fbpx

Laser frakcyjny CO2 – dlaczego jest hitem w ginekologii estetycznej?

Autor Magdalena Błaszczak
laser-frakcyjny-co2-ginekologia

Ginekologia estetyczna to wciąż temat tabu, chociaż w ostatnich latach zainteresowanie zabiegami z tego zakresu rośnie. Zabieg laserem CO2 poprawia nie tylko wygląd miejsc intymnych, ale też często wpływa korzystnie na zdrowie i jakość życia pacjentek. 

dr Beata Dethloff o laserze frakcyjnym CO2 w ginekologii estetycznej

lekarz medycyny estetycznej

Kto najczęściej korzysta z zabiegów laserem frakcyjnym CO2?

  • Dla wielu pań są one szansą na powrót do normalnego funkcjonowania po ciężkim porodzie.
  • W innych przypadkach zabiegi pozwalają na poprawę wrodzonych wad budowy i kształtu okolic intymnych. Takim przykładem jest dużo większa warga zewnętrzna – to przekłada się na poprawę komfortu życia i uniknięcie stanów zapalnych.
  • Coraz większa świadomość kobiet w tym zakresie jest widoczna również w różnym przekroju wiekowym pań, które decydują się na takie zabiegi. To zarówno osoby w wieku powyżej 40 i 50 lat, jak i znacznie młodsze.
  • Edukacja i zwiększanie wiedzy na temat ginekologii estetycznej są niezwykle ważne – zwłaszcza w przypadku nietrzymania moczu, gdy czas odgrywa kluczową rolę! Im później pacjentka zdecyduje się na zabieg, tym trudniejsze może okazać się osiągnięcie zamierzonego efektu.

Laser frakcyjny CO2 – jakie problemy ginekologiczne rozwiązuje?

Spektrum jego działania jest bardzo szerokie i obejmuje m.in.:

  • Leczenie nietrzymania moczu – a także zapobieganie występowaniu schorzenia. W profilaktyce skuteczny okazuje się już jeden zabieg. W przypadku terapii nietrzymania moczu natomiast najlepsze efekty uzyskuje się dzięki serii zabiegów.
  • Obkurczanie i nawilżanie ścianek pochwy, rewitalizacja okolic intymnych. Strefy intymne podlegają takiemu samemu wpływowi czasu, jak skóra twarzy. Z wiekiem tracą jędrność i witalność. Poprawa napięcia przekłada się również na jakość doznań seksualnych.
  • Plastykę warg sromowych mniejszych i większych. Kształt warg sromowych i ich wielkość ma ogromny wpływ na codzienną jakość i komfort życia, a także na zdrowie. Zbyt duże mogą powodować dyskomfort i częste otarcia czy uszkodzenia, prowadzące do stanów zapalnych. Zbyt małe – nie zapewniają dostatecznej ochrony dróg rodnych, co może przekładać się na nawracające infekcje. Dzięki laserowi pacjentki mogą skorygować kształt i wielkość warg sromowych.
  • Przebarwienia okolic intymnych, w tym okolic odbytu to wstydliwa przypadłość. Zakłopotanie, kompleksy przekładają się na zmniejszone libido, mniejszą ochotę na seks. Dzięki laseroterapii pacjenci mogą skutecznie rozprawić się z tym problemem, co wpływa na poprawę komfortu ich życia!
  • Przywrócenie właściwego odczynu PH pochwy, kluczowego w profilaktyce schorzeń i stanów zapalnych
  • Zwiększenie nawilżenia pochwy, co przekłada się nie tylko na jakość doznań, ale również zmniejszenie ryzyka otarć, uszkodzeń i infekcji.

Dlaczego warto wykonać zabieg laserem frakcyjnym CO2 po porodzie?

Przede wszystkim jest to zabieg rekomendowany pacjentkom po trudnym porodzie naturalnym. W tym przypadku ma działanie liftingujące i obkurczające ścianki pochwy. Jednocześnie procedura zmniejsza również ryzyko uszkodzeń przy ewentualnym kolejnym porodzie.

Laser frakcyjny CO2 – cztery najczęstsze powikłania po zabiegu

Jak działa laser frakcyjny CO2? Światło lasera frakcyjnego CO2 ablacyjnego wnika w skórę i jest pochłaniane przez zawartą w niej wodę.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.