fbpx

Ten zabieg skutecznie ujędrnia skórę ramion i likwiduje “pelikany” 

Autor Magdalena Błaszczak
skora-ramion

Wiotka skóra na ramionach to urodowy defekt, z którym do gabinetów medycyny estetycznej przychodzi coraz więcej kobiet. Jak zniwelować tzw. pelikany? Oto rekomendacje naszego eksperta.

bozena-jedrysik

dr Bożena Jendrysik

specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej

Dlaczego skóra ramion traci jędrność?

Ramiona to taka partia ciała, w której trudno uzyskać szybką poprawę wyglądu. Utrata jędrności skóry w okolicy ramion jest związana ze starzeniem wolumetrycznym obejmującym wszystkie tkanki. Zachodzą zmiany absorpcyjne w kościach, zmniejsza się masa mięśniowa, następuje rozluźnienie i utrata elastyczności powięzi. Poza tym zanika powierzchowna tkanka tłuszczowa, a w skóra ramion traci kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Jędrność skóry na ramionach jest też mniejsza przy częstych wahaniach masy ciała lub po dużym spadku wagi albo obniżeniu poziomu hormonów (testosteronu). 

Zabiegi ujędrniające na ramiona – u kogo dadzą widoczny efekt 

Kwalifikując pacjentkę do zabiegu ujędrniającego skórę ramion, czyli tzw. pelikanów, zawsze należy wziąć pod uwagę: 

  • stopień zaawansowania utraty jędrności skóry i wiotkości tkanek miękkich;
  • ilość i rozmieszczenie nadmiaru skóry;
  • ilość i rozmieszczenie nadmiaru tkanki tłuszczowe. 

Smukłe ramiona, z wyraźnym „młodzieńczym” kątem pomiędzy dolnym brzegiem ramienia a pachą, bez nadmiaru tkanki tłuszczowej i marszczącej się, wiotkiej skóry, są pożądane przez każdą pacjentkę. 

Jak poprawić wygląd skóry na ramionach 

U  szczupłych pacjentek z niewielką i średnią wiotkością skóry stosuję zabieg z użyciem preparatu, który zawiera kompleks wysoko- i niskocząsteczkowego stabilizowanego kompleksu hybrydowego kwasu hialuronowego. Jest to zabieg skuteczny, bezpieczny, daje szybkie efekty. Skuteczność preparatu została potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi. Wykazały one zwiększenie stopnia ujędrnienia skóry po wewnętrznej stronie ramion aż o 27%. Stabilizowane kompleksy hybrydowe kwasu hialuronowego występują w wysokim stężeniu – aż 64mg/2ml.  

pelikany

Odmłodzona skóra ramion 

Wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy jest głównym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej. Jest odpowiedzialny za nawilżenie tkanek oraz pośredniczenie w procesie gojenia się ran. Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy działa antyoksydacyjnie. Hybryda powstała po połączeniu tych dwóch rodzajów cząsteczek działa wielopoziomowo na skórę i tkankę podskórną, powodując efekt „bioremodelingu”. Przywraca napięcie skóry, bez zwiększania jej objętości. Jest to możliwe poprzez aktywację i zwiększenie aktywności keratynocytów, fibroblastów i adipocytów. Efektem tego oddziaływania jest przedłużenie przeżywalności keratynocytów, wzrost ilości elastyny, kolagenu typu 1,3 oraz kolagenu 7 i 4, które odpowiadają za przyleganie skóry i naskórka. Wzmacniają funkcje ochronne skóry oraz aktywują preadipocyty i odmładzają tkankę tłuszczową. Wszystkie te działania prowadzą do widocznej poprawy napięcia tkankowego. 

Jak wygląda zabieg ujędrniający ramiona 

Preparat podaje się płytko – na granicy skóry i tkanki podskórnej w 10 punktach na ramię. Dzięki płynności i unikalnej dyfuzji, preparat rozprzestrzenia się na dużej powierzchni ramienia. Kompleksy hybrydowe są odporne na endogenną hialuronidazę. Dlatego preparat utrzymuje się w tkankach około miesiąca. Następny zabieg wykonuje się po tym czasie. Kolejny, trzeci zabieg można powtórzyć po czterech miesiącach. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób, które posiadają rożnego rodzaju wiotkość i rozluźnienie skóry na wewnętrznej powierzchni ramion. Jednocześnie nie mają jednak dużego nadmiaru tkanki tłuszczowej i dużej atrofii mięśni w tej okolicy. 

Terapie łączone na skórę ramion 

W przypadku mocno zaawansowanych zmian zabieg można łączyć z innymi procedurami: najczęściej z radiofrekwencją, HIFU, laserem frakcyjnym, implantacją nici. Zabiegi wykonuje się w różnych odstępach czasu, co 15 lub 30 dni. 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.