fbpx

Medycyna regeneracyjna – dlaczego warto korzystać z jej zabiegów?

Autor Magdalena Błaszczak
medycyna-regeneracyjna

Od początku swojej działalności jestem zwolenniczką metod, które oferuje medycyna regeneracyjna. Coraz częściej wybieramy zabiegi biostymulujące skórę, które mają za zadanie działać nie tylko wielokierunkowo, lecz także długoterminowo.

Dr-Beata-Dethloff

Dr Beata Dethloff o medycynie regeneracyjnej

lekarka medycyny estetycznej

Standardowe wypełniacze ustępują miejsca hydroksyapatytowi wapnia, który daje efekt wypełnienia i pobudza naszą skórę do pracy, tworząc nowe włókna kolagenowe.

Osocze bogatopłytkowe

Do jednych z najbardziej cenionych procedur w medycynie estetycznej w dalszym ciągu należą zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Osocze jest stężonym preparatem naszych własnych płytek krwi i powiązanymi z nimi czynnikami wzrostu. To dzięki nim następu- je pobudzenie fibroblastów do namnażania, wydzielania kolagenu, elastyny. W ten spo- sób dochodzi do przebudowy skóry, jej odżywienia, zredukowania płytkich zmarszczek, wyrównania koloru. Czynniki wzrostu wspomagają proces angiogenezy – tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, dzięki którym skóra staje się lepiej ukrwiona. Kolejną ich ważną funkcją jest aktywacja mezenchymalnych komórek macierzystych, które posiadają zdolność stymulacji systemu immunologicznego, procesów naprawczych w organizmie i wspierania naturalnej odporności. Osocze towarzyszy nam w pracy nie tylko jako zabieg docelowy, lecz często także jako terapia uzupełniająca, m.in. laseroterapię.

Fototerapia z genetycznym odmładzaniem

Na popularności zyskuje fototerapia połączona z genetycznym odmładzaniem. Terapia światłem jest nie tylko zabiegiem redukującym przebarwienia, silne znamiona naczyniowe, czy trądzik różowaty. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda w Stanach Zjednoczonych dowiodły, że fototerapia BBL może przywrócić ekspresję genu starej ludzkiej skóry do stanu, w którym przypomina dużo młodszą. To znaczy, że regularne stosowanie zabiegu hamuje proces starzenia się skóry. Jest to bez wątpienia przyszłość medycyny estetycznej.

Terapia komórkami macierzystymi

Głośniej także zrobi się o spersonalizowanej terapii komórkami macierzystymi. Wykorzystanie własnego materiału pacjenta daje świetne efekty pozabiegowe oraz maksymalne bezpieczeństwo. Komórki macierzyste, które pozyskiwane są z tkanki podskórnej, charakteryzują się bardzo silnym działaniem regeneracyjnym i odżywczym. Metodę tę można łączyć z innymi zabiegami, tworząc w ten sposób spersonalizowane, szyte na miarę kuracje, odpowiadające idealnie potrzebom i uwarunkowaniom danej osoby.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.