fbpx

W jaki sposób laseroterapia zmniejsza widoczność blizn po porodzie?

Autor Magdalena Błaszczak
blizny-po-porodzie

Po porodzie siłami natury najczęściej obserwujemy blizny po nacięciu krocza lub po jego pęknięciu. Po cięciu cesarskim zaś podłużną bliznę tuż nad wzgórkiem łonowym, rzadziej pionową bliznę w linii pośrodkowej ciała. W zmniejszeniu ich widoczności pomaga laser CO2.

lek-marta-walaszek

lek. Marta Walaszek o leczeniu blizn laseroterapią

lekarz medycyny estetycznej

W obu przypadkach ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i dobrać jak najlepszą metodę wspomagania gojenia, a następnie redukcji widoczności blizny. Często pierwsze zabiegi można rozpocząć po zakończeniu okresu połogu, czyli ok. 6 tygodniach od porodu. Wczesna ocena rany ustalenie dalszego planu terapii.

Jak działa na blizny laseroterapia?

 • Terapia laserowa to procedura wykorzystująca skoncentrowane wiązki światła w celu leczenia blizn.
 • Udowodniono, że leczenie to skutkuje remodelingiem skóry i idącą za tym poprawą elastyczności, kolorytu i ogólnego wyglądu blizny.
 • Często zmniejsza również dolegliwości bólowe spowodowane patologicznym napięciem tkanek.

Jaki laser jest najczęściej wykorzystywany?

 • W obszarze ginekologii estetycznej najczęściej wykorzystywany jest laser CO2.
 • Wynika to z faktu, że można nim również pracować w obrębie błony śluzowej pochwy oraz na śluzówkach.
 • Długość fali 10600nm jest absorbowana przez wodę w komórkach i doprowadza do jej podgrzania w tkance, a następnie odparowania.
 • Światło wnika bardzo płytko w skórę nie uszkadzając naczyń krwionośnych ani głębszych tkanek.
 • Laser frakcyjny nie penetruje skóry na całym obszarze poddanym terapii, ale tworzy mikrokanały uszkodzeń otoczone zdrową tkanką, dzięki czemu uruchomiona zostaje kaskada procesów naprawczych, które skutkują powstaniem nowego kolagenu.

W przypadku jakich blizn sprawdzi się laser CO2?

 • Laser ten może być zastosowany w przypadku blizn dojrzałych, jak i świeżo powstałych.
 • Dzięki terapii laserowej blizny stają się mniej widoczne, węższe, a także bardziej wrażliwe na inne działania mechaniczne.
 • Laser ten znajduje zastosowanie w terapii: blizn po nacięciu lub pęknięciu krocza, blizny po cięciu cesarskim.

Jak usunąć rozstępy oraz blizny i zrosty po porodzie?

Rozstępy, nieestetyczna i powodująca dyskomfort blizna po cesarskim cięciu, bolesne zrosty po pęknięciu lub nacięciu krocza, nietrzymanie moczu – to tylko niektóre z problemów kobiet po porodzie…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.