwości PEG skutkują odpornością na kompresję, co zapewnia trwałe i optymalne efekty korekty estetycznej przy użyciu mniejszej ilości produktu.

Ile czasu utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekty zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy, przy czym dokładny czas uzależniony jest od indywidualnych uwarunkowań, a powtórny zabieg może być wykonany najwcześniej po 6 miesiącach.

Dolegliwości bólowe w czasie seksu – jakie zabiegi mogą pomóc?

Wiele kobiet skarży się na dolegliwości bólowe odczuwane w czasie stosunków seksualnych. Szczególnie są to pacjentki po niedawnym porodzie lub w czasie menopauzy. Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą poprawić komfort ich życia intymnego i zniwelować dyspareunię?

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.