fbpx

W jaki sposób osocze bogatopłytkowe odmładza pochwę?

Autor Magdalena Błaszczak
osocze-bogatoplytkowe-odmladza-pochwe

Ostatnie lata przynoszą coraz większe zainteresowanie w zakresie zabiegów ginekologii plastycznej i estetycznej. Odmładzanie okolic intymnych przestaje być tematem tabu. Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe to połączenie skuteczności, bezpieczeństwa i długotrwałego efektu.

lek. med. Patrycja Stańczyk

lek. med. Patrycja Stańczyk

ginekolog-położnik, ginekolog estetyczny z Kliniki Pawlikowski

Osocze bogatopłytkowe w ginekologii estetycznej

Bezpieczeństwo osocza bogatopłytkowego wynikające z pochodzenia z autologicznej krwi pacjentki, a przez to całkowitego braku immunogenności, pozwala na jego szerokie zastosowanie w ginekologii estetycznej.

Dlaczego warto wykonywać zabiegi osoczem bogatopłytkowym?

Wykorzystanie PRP w zabiegach rewitalizacyjnych pochwy umożliwia:

  • odbudowę nabłonka;
  • przyspieszenie regeneracji, wzrost elastyczności i napięcia błony śluzowej;
  • a także prowadzi do pobudzenia produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego oraz neowaskularyzacji.

Oprócz rezultatów w postaci odmłodzenia, skutkuje to redukcją suchości pochwy, dolegliwości bólowych, a także przewlekłego świądu.

Kiedy pojawiają się efekty po zabiegu?

Podobnie jak w przypadku HA, pierwsze rezultaty zabiegu zaczynają być odczuwane w ciągu miesiąca, zaś dla uzyskania optymalnego efektu zazwyczaj przeprowadza się kilka zabiegów co kilka tygodni.

Jakie inne zastosowanie w ginekologii estetycznej ma osocze bogatopłytkowe?

  • Dodatkowo, PRP można wykorzystać również do odmłodzenia warg sromowych większych, uzyskując rekonstrukcję grubości naskórka, eliminację zmarszczek na powierzchni sromu i poprawę jego kolorytu.
  • Rola płytkowych czynników wzrostu w procesie gojenia umożliwia zastosowanie PRP także w stymulacji gojenia blizn po episiotomii, cięciu cesarskim, czy zabiegach ginekologii plastycznej.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Zabiegi z wykorzystaniem PRP nie mogą być wykonane u pacjentek z zaburzeniami krzepnięcia krwi, stosujących leczenie przeciwkrzepliwe lub immunosupresyjne.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.