fbpx

Modelowanie ciała – terapia łączona – endermologia + wolumetria + kroplówka

Autor Magdalena Błaszczak
modelowanie-ciala

Endermologia z kwasem hialuronowym średnio- i mocnousieciowanym przeplatane spersonalizowaną kroplówką! To połączenie stymuluje i odmładza tkanki całego ciała.

Dr-Bartosz-Pawlikowski

dr Bartosz Pawlikowski o ujędrnianiu ciała

lekarz medycyny estetycznej z Kliniki pawlikowski w Łodzi

Modelowanie ciała – dla kogo najlepsza jest ta terapia łączona?

 • Terapia przeznaczona jest dla osób z wiotkością skóry, spadkiem jej nawilżenia i cellulitem.
 • Warto z niej skorzystać w przypadku ubytku tkanki w wybranych obszarach, takich jak: biodra, pośladki, uda, bryczesy czy łydki.

Połączenie serii endermologii i zabiegów z kwasem nisko i wysokousieciowanym hialuronowym daje:

 • wzmocnienie efektu drenażu;
 • poprawę nawodnienia tkanki podskórnej;
 • lepsze napięcie skóry;
 • precyzyjne wymodelowanie sylwetki.

Kroplówka witaminowa ze składem indywidualnie dobranym do wieku, płci i aktywności życiowej (natężenie pracy, aktywność rodzicielska, sportowa) pozwala jeszcze efektywniej wykorzystać dobroczynne działanie drenażu limfatycznego i wolumetrii.

Na czym polega terapia łączona modelująca ciało?

Zabiegi endermologii wykonywanej przez kosmetologa co 3-4 dni, lekarz łączy z dobranymi do potrzeb kroplówkami witaminowymi oraz z dwoma formami kwasu hialuronowego o działaniu nawilżającym i wolumetrycznym.
Plan zabiegów:
• Endermologia 
• Endermologia połączona z kroplówką
• Endermologia 
• Endermologia z kroplówką
• Endermologia i podskórne podanie kwasu hialuronowego małocząsteczkowego, niskousieciowanego
• Endermologia z kroplówką
Po tygodniu lekarz ocenia stan skóry pacjentki. Na tej podstawie decyduje o podaniu kwasu wielkocząsteczkowego o dużym stopniu usieciowania w miejsca ubytku tkanki tłuszczowej (np. zagłębienia na biodrach, dół pośladków). Modelowanie wielkocząsteczkowym, silnie usieciowanym kwasem hialuronowym to metoda zastępująca dziś modelowanie tkanką tłuszczową.

Efekty modelowania ciała pojawiają się dzięki:

 • Działaniu endermologii:
  zabieg poprawia krążenie limfy i krwi w naczyniach włosowatych oraz tkanki podskórnej i skóry, co przyczynia się do redukcji obrzęków, cellulitu oraz ujędrnienia skóry.
 • Działaniu kroplówek:
  dołączenie kroplówek do terapii zapewnia efektywne wydalanie metabolitów, skutecznie oczyszczając opracowywane tkanki z toksyn. Poprawia uwodnienie tkanki podskórnej, co sprzyja efektywności endermologii i wzmacnia działanie kwasu hialuronowego.
 • Działaniu kwasu hialuronowego:
  podskórne podanie drobnocząsteczkowego niskousieciowanego kwasu hialuronowego, poprzez hygroskopijne działanie, zapewnia utrzymanie wysokiego poziomu nawodnienia tkanki podskórnej i skóry. To pozytywnie wpływa na jej jędrność i wydłuża efekt osiągnięty za pomocą endermologii. Drobnocząsteczkowy kwas hialuronowy będzie również usprawniał komunikację metaboliczną komórek. To przyczynia się do wolniejszego gromadzenia toksyn. Podanie wielkocząsteczkowego, wysokousieciowanego kwasu hialuronowego w miejsca ubytku tkanki tłuszczowej wpływa korzystnie na kształt sylwetki. Dochodzi do uzupełnienia utraconej objętości w obrębie bioder, bryczesów, okolicy nadkolanowej i pośladków, a nawet łydek.
 • Obszary zabiegowe:
  ✓ biodra
  ✓ pośladki
  ✓ bryczesy
  okolica nadkolanowa
  ✓ łydki

Zabieg nie jest bolesny. Kwas hialuronowy jest podawany preparatami z lidokainą. Cała procedura może wygenerować zasinienia, które wchłaniają się w ciągu kilku, do kilkunastu dni. Pacjentka wraca do aktywności w ciągu 24 godzin i dotyczy to wyłącznie zabiegów z podaniem kwasu hialuronowego.

Terapia łączona – modelowanie ciała – efekty:

 • redukcja cellulitu;
 • zwiększenie nawodnienia skóry i tkanek podskórnych;
 • poprawa napięcia i elastyczności skóry;
 •  wolumetria ciała.

Efekt endermologii utrzymuje się od 3-6 m-cy, wolumetryczny 15 m-cy. Potem powtarzamy zabiegi w zależności od potrzeb.

Ile czasu trwają zabiegi modelowania ciała?

Endermologia sama i z kroplówką – 20-40 min.

Endermologia z kwasem hialuronowym – ok. godzinę.

Samo podanie kwasu wolumetrycznego –  ok. godzinę. 

Ilość zabiegów w terpii: 

– 6 endermologii w odstępach 3-4 dni; 

– 1 zabieg z nawilżający kwasem niskousieciowanym kwasem;

– 3 kroplówki; 

– jeden zabieg wolumetryczny z kwasem wysokocząsteczkowym.

Przeciwskazania i ceny

Przeciwskazania: cukrzyca, przewlekła niewydolność nerek i wątroby, choroby tarczycy, padaczka, stwardnienie rozsiane, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz ciąża.
Ceny: od 3.000-8.000 zł. Na cenę wpływa ilość zużytego kwasu hialuronowego wolumetrycznego

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.