fbpx

Jak optycznie zmniejszyć nos i wyszczuplić twarz?

Autor Magdalena Błaszczak
nos-wyszczuplanie-twarzy

Medycyna estetyczna daje ogromne możliwości poprawy wyglądu, o ile zabiegi wykonuje doświadczony specjalista, który ma estetyczne wyczucie i potrafi podejść do pacjenta bardzo indywidualnie. Dzięki odpowiedniemu działaniu można nie tylko przewrócić twarzy młody wygląd, ale również wyszczuplić ją optycznie i sprawić, że nos będzie wydawał się mniejszy i smuklejszy. 

dr-cezary-pszenny

dr n. med. Cezary Pszenny

specjalista chirurg, flebolog, lekarz medycyny estetycznej, Time Clinic

Idealne proporcje twarzy

U każdego da się uzyskać idealną harmonię twarzy, chociaż można to osiągnąć w różny sposób. Są osoby, które wolą mieć bardziej okrągłą twarz, u nich podajemy kwas hialuronowy w zupełnie innej technice. Jednak gdy pacjent przychodzi do gabinetu, ponieważ chciałby wyszczuplić twarz, możemy uzyskać ten efekt, dodając jej we właściwych punktach objętości. Te same reguły dotyczą nosa. Podając w odpowiednie miejsca kwas hialuronowy, możemy go optycznie zmniejszyć, działając na zasadzie zmiany proporcji. Jeżeli proporcje nosa będą zmienione w stosunku do ust, odległości do brody czy wysokości czoła, to ten sam nos w odbiorze innych osób, patrzących na pacjenta, będzie wydawał się mniejszy.

Wyszczuplanie okrągłej twarzy

U osoby, która ma bardzo okrągłą twarz i nie chce zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego lub nie można jej już go więcej podać, warto zastosować technikę przy użyciu nici. Największą siłę unoszącą mają nici z haczykami i właśnie te są używane w medycynie estetycznej najczęściej. Są też nici gładkie, które działają na zasadzie sprężynek – napinają skórę na zasadzie rozpierania i uniesienia. Nici poza uniesieniem tkanek inicjują również tworzenie nowego kolagenu, co daje na skórze  efekt odmładzający.

Optyczne zmniejszenie nosa

Istnieje teoria, która głosi, że nos i uszy rosną całe życie. Jednak nie jest to prawdą.

  • Efekt rosnącego z upływem lat nosa jest tylko wizualny – bierze się on właśnie ze zmiany proporcji twarzy, która następuje w wyniku procesu starzenia.
  • Można ten efekt zniwelować dzięki użyciu usieciowanego kwasu hialuronowego.
  • Niezwykle istotne jest jeszcze jedno działanie – u wielu pacjentów warto też podnieść czubek nosa, modelując go kwasem hialuronowym (efekt staje się bardzo widoczny).

Jedynym, co rzeczywiście rośnie wraz z wiekiem, jest średnica oczodołu. Dzieje się tak, ponieważ powoli zanika tkanka kostna i oko się zapada. Tego procesu nie da się odwrócić. Gdy oko jest osadzone głębiej niż wcześniej, powieki górna i dolna również się zapadają, co dodatkowo pogłębia zanikanie tkanki tłuszczowej w okolicy oka. Możemy jednak, wykorzystując możliwości, jakie daje medycyna estetyczna, zadziałać w innych obszarach twarzy, by znowu wyglądała ona świeżo i przywrócić jej idealne proporcje kojarzące się z młodością.

Jak zatrzymać proces starzenia

Proces starzenia twarzy jest związany z utratą tzw. trójkąta młodości,  kiedy górna 1/3 twarzy jest szersza niż dolna 1/3 twarzy. U osób starszych ta proporcja się odwraca, ponieważ w wyniku grawitacji i procesu straszenia następuje opadanie nie tylko skóry, ale też tkanek podskórnych, kości (kościec się osuwa, zmniejsza i tkanki miękkie nie mają podparcia). Obserwuje się powolne zanikanie wszystkich struktur organizmu. Cieńczeje skóra, tkanka podskórna, mięśnie i na końcu tkanka kostna. W wyniku tego  procesu twarz zmienia swoje proporcje. Starzenie zaczyna się po 30. roku życia.

Tkanki na swoim miejscu

  • Jeśli mamy pacjenta, u którego widzimy duże oznaki starzenia (luźna skóra, zmarszczki, przebarwienia, opadające powieki), naczelną zasadą jest przywrócenie jego twarzy złotej proporcji.
  • Modelujemy twarz kwasem hialuronowym. Modeling okolicy policzka powoduje nie tylko uwypuklenie obszaru, który jest zapadnięty i spłaszczony, ale również wtórnie unosi tkankę, czyli powoduje tzw. miejscowy lift.
  • Dotyczy to również tkanek leżących w znacznej odległości od tych, w które podany zostaje kwas, np. tzw. chomików.
  • Modelując twarz w różnych miejscach, mamy na celu to, by tkanki, które są przesunięte, wróciły na swoje pierwotne miejsce.
  • W przypadku osób, u których proces starzenia jest już zaawansowany, warto skorzystać z tzw. terapii łączonych, czyli poza modelowaniem zastosować zabiegi z użyciem różnych energii.

Lipoliza – jakie efekty można uzyskać za jej pomocą (ZDJĘCIA przed i po zabiegu)

Mechanizm lipolizy wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.