fbpx

Które aminokwasy najskuteczniej odmładzają skórę?

Autor Magdalena Błaszczak
amino age

Nieinwazyjny zabieg soft liftingu skóry daje spektakularne efekty, jeśli do jego przeprowadzenia został wykorzystany preparat z odpowiednio dobraną mieszanką aminokwasów. W połączeniu ze skoncentrowanym kwasem hialuronowym aminokwasy stymulują produkcję kolagenu, zagęszczają skórę i unoszą tkanki – dlatego odmładzająca terapia aminokwasowa to coraz mocniejszy trend w medycynie estetycznej.

marta

Marta Szudzińska-Petryk

dyrektor generalna Dives Med

Odmładzająca moc aminokwasów

W procesie starzenia się skóry istotnym elementem jest zmniejszenie produkcji kolagenu i elastyny, za co odpowiada malejąca z wiekiem liczba fibroblastów. By spowolnić, a nawet na jakiś czas zatrzymać to działanie, skóra potrzebuje wsparcia odpowiednych składników aktywnych, wśród których udowodnioną skuteczność mają aminokwasy (przyspieszają regenerację oraz zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się komórek) połączone z kwasem hialuronowym. Ten koktajl intensywnie rewitalizuje skórę, intensyfikuje w niej procesy naprawcze, przywraca jej blask, jędrność i młodzieńcze napięcie. Wpływa także na zwiększoną gęstość skóry. Jednym z produktów sprawdzających się w odmładzającej terapii aminokwasowej  jest Amino Age Dives Med.

Jak działa terapia aminokwasowa Amino Age Dives Med

Amino Age Dives Med to zaawansowany koncentrat do mezoterapii mikroigłowej.

 • Formuła zawiera precyzyjnie skomponowaną mieszankę aminokwasów o działaniu odmładzającym – Alanine, Histidine, Isoleucine, Arginine, Leucine, Methionine, Threonine, Tryptophan, Phenylalanine, Valine, Lysine, Glycine, Glutamine, Proline – i jest wzbogacona w niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym.
 • Wysokie stężenie kwasu hialuronowego sprawia, że produkt podtrzymuje optymalne nawodnienie skóry i przeciwdziała jej starzeniu.
 • Kompozycja uzupełnia niedobór naturalnie występującego w skórze HA, dzięki czemu wypełnia zmarszczki od wewnątrz i redukuje linie powstałe w wyniku odwodnienia.
 • Odpowiednio dobrana sekwencja aminokwasów wspomaga syntezę kolagenu i elastyny, co skutkuje wyraźnym zwiększeniem zagęszczenia i napięcia skóry.

Spektakularne rezultaty terapii aminokwasowej

Dzięki odmładzającej terapii aminokwasowej przeprowadzonej preparatem Amino Age Dives Med następuje głęboka restrukturyzacja tkanek, podniesienie poziomu ich nawilżenia i wypełnienia, co w widoczny sposób poprawia strukturę skóry. Zmarszczki się wygładzają, a twarz odzyskuje młodzieńczą objętość i witalność. Preparat można  wykorzystywać do zabiegów na twarz, szyję, dekolt, dłonie. Wskazaniem do przeprowadzenia terapii aminokwasowej jest skóra dojrzała, atroficzna albo mocno odwodniona. Zabieg skutecznie niweluje także oznaki fotostarzenia, jest więc polecany do rewitalizacji po urlopie, w czasie którego skóra była poddana intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne.

Jak wygląda terapia aminokwasowa Amino Age Dives Med

Do uzyskania widocznych i długotrwałych efektów należy wykonać serię 4-6 zabiegów, w odstępach co 2-3 tygodnie. Zaleca się, by nie przekraczać 3 ml produktu na obszar zabiegowy. Po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta, ale po kilku-kilkunastu godzinach podrażnienie mija, nie jest więc konieczna długa rekonwalescencja.

Przeciwwskazania do odmładzającej terapii aminokwasowej

 • Choroby skórne w miejscu zabiegowym,
 • ciąża i laktacja,
 • choroba nowotworowa,
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • epilepsja,
 • choroby układu immunologicznego,
 • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
 • nadwrażliwość lub alergia na jakikolwiek składnik preparatu.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.