fbpx

Menopauza – jak radiofrekwencja poprawia życie seksualne w tym okresie?

Autor Magdalena Błaszczak
radiofrekwencja
lek. med. Patrycja Stańczyk

lek.med. Patrycja Stańczyk o radiofrekwencji podczas menopauzy

ginekolog-połoznik, ginekolog estetyczny z Kliniki Pawlikowski w Łodzi

Wykorzystanie radiofrekwencji (RF) polega na zastosowaniu okresowo zmiennego prądu elektrycznego, którego częstotliwość podlega powtarzalnym zmianom w zakresie od 3 kHz do 300 MHz.

Radiofrekwencja od lat znajduje szerokie zastosowanie w elektrochirurgii zapewniając zdecydowanie niższy stopień uszkodzenia tkanek, niż w przypadku lasera CO2, umożliwiając szybsze gojenie, a także mniejszy ból i obrzęk pozabiegowy. Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń bazujących na radiofrekwencji, stosowanej dopochwowo  oraz w obrębie sromu, zajmują także szczególne miejsce w małoinwazyjnej ginekologii estetycznej skierowanej dla kobiet w okresie około- i pomenopauzalnym. Wykonanie zabiegu umożliwia specjalnie ukształtowana głowica ginekologiczna, która dostosowana jest do przeprowadzenia go zarówno wewnątrzpochwowo, jak i na zewnątrz – w obrębie warg sromowych mniejszych oraz większych.

Jakie efekty daje radiofrekwencja w ginekologii?

  • Oprócz rewitalizacji polegającej na poprawie napięcia skóry warg sromowych, w związku z pobudzeniem tworzenia nowych włókien kolagenowych oraz neoangiogenezy, zabiegi RF mają przede wszystkim zastosowanie w przypadkach atrofii urogenitalnej, zespołu luźnej pochwy i wynikającego z nich pogorszenia jakości życia seksualnego.
  • W wyniku działania RF dochodzi do poprawy ukrwienia tkanek, obkurczenia pochwy, zwiększenia grubości ściany pochwy oraz skóry sromu, jak również i nawilżenia pochwy oraz wzrostu wrażliwości łechtaczki.
  • Skutkuje to istotną redukcją suchości pochwy oraz związanymi z nią świądem i pieczeniem, zmniejszeniem lub całkowitą eliminacją bólu podczas dotyku i współżycia oraz przynosi pozytywny efekt w odniesieniu do zwiększenia wrażliwości okolic intymnych na bodźce i satysfakcji ze współżycia.
  • Ponadto, obkurczenie tkanek pochwy przynosi dobre efekty w redukcji objawów wysiłkowego nietrzymania moczu, pęcherza nadreaktywnego oraz niewielkiego stopnia recto- oraz cystocele.

Jakie są odczucia podczas zabiegu?

Podczas procedury dochodzi do miejscowego miejscowego podgrzania tkanek do temperatury około 40 stopni C, co jest całkowicie bezbolesne dla Pacjentki i nie wymaga zastosowania środka znieczulającego.

Czy zabieg jest związany z rekonwalescencją?

Biorąc pod uwagę całkowicie nieinwazyjny przebieg zabiegu, po jego wykonaniu kobieta ma możliwość powrotu do codzień aktywności fizycznej i seksualnej, bez konieczności jakichkolwiek restrykcji, w tym m.in. powstrzymania się od współżycia.

Ile zabiegów warto wykonać?

Skrócenie okresu rekonwalescencji do zera przekłada się również na możliwość wykonywania zabiegów wykorzystujących radiofrekwencję w krótkich odstępach czasowych co 4 do 7 dni, zaś dla uzyskania najlepszych rezultatów, wskazane jest wykonanie 4 zabiegów.

W jaki sposób osocze bogatopłytkowe odmładza pochwę?

Ostatnie lata przynoszą coraz większe zainteresowanie w zakresie zabiegów ginekologii plastycznej i estetycznej. Odmładzanie okolic…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności