fbpx

W jaki sposób usunąć tzw. chomiki?

Autor Przemek
Chomiki

Zaburzenia owalu, czyli brak tzw. półki, którą tworzy linia biegnąca od bródki do kąta żuchwy, jest związane z procesem starzenia i zachodzi u wszystkich osób. Jednak to kształt twarzy determinuje to, w jakim stopniu ten problem będzie występował u danego pacjenta.

dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska o usuwaniu chomików

lekarka medycyny estetycznej

Najmniej widoczny problem będzie na kwadratowej twarzy, najbardziej na trójkątnej i owalnej.

Co jest odpowiedzialne za ten proces?


1. Postępująca wiotkość skóry.
2. Budowa kostno-mięśniowa, która odpowiada za kształt twarzy.
3. Zanikanie poduszeczek tłuszczowych (kompartmenty tłuszczowe) zdeterminowane kodem genetycznym.

Wspomniane poduszeczki znajdują się w różnych strefach twarzy, a szczególne znaczenie w zaburzeniu owalu mają te położone w okolicach skroni, części środkowej policzków i w okolicach przedusznych. Skóra pod wpływem grawitacji i zaniku poduszeczek tłuszczowych nie ma punktów podporowych, dlatego zaczyna opadać w dół. Dzieci mają okrągłe twarze, co często nie jest związane z ilością tkanki tłuszczowej, lecz z niezachwianą objętością poduszek tłuszczowych. Im jesteśmy starsi, tym mamy mniej poduszeczek tłuszczowych zwłaszcza we wspomnianych wyżej okolicach. Dysponujemy wieloma nieinwazyjnymi technikami poprawy owalu twarzy. Tworząc indywidualny program terapeutyczny, diagnozuję problem pacjenta i do tego dobieram technikę zabiegową.

Augmentacja kwasem hialuronowym

Tę technikę stosuję u pacjentów, których podstawowym problem w zaburzeniu owalu jest utrata kompartmentów tłuszczowych. Iniekcję wykonuję metodą liftingu przedusznego i/lub butterfly.

Stymulatory tkankowe: kwas polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia.

Nie nadają one objętości, ale powodują neokolagenazę. Przez wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego odbudowują stary kolagen i stymulują fibrobroblasty do produkcji nowego. Wzmacniają w ten sposób rusztowanie skóry, poprawia-jąc jej strukturę, napięcie i jakość.

Nitki z kwasu polimlekowego fizycznie (przez zbudowanie specjalnego rusztowania) unoszą skórę do góry i tym samym owal.

Techniki łączone najlepiej sprawdzają się w zaburzeniach owalu, ponieważ działają wielowymiarowo. Najczęściej łączę urządzenia energetyczne ze stymulatorami tkankowymi, czyli np. radiofrekwencję mikroigłową z kwasem polimlekowym.

Należy pamiętać, że efekty powyższych zabiegów zawsze są zależne od kondycji organizmu pacjenta: dobrego nawodnienia, sposobu odżywiania, rytmu dobowego, w tym snu, aktywności hormonalnej. W moim gabinecie najczęściej spotykam się z brakiem akceptacji tzw. chomików. To pierwszy problem estetyczny pacjentów wieku dojrzałego i dla mnie jako specjalistki medycyny regeneracyjnej ogromna przestrzeń do poprawy komfortu i wizerunku pacjenta.

Lifting przyuszny – jak unieść tkanki w tej partii twarzy?

Kiedy myślimy o walce ze starzeniem, siły z założenia są nierówne. Czas biegnie nieubłaganie, procesy z nim związane są nieuniknione, ale niekoniecznie nieodwracalne. Mówi się, że kobieta starzeje się od szyi i dłoni. W gabinetach medycyny estetycznej są to okolice dość często pomijane, skupiamy się na górnym i środkowym piętrze twarzy, blisko linii pośrodkowej pacjenta. Jest jednak jeszcze jedna okolica która również wpływa na odbiór twarzy dojrzałej, mianowicie okolica przyuszna oraz samo ucho…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.