fbpx

Jak stosować peptydy, aby skutecznie odmładzały?

Autor Magdalena Błaszczak
peptydy

Z wiekiem ilość naturalnych peptydów w skórze maleje, dlatego zastąpienie ich syntetycznymi daje naprawdę spektakularne efekty.

agnieszka-mielnik

mgr Agnieszka Mienik o peptydach

kosmetolog, wykładowca akademicki, właścicielka Kliniki Bezpieczna Kosmetyka

W medycynie estetycznej i kosmetologii do kuracji zabiegowych bardzo często używa się peptydów tzw. nowej generacji – peptydów biomimetycznych. Są one substancjami syntetycznymi, które w doskonały sposób naśladują naturalne substancje kierujące w naszym organizmie procesami metabolicznymi. Otrzymuje się je w wyniku hydrolizy białek z udziałem enzymów proteolitycznych.

Na rynku beauty jest obecnie ok 300-350 peptydów biomimetycznych. Inne są w fazie badań lub rejestracji. Wyniki te pokazują, że rynek peptydów cały czas się rozwija i coraz więcej produktów będzie w swoim składzie zawierało te wspaniałe składniki.

Dla jakiej cery dedykowane są peptydy?

Peptydy mimo silnego działania odmładzającego o szerokim spektrum, w przeciwieństwie do np. retinolu, nie mają właściwości drażniących, dlatego mogą być dedykowane osobom z delikatną i wrażliwą skórą.

Po jakim czasie stosowania peptydów widać efekty?

  • Należy pamiętać, że na widoczny efekt działania produktu z peptydami trzeba poczekać ok 4-8 do 12 tygodni.
  • Niestety po odstawieniu efekt słabnie, dlatego ważne jest, aby w sposób nagły nie przerywać terapii peptydowej.
  • Należy pamiętać o zabiegach podtrzymujących efekty, jak również w przypadku kremów stosować je stale, bądź cyklicznie.
  • W przypadku neuropeptydów, które działają “botox like”, ważne jest ich stężenie zawarte w preparacie, w przeciwnym wypadku efektu nie będzie lub będzie bardzo słaby.

UWAGA!

Niektóre peptydy ze względu na małą cząstkę mogą penetrować w głąb skóry, często “zabierając” ze sobą inne składniki aktywne.

Z jakimi składnikami warto stosować peptydy, a z jakimi nie?

  • Kosmetyków z peptydami nie należy stosować podczas kuracji  kwasami AHA i BHA ponieważ nieodpowiednie pH może zniszczyć ich właściwości.
  • Kuracje peptydowe najlepiej działają, jeżeli stosujemy je na noc, dzień rozpoczynamy kosmetykami z antyoksydantami (którymi niektóre peptydy również są) i kremem z SPF.
  • Peptydy „lubią się z retinolem, powstaje wówczas prawdziwy “eliksir młodości”. Należy jednak pamiętać, że może być to być zbyt mocne połączenie dla osób ze skórą wrażliwą i naczynkową.
  • Świetne połączenie stanowi peptyd z ceramidami.

Natura a laboratorium – które biotechnologiczne kosmetyki są skuteczne?

Nurt „biotechnologicznego piękna” jest przyszłością preparatów kosmetycznych. Termin ten określa te składniki, które wytwarzane są w laboratorium w warunkach in vitro. Również te, które stanowią syntetyczną alternatywę składników pochodzenia naturalnego…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.