fbpx

Wypełnianie policzków i bruzd nosowo-wargowych

Autor Magdalena Błaszczak
policzki

Środkowe piętro twarzy należy traktować kompleksowo. Odchodzi się od wypełniania jedynie bruzd nosowo-wargowych, czy budowania szerokich i mocno podkreślonych łuków jarzmowych, dających efekt „napompowanych” policzków, na rzecz subtelnej odbudowy całości.

Lek.med Alicja Przybycin o szkodliwości kwasu hialuronowego

lek. med. Alicja Przybycin o wypełnianiu policzków i bruzd nosowo-wargowych

specjalista laryngolog, lekarz medycyny estetycznej

Planując zabieg, lekarz dokładnie analizuje anatomię pacjenta, jego proporcje i mimikę oraz próbuje ustalić przyczynę powstania zmian, które pacjent chce skorygować. Wolumetria nie ogranicza się do „ostrzyknięcia” jednej okolicy – to działanie kompleksowe, zakładające takie zastosowanie preparatu, aby przy użyciu jak najmniejszej jego ilości, uzyskać jak najlepszy efekt.

Jakie preparaty stosuje się w środkowym piętrze twarzy?

  • W tym rejonie stosujemy średnio gęste oraz gęste wypełniacze, np. preparaty kwasu hialuronowego lub wypełniacze autologiczne.
  • Plan zabiegu należy opracować tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny przy użyciu jak najmniejszej ilości preparatu.
  • Głębokie iniekcje nawet niewielkich ilości wypełniacza umożliwiają uzupełnienie ubytków poprzez uwydatnienie własnych tkanek.
  • Iniekcje powierzchowne z kolei pięknie wypełniają płytsze zmarszczki.

Jakie substancje sprawdzają się do wypełniania policzków i bruzd nosowo-wargowych?

W ostatnim czasie bardzo popularnym zabiegiem jest podanie:

  • kwasu polimlekowego;
  • biostymulatorów tkankowych bazujących na kwasie hialuronowym, hydroksyapatycie wapnia lub polinukleotydach.
  • Przy znacznych zanikach tkanek miękkich policzków oraz znacznej utracie elastyczności skóry biostymulatory stanowią rewelacyjny wstęp do zabiegu wolumetrycznego.
  • W przypadku zmian mniej nasilonych często pozwalają odsunąć zabieg wolumetrii w czasie.

Holistyczne dbanie o pacjenta

Dzisiejsza medycyna estetyczna to nie tylko toksyna botulinowa i wypełniacze – to przede wszystkim kompleksowe działanie anti-aging. Lekarze podchodzą do pacjenta holistycznie i – poza planem zabiegowym – zwracają uwagę również na rolę zdrowego trybu życia i prawidłową pielęgnację domową skóry, opartą na dobrych jakościowo kosmeceutykach oraz obowiązkowej fotoprotekcji. W gabinecie natomiast zaczyna się od podstaw. W pierwszej kolejności analizuje się proporcje twarzy pacjenta, jakość skóry i tkanek, proponuje zabiegi poprawiające ich napięcie i odżywienie, a dopiero w kolejnym etapie planuje się zaawansowane zabiegi wypełniające i naprawcze. Zdrowa, zadbana i zagęszczona skóra jest często kluczem do sukcesu zabiegów wolumetrycznych. W samej wolumetrii z kolei stawia się na naturalność i subtelność efektu, co stanowi odwrócenie trendu nadmiernego wypełniania i „alienizacji” twarzy, który jest tak często widoczny między innymi w mediach społecznościowych.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.