fbpx

Jakie zabiegi medycyny estetycznej są najbezpieczniejsze dla alergików?

Autor Magdalena Błaszczak
Jakie-zabiegi-medycyny-estetycznej-sa-najbezpieczniejsze-dla-alergikow

Osoby, które cierpią na alergie, powinny unikać wstrzykiwania syntetycznych preparatów. Dużo lepsze dla nich będą naturalne formy wypełniaczy i biostymulatorów, pozyskane z ich organizmu.

Dr-Bartosz-Pawlikowski

Dr Bartosz Pawlikowski o zabiegach
dla alergików

dermatolog, lekarz medycyny estetycznej

Jakie zabiegi są najbezpieczniejsze dla osób cierpiących na alergię?

 W przypadku jakichkolwiek problemów z alergią należy zawsze w pierwszej kolejności brać pod uwagę zabiegi z wykorzystaniem preparatów autologicznych: – tłuszczu z komórkami macierzystymi,

  • osoczem bogatopłytkowym,
  • fibryną.

Na szczęście pacjent korzystający z takich zabiegów nic nie traci. Osocze bogatopłytkowe i fibryna są pozyskiwane z krwi obwodowej. Przygotowanie tych preparatów do podania nie jest czasochłonne, więc cały zabieg nie trwa zwykle dłużej, niż 30 minut.

Gdzie warto podawać te preparaty?

Osocze bogatopłytkowe i fibrynę podać można praktycznie wszędzie. 

  • Wstrzyknięcie w „dolinę łez” likwiduje cienie pod oczami i redukuje tendencję do opuchnięć, podane punktowo w zagłębienie spłyca je.
  • Podane w skórę głowy poprawia wzrost włosów, zmniejsza ich wypadanie.
  • Podane w skórę gładką stymuluje produkcję kolagenu i wyraźnie odmładza.

Jakie są zalety przeszczepu tkanki tłuszczowej?

  • Tłuszcz zawiera komórki macierzyste najlepszej jakości.
  • Pobranie tłuszczu z jakiejkolwiek okolicy i  przygotowanie komórek macierzystych jest bezbolesne.
  • Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa około 1 godziny.
  • Efekty zabiegu są spektakularne. Najczęściej zabieg wykonuje się w celu poprawy jakości skóry, a nawet w ciężkim do leczenia łysieniu androgenowym.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.