fbpx

Kosmetolodzy podpisują tę petycję

Autor Magdalena Błaszczak
petycja

Środowisko kosmetologów sprzeciwia się zmianom w prawie proponowanym przez lekarzy medycyny estetycznej. Powstała petycja, którą mogą podpisywać specjaliści z branży beauty oraz klienci gabinetów kosmetologicznych.

Zmiany w prawie, jakie proponuje środowisko lekarzy medycyny estetycznej  w porozumieniu z Naczelną Izbą Lekarską, wywołały ogromny sprzeciw wśród kosmetologów. Zgodnie z zapowiadanymi regulacjami prawnymi, nad którymi trwają obecnie prace w Ministerstwie Zdrowia, wiele zabiegów wykonywanych obecnie przez kosmetologów będzie dla nich zakazana, bowiem do ich wykonywania będzie potrzebny dyplom lekarza. Między innymi są to popularne zabiegi endermologii czy depilacji laserowej. Pełną listę zabiegów, które mogą zostać przypisane tylko lekarzom, znajdziecie w artykule „To koniec kosmetologii w Polsce? Te zabiegi mogą zostać zakazane”.

Jeśli proponowane zmiany wejdą w życie, kosmetolodzy stracą także możliwość używania wielu urządzeń medycznych, wykorzystywanych do tej pory w zabiegach estetycznych. Środowisko kosmetologów zapowiada, że jeśli zgłoszone przez  lekarzy medycyny estetycznej regulacje prawne rzeczywiście zaczną obowiązywać, ich zawód praktycznie przestanie istnieć. Co oznacza, że wiele gabinetów zbankrutuje i wiele tysięcy osób zatrudnionych w branży beauty straci pracę. Kosmetolodzy argumentują także, że proponowany projekt ustawy nie uwzględnia tego, że wielu specjalistów z tego środowiska ukończyło studia wyższe i ma wysokie kwalifikacje do wykonywania zabiegów estetycznych.   

Osoby, które zgadzają się z opiniami środowiska kosmetologów, mogą podpisać petycję wystosowaną przez Izbę Kosmetologów dostępną pod tym linkiem:

CZYTAJ TAKŻE

Zakaz szkoleń kosmetologów przez lekarzy – wydany przez Naczelną Radę Lekarską

Naczelna Rada Lekarska chce uregulować kwestie prawne dotyczące uprawnień do wykonywania świadczeń z zakresu medycyny estetycznej. Efektem jest uchwała, która powstała 28 stycznia tego roku. 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności