fbpx

Stomatologia estetyczna – hity i kity

Autor Magdalena Błaszczak
stomatologia-estetyczna

Trendy w stomatologii estetycznej zmieniają się, tak jak trendy w medycynie i kosmetologii. I tak jak w pozostałych dziedzinach ceni się teraz naturalne piękno i indywidualizm. 

KIT: Trend Hollywood Smile 

Najbardziej znany trend, który miał swój początek w latach 90. ubiegłego wieku. Trwał do początku lat 2000. i na szczęście odszedł w niepamięć. Zęby w stylu Hollywood Smile nie były skromne. Wręcz przeciwnie – miały rzucać się w oczy, jako „zrobione” zęby. Wizytówką Hollywood Smile były:

  • Idealnie proste, aż „świecące” od bieli zęby. Ich kolor był niemal tak intensywnie biały, jak biała, sterylna ceramika.
  • Kształt zębów był zawsze ten sam – były proste, duże, miały ostre kąty.
  • Zęby miały płaskie i gładkie powierzchnie. Światło odbijało się od nich w ten sam sposób. Wyglądały przez to na jeszcze bardziej wyeksponowane.

HIT: Branie przykładu z natury

  • Kształt zębów dobrany indywidualnie, w oparciu o naturalnie występujące w przyrodzie kształty zębów.
  • Zęby nie są nigdy idealnie równe, nie wyglądają jak „od linijki”.
  • Zęby nie są też zbyt duże i kanciaste. 

HIT: Zęby o naturalnym, białym odcieniu

Najjaśniejszy kolor powinien być taki, jak u naturalnie występujących kolorów zębów lub naturalnie wybielonych zębów. Ważny jest nie tylko jasny odcień, ale też jego barwa. Podczas charakteryzacji stomatolog może dodać odrobinę ciepłych pigmentów, aby ząb pasował do jasnej karnacji. Warto pamiętać, że Polki posiadają zazwyczaj jasną cerę. Niemodne są zęby śnieżnobiałe. 

HIT: Indywidualny dobór 

Podczas metamorfoz zębów dentyści skupiają się głównie na tym, aby wygląd zębów pasował do danej twarzy, płci, a nawet osobowości pacjenta. Powinien również pasować do ust i mimiki. 

HIT: Naturalna faktura zębów

Nie powinny one być idealnie gładkie i płaskie. Każdy ząb posiada swoją fakturę: bruzdy, grudki, listwy. Takie też są teraz najbardziej trendy. 

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.