fbpx

Tropokolagen w medycynie estetycznej – czy warto go stosować?

Autor Magdalena Błaszczak
Czym-jest-tropokolagen-medycyna-estetyczna

Czym jest tropokolagen?

To złożony biopolimer, który jest zbudowany z trzech cząsteczek kolagenu. Stanowi strukturalną podstawę budowy włókien kolagenowych o większej grubości.  Wydzielany do przestrzeni międzykomórkowej polimeryzuje w grubsze włókna o różnej grubości. Syntetyzowany jest przede wszystkim przez fibroblasty w tkance łącznej.  

Czym charakteryzuje się tropokolagen typu I

Kolagen to najczęściej występujące w organizmie białko. Stanowi podstawę budowy niemal wszystkich tkanek ludzkich i zwierzęcych. Tropokolagen typu I, jako jego najmniejsza jednostka, jest prekursorem dojrzałego kolagenu.

Dostarczenie go do organizmu w postaci iniekcji:

  • pobudza fibroblasty do wzmożonej produkcji własnego kolagenu;
  • już w momencie podania, tworzy „biorusztowanie” dla nowopowstających włókien kolagenowych;
  • daje możliwość szybszego uzupełnienia ubytków powstałych na skutek zachodzących z wiekiem procesów degradacji kolagenu. Te wpływają np. na zwiotczenie skóry i pojawianie się zmarszczek.

Czy tropokolagen typu I może pomóc wyszczuplać twarz?

 Takie właściwości wykazuje połączenie tropokolagenu ze składnikami naturalnymi. Kolagen poprawia sprężystość i gęstość skóry, a substancje pomocnicze, zawarte w tej samej fiolce – przyspieszają proces wyszczuplania okolicy poddanej zabiegowi.

Idealnie sprawdzą się gotowe preparaty do iniekcji, które oprócz najlepiej przyswajalnej cząsteczki kolagenu czyli tropokolagenu typu I działającego strukturalnie na włókna kolagenowe, zawierają naturalne i bezpieczne substancje. Z badań wynika, że najlepiej w tym zakresie sprawdzają się:

  • nikotynamid;
  • kwas cytrynowy;
  • witaminy B3, B1, B2, B6;
  • glukonian magnezu.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.