fbpx

Odmładzanie i ujędrnianie ciała – dlaczego Profhilo Body jest tak skuteczne?

Autor Magdalena Błaszczak
Profhilo Body

Korekcja niedoskonałości w obrębie ramion, brzucha, wewnętrznej części ud, nad kolanami, jest najczęściej kojarzona z zabiegami chirurgii plastycznej. Doskonałą alternatywą jest nieinwazyjny zabieg z użyciem Profhilo Body. Skutecznie leczy wiotką skórę w różnych okolicach ciała.

Bozena Jendrysik

dr Bożena Jendrysik o odmładzaniu i ujędrnianiu ciała za pomocą Profhilo Body

specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej

Dla kogo będzie najlepsze Profhilo Body?

Polecam go szczupłym pacjentkom z problemem wiotkości i utraty jędrności skóry. Stosuje się go najczęściej na wewnętrznej powierzchni ramion i brzucha. Profhilo Body jest skuteczne, bezpieczne, daje szybkie efekty. Jego skuteczność została potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi. W badaniach stwierdzono m.in. zwiększenie stopnia ujędrnienia skóry po wewnętrznej stronie ramion o 27%.

Profhilo Body Strzykawka

Jaki jest skład preparatu Profhilo Body?

Profhilo Body zawiera wysoko i niskocząsteczkowe stabilizowane kompleksy hybrydowe kwasu hialuronowego w wysokim stężeniu – 64mg/2ml.

Wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy:

 •  jest głównym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej
 • odpowiada za nawilżenie tkanek
 • działa przeciwzapalnie
 • antyoksydacyjne i immunosupresyjne.
 • Pośredniczy w procesie gojenia ran.
Profhilo Body

Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy:

 • jest czynnikiem zapoczątkowującym proces gojenia, poprzez krótkotrwałe działanie prozapalne, aktywujące napływ komórek do miejsca urazu tkanki.
 • Łańcuchy o niskim ciężarze cząsteczkowym stymulują również syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Jakie jest działanie Profhilo Body?

Hybryda powstała po połączeniu tych dwóch rodzajów cząsteczek działa wielopoziomowo na skórę i tkankę podskórną. Powoduje efekt bioremodelingu z przywróceniem napięcia skóry, bez zwiększania objętości. Jest to możliwe poprzez aktywację i zwiększenie aktywności keratynocytów, fibroblastów i adipocytów. Efektem tego oddziaływania jest przedłużenie przeżywalności komórek naskórka. Efekt to również wzrost ilości elastyny, kolagenu typu 1, 3 ale również 7 i 4, wzmacniających funkcje ochronne skóry.

Profhilo Body

Czym wyróżnia się Profhilo Body na tle innych preparatów ujędrniających?

Profhilo Body jest jedynym znanym mi preparatem, który odmładza podskórną tkankę tłuszczową. Przedłuża żywotność adipocytów oraz stymuluje preadipocyty do przekształcania w dojrzałe komórki tłuszczowe. Wszystkie te działania prowadzą do widocznego remodelingu skóry z poprawą napięcia tkankowego.

Jak wygląda przebieg zabiegu Profhilo Body?

 • Profhilo Body podaje się płytko – na granicy skóry i tkanki podskórnej – standardowo w 10 punktach wkłucia.
 • Dzięki wyjątkowej płynności i kohezyjności preparat z łatwością rozprzestrzenia się na dużej powierzchni, integrując się z docelowymi tkankami.
 • Kompleksy hybrydowe są odporne na endogenną hialuronidazę, dlatego Profhilo Body utrzymuje się w tkankach przez około miesiąc. Następny zabieg wykonuje się po tym okresie.
 • Rekomenduje się powtórzyć trzeci zabieg, cztery miesiące od pierwszej iniekcji.

Zostaw komentarz

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

MIT nr 9 „Laser zawsze boli”

W zależności od problemu klinicznego i konieczności zastosowania mniej lub bardziej agresywnych technologii laserowych dobieramy rodzaj znieczulenia. Niektóre zabiegi możemy wykonać na kompletnie nieznieczulonej skórze, ponieważ stosujemy technologie i parametry, które są nieagresywne, ale skuteczne w rozwiązaniu problemu. Przykładem lasery pikosekundowy (impulsy pikosekundowe) i Q-switch neodymowo-yagowy (impulsy nanosekundowe). W przypadku np. blizn potrądzikowych i konieczności zastosowania bardzo agresywnych technologii i parametrów twarz znieczula się iniekcyjnie, aplikując znieczulenie w kilku punktach na skórze.

Wyjątek: Nie znieczulamy skóry do zamykania naczynek i redukcji rumienia.

PRAWDA: Cóż, czasem trochę boli (np. naczynka), ale w zdecydowanej większości przypadków daje się skutecznie znieczulić miejsce wykonania zabiegu iniekcyjnie lub maścią Emla.

MIT nr 10 „Lasera nie można robić, jak się ma kwas hialuronowy w twarzy”

Nie obserwujemy ubytku kwasu hialuronowego przy zastosowaniu laserów! Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której wykonalibyśmy zabieg płytkiej mezoterapii HA nieusieciowanym, a potem w tym miejscu agresywny zabieg laserem ablacyjnym (CO2 lub erb:yag Alma Harmony super działa na blizny potrądzikowe).

PRAWDA: Po zastosowaniu wypełniacza nie zachodzi interakcja z laserem skutkująca ubytkiem wypełniacza w skórze.

Zostaw komentarz

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.