fbpx

Ultraczysty kwas hialuronowy – gwarancja bezpiecznego zabiegu

Autor Magdalena Błaszczak

Aliaxin, to nowa gama wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego o unikalnych właściwościach reologicznych. Jego producentem jest szwajcarska firma IBSA – znana w Polsce jako producent kultowego produktu Profhilo.

dr-olga-bobowska

Dr Olga Bobowska o ultraczystym kwasie hialuronowym Aliaxin

lekarz medycyny estetycznej

Wśród wielu wypełniaczy na rynku medycyny estetycznej Aliaxin wyróżnia unikatowa, opatentowana przez firmę IBSA Derma technologia produkcji. To  połączenie ultraczystego kwasu hialuronowego o różnych masach cząsteczkowych.

Ultraczysty kwas hialuronowy Aliaxin – rodzaje

Kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej:

 • jest głównym składnikiem przestrzeni zewnątrzkomórkowej,
 • jest też kluczowy w utrzymywaniu nawilżenia i napięcia tkanek,
 • wpływa na różnicowanie i migrację komórek. 

Kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej:

 • ma silne działanie przeciwutleniające,
 • pełni funkcje immunoregulujace,
 • jest odpowiedzialny za proces gojenia się ran.

Co wyróżnia ultraczysty kwas hialuronowy Aliaxin?

Duża elastyczność i niska lepkość żelu Aliaxin sprawiają, że:

 • produkt skuteczniej integruje się z tkanką,
 • pozwala uzyskać naturalne rezultaty przy jednoczesnym zmniejszeniu uszkodzeń i zmian strukturalnych tkanek w porównaniu z innymi wypełniaczami.
 • jego skuteczność i bezpieczeństwo poparte są wieloma badaniami klinicznymi publikowanymi w prestiżowych czasopismach naukowych.
aliaxin

Ultraczysty kwas hialuronowy Aliaxin – właściwości reologiczne

 • Kiedy wypełniacz jest wstrzyknięty, jest poddawany wzajemnemu oddziaływaniu i sumie naprężeń oraz sił ściskających i rozciągających.
 • Te powodują odkształcenie wypełniacza. Dlatego tak istotna jest znajomość właściwości reologicznych przy wyborze produktów.
 • IBSA zgłębiła właściwości reologiczne swoich wypełniaczy takie jak: spoistość, przepływ, uniesienie i modelowanie. Dokładnie potrafi określić funkcjonalność i właściwości biotechnologiczne swoich produktów.
 • Wszystkie preparaty z gamy Aliaxin dzięki technologii Hydrolift cechuje jedna z najwyższych spójności wśród wypełniaczy na rynku. Parametr ten ściśle związany jest z integracją tkankową, co odpowiada za bardziej naturalny rezultat zabiegu.

Ultraczysty kwas hialuronowy Aliaxin – rodzaje wypełniaczy

Nie ma jednego kwasu hialuronowego dla wszystkich wskazań, a każde wskazanie wymaga ukierunkowanego produktu. Dlatego Aliaxin oferuje gamę aż 6 różnych rodzajów wypełniaczy. Tak, aby lekarz znając właściwości reologiczne kwasu hialuronowego, w połączeniu z odpowiednim doborem techniki iniekcji i indywidualnej anatomii pacjenta, mógł dobrać odpowiedni produkt do uzyskania optymalnego rezultatu.

Fundamentalne aspekty definiujące produkty Aliaxin to:

 • integracja z tkanką,
 • wiele kombinacji kwasu hialuronowego o różnej masie cząsteczkowej,
 • duża spójność i czystość kwasu hialuronowego – w celu zachowania naturalnej ekspresji twarzy.. 
CZYTAJ TAKŻE

Trendy w powiększaniu ust kwasem hialuronowym

Nowoczesne formy kwasu hialuronowego stworzone w oparciu o polimer PEG pozwalają osiągnąć najlepsze rezultaty przy zabiegach w obszarze czerwieni wargowej. Pozwalają wymodelować usta w niemal dowolny sposób.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.