fbpx

Modelowanie linii żuchwy kwasem hialuronowym – hit czy kit?

Autor Magdalena Błaszczak
modelowanie żuchwy

Jednym z zabiegów, które zdobywają coraz większą popularność w gabinetach medycyny estetycznej, jest podkreślanie kąta i linii żuchwy za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg jest wykonywany osobno lub w połączeniu z podaniem wypełniacza w okolice policzków i ma na celu przywrócenie młodzieńczego kształtu twarzy i wyostrzenie owalu. Wśród lekarzy ma swoich zwolenników, ale także przeciwników.

U kogo zabieg modelowania linii żuchwy sprawdzi się najlepiej?

U każdego da się uzyskać idealną harmonię twarzy, chociaż można to osiągnąć w różny sposób. Są osoby, które wolą mieć bardziej okrągłą twarz, u nich podajemy kwas hialuronowy w zupełnie innej technice. Jednak gdy pacjent przychodzi do gabinetu, ponieważ chciałby wyszczuplić twarz, możemy uzyskać ten efekt, dodając jej we właściwych punktach objętości. Te same reguły  dotyczą nosa. Podając w odpowiednie miejsca kwas hialuronowy, możemy go optycznie zmniejszyć, działając na zasadzie zmiany proporcji. Jeżeli proporcje nosa będą zmienione w stosunku do ust, odległości do brody czy wysokości czoła, to ten sam nos w odbiorze innych osób, patrzących na pacjenta, będzie wydawał się mniejszy.

 

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.