fbpx

Usuwanie tłuszczu z podbródka – lipoliza, liposukcja czy wolumetria?

Autor Magdalena Błaszczak
usuwanie-tluszczu-z-podbrodka
dr-piotr-turkowski

Dr Piotr Turkowski o usuwaniu tłuszczu z podbródka

lekarz medycyny estetycznej, OT.CO Clinic

Podwójny podbródek sprawia, że twarz wygląda nie tylko mało estetycznie. Może również dodawać lat.

Nadmierny tłuszcz gromadzący się pod brodą to wynik:

  • genów;
  • niewłaściwych nawyków, w tym źle zbilansowanej diety bogatej w tłuszcze oraz cukry;
  • nieodpowiedniej postawy ciała.

Wśród najpopularniejszych zabiegów, które pomagają poprawić wygląd podbródka możemy wymienić: wolumetrię, lipolizę i liposukcję.

Usuwanie tłuszczu z podbródka – lipoliza – jak wygląda zabieg?

Lipoliza jest niechirurgicznym zabiegiem pozwalającym usunąć drugi podbródek. Wykonuje się ją najczęściej za pomocą preparatu z fosfatydylocholiną, która rozpuszcza komórki tłuszczowe. Preparat wstrzykuje się w tkankę tłuszczową. Uwolniony tłuszcz trafia bezpośrednio do wątroby, aby następnie na skutek procesów metabolicznych, zostać wydalonym z organizmu. Zabieg wykonuję jedną z dwóch metod: wachlarzową lub punktową. Pierwsza polega na zrobieniu 5-6 zastrzyków, a druga wymaga jedynie pojedynczego nakłucia.

Efekty lipolizy podbródka

Polecam ją pacjentom, którzy chcą wyszczuplić szyję oraz owal twarzy. Zabieg pozwala usunąć od 2 do 5 cm tkanki tłuszczowej. Rezultaty są widoczne od razu. Usunięcie komórek tłuszczowych z organizmu wymaga około miesiąca. Aby rezultaty były trwałe, polecam wykonanie serii trzech zabiegów. Moi pacjenci mogą zauważyć też poprawę jędrności skóry. Jest ona pobudzona do produkcji kolagenu oraz elastyny. Zabieg spowalnia także procesy starzenia skóry.

Usuwanie tłuszczu z podbródka – na czym polega wolumetria podbródka?

To działania polegające na liftingu oraz modelowaniu konturów twarzy. Zabieg wykonuję za pomocą wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który wprowadzam podskórnie. Iniekcję wykonuję za pomocą cienkiej igły. Kwas hialuronowy jest znacznie bardziej gęsty od typowych wypełniaczy i bardziej plastyczny. Dzięki zastosowaniu metody iniekcji cienką igłą lub kaniulą jest praktycznie bezbolesny. Jedyny dyskomfort może być odczuwalny w postaci niewielkiego rozpierania w tkankach podskórnych.

usuwanie-tluszczu-z-podbrodka-portal

Efekty wolumetrii podbródka

Wolumetrię zalecam zarówno kobietom i mężczyznom. Efektem jest wyrównanie konturu twarzy, redukcja drugiego podbródka oraz nawilżenie skóry. Wydłużenie i wymodelowanie brody sprawia, że podbródek wydaje się mniejszy. W miejscu aplikacji wypełniacza u pacjentów może występować niewielkie zaczerwienienie lub obrzęk. Te samoistnie zanikają po 2 – 3 dniach.

Usuwanie tłuszczu z podbródka – na czym polega zabieg liposukcji?

To nic innego jak odessanie i odprowadzenie tłuszczu na zewnątrz organizmu. Liposukcja jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów wyszczuplających i modelujących twarz. Wykonuję ją w znieczuleniu ogólnym lub w sedacji. Przeprowadzam kilka niewielkich cięć w okolicach podbródka i uszu, aby później za pomocą kaniuli pod ciśnieniem odessać nadmiar tłuszczu z podbródka. Następnie jest on modelowany na nowo. W efekcie pojawia się wyraźnie zarysowana linia między twarzą a szyją. Na zakończenie zakładam szwy i maskę uciskową, które pełnią funkcję opatrunku wspomagającego gojenie się ran.

Efekty liposukcji podbródka

Po zabiegu pacjenci muszą nosić elastyczny opatrunek uciskowy. Przez 7 dni mogą występować siniaki lub obrzęk w obszarze podbródka. Finalny rezultat będzie widoczny po upływie miesiąca. Efektem jest wyraźne „odchudzenie” twarzy poprzez likwidację podwójnego podbródka. Nadanie jej lepszych proporcji spowoduje znaczne odmłodzenie.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.