fbpx

Jakie są odwracalne i nieodwracalne techniki modelowania ust?

Autor Magdalena Błaszczak
techniki-modelowania-ust

French Lips, Cherry Lips, a może Baby Doll Lips? Najnowsze, instagramowe trendy w modelowaniu ust nie mają nic wspólnego z efektem „kaczego dzióbka”. Czym różnią się te techniki i które z nich są trwałe, a które nie?

rafal-kierach

dr n.med. Rafał Kierach

specjalista ginekologii i położnictwa, lekarz medycyny estetycznej; Centrum Medyczne KIERACH, Tychy

Techniki odwracalne

Russian Lips 

To określenie odnosi się do techniki modelowania ust kwasem hialuronowym na płasko. Polega ona na powiększeniu czerwieni ust, ale bez objętościowej korekty w sposób wypukły. Bardzo naturalny efekt, jaki daje ta technika, zawdzięczamy delikatnemu wywinięciu górnej wargi i podkreśleniu łuku kupidyna.

Baby Doll Lips

Usta Baby Doll uzyskujemy poprzez uwydatnienie łuku kupidyna kwasem hialuronowym, powiększenie środkowej części ust i wywinięcie dolnej wargi. W efekcie usta mają dziewczęcy i zmysłowy wygląd.  

French Lips (metoda francuska/paryska)

W przypadku French Lips kwas hialuronowy wykorzystywany jest do podniesienia kącików ust i łuku kupidyna. Dzięki temu usta są uwydatnione, ale w dalszym ciągu wyglądają naturalnie. Poza tym metoda ta pozwala na uzyskanie efektu dyskretnego uśmiechu, co sprawdza się w przypadku osób, którym naturalny kształt warg nadaje smutny wyraz twarzy. 

Hollywood Lips

W tej metodzie kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w górną i dolną wargę. W efekcie usta są pełniejsze, a czerwień wargowa staje się ładnie podkreślona. 

Cherry Lips

Metoda ta polega na wstrzyknięciu wypełniacza w środkowej części górnej i dolnej wargi, na kształt stykających się wisienek. Metoda Cherry Lips jest bardzo popularna w Korei.

Techniki trwałe

W przypadku trwałych technik modelowania ust wyróżniamy m.in.:

Gull Wing Lip Lift

Polega na wykonaniu nacięć wzdłuż czerwieni wargowej górnej i dolnej wargi w miejscu styku ze skórą. Następnie lekarz usuwa niewielki fragment skóry oraz podciąga i podszywa wagę do góry. Cienka blizna na granicy warg, która pozostaje po takim zabiegu, jest niewidoczna dla otoczenia. 

Bullhorn Lip Lift

W tym przypadku niewielkie nacięcia wykonuje się tuż pod nosem. Następnie lekarz usuwa pasek skóry na krawędzi nozdrzy. Niewidoczna blizna po zabiegu znajduje się na brzegu otworu nosowego. Dzięki tej metodzie można uzyskać tzw. efekt serduszka. 

Corner Lip Lift

Metoda stosowana u osób, którym zależy na podniesieniu opadających kącików ust. Polega na wycięciu skóry z okolicy zewnętrznych kącików i podciągnięciu ich do góry. W efekcie twarz wygląda na bardziej pogodną, a usta zyskują odpowiednie proporcje i kształt. 

Implanty

Jeszcze inna metoda trwałego modelowania ust polega na włożeniu pod skórę miękkich, plastycznych implantów, wykonanych z silikonu. Takie implanty są gładkie i niewyczuwalne w ustach. Wprowadza się je w tunel czerwieni wargowej poprzez nacięcia w wewnętrznym zagłębieniu kącików ust. Zabieg nie wymaga założenia szwów, a także nie pozostawia blizn. Wielkość i objętość implantów dobierana jest do potrzeb pacjentów. 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.