fbpx

Powiększanie ust – tego estetycznego powikłania nie można lekceważyć! (ZDJĘCIA)

Autor Magdalena Błaszczak
powiekszanie-ust-powiklania
dr Joanna Kuschill – Dziurda

Dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda o powikłaniu po powiększaniu ust

Lekarz medycyny estetycznej, alergolog, specjalista chorób wewnętrznych z Klinik Dr Kuschill Medestetis

Zdarza się, że do moich klinik przychodzą pacjentki, po zabiegu powiększania ust w innym gabinecie. Proszą o ich korekcję, często nie są zadowolone z wyglądu górnej wargi. Jest ona powiększona, jednak kwas znajduje się „za wysoko” lub powoduje powstanie grudek w wewnętrznej części ust. Na zdjęciach poniżej można zobaczyć przykład kwasu hialuronowego, który został zdeponowany nie tylko ponad czerwienią wargową, dając efekt „kaczego dzioba”. Jest też zdeponowany podśluzówkowo, co jest widoczne po wywinięciu górnej wargi. W tym przypadku – gdy kwas jest podany podśluzówkowo – rozpuszczenie go jest ważne i wynika nie tylko z defektu estetycznego. Może on powodować powikłania na lata. 

Powiększanie ust – kwas hialuronowy zdeponowany podśluzówkowo – przyczyny

  • Prawdopodobnie jest to wynik złej techniki podania preparatu. Powinien znajdować się w obrębie czerwieni wargowej, tymczasem jest również w wewnętrznych partiach ust, w śluzówce.
  • Takie powikłanie może wynikać również z podania zbyt dużej ilości preparatu. Ta ilość powoduje obrzęk, a obrzęk doprowadza do migracji kwasu hialuronowego.
  • Migracja do śluzówek może również wynikać ze złej jakości kwasu hialuronowego

Powiększanie ust – kwas hialuronowy zdeponowany podśluzówkowo – zagrożenia

Dlaczego nie warto bagatelizować tego powikłania? Wiadomo, że kwas hialuronowy podany w usta, z czasem się wchłania. Jednak ten, który został wstrzyknięty podśluzówkowo (lub, który tam przemigrował) może utrzymywać się bardzo długo. Zdarzało mi się rozpuszczać tak podany kwas nawet po 5 – 6 latach od podania w innym gabinecie. Niestety jeśli jest podany podśluzówkowo z czasem może stwardnieć, otorbić się (otoczyć się torebką z tkanki łącznej) i zwłóknieć. Dlatego w przypadku takich powikłań warto reagować szybko. 

Powiększanie ust – kwas hialuronowy zdeponowany podśluzówkowo – leczenie

Oczywiście najskuteczniejszym sposobem na jego rozpuszczenie jest hialuronidaza. Masaż rzadko przynosi efekt. Można próbować tak podany preparat rozgrzewać lub zastosować fale radiowe. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że efekty tych działań są najczęściej słabe. 

Zostaw komentarz

CZYTAJ TAKŻE

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Nowoczesne formy kwasu hialuronowego stworzone w oparciu o polimer PEG pozwalają osiągnąć najlepsze rezultaty przy zabiegach w obszarze czerwieni wargowej. Pozwalają wymodelować usta w niemal dowolny sposób.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności