fbpx

Jak skutecznie podtrzymać i przedłużyć efekty zabiegów na cellulit?

Autor Magdalena Błaszczak
zabiegi-na-cellulit

Raz wykonana seria zabiegów na cellulit, nawet jeśli dała spektakularne efekty, nie wystarczy na zawsze. Jakimi metodami można przedłużyć rezultaty gabinetowych zabiegów? Te zalecenia pozabiegowe sprawią, że klientki będą bardziej zadowolone z wizyty w gabinecie.

Ula Krawczyk

Ula Krawczyk

mgr rehabilitacji, kosmetyczka, dietetyk kliniczny, Gabinet Kosmetyczny Klinika Bezpieczna Kosmetyka

Nawracający cellulit

Skutecznych zabiegów na cellulit jest obecnie bardzo wiele, a kilka z nich to prawdziwe kosmetologiczne hity. Należą do nich masaż próżniowo-rolkowy i fala uderzeniowa, karboksyterapia czy poprawiająca elastyczność tkanek fala radiowa. Wielu zabiegowców stosuje również terapie łączone wykorzystujące synergiczne działanie dwóch spośród tych technologii, ponieważ dają możliwość różnorodnej stymulacji tkanek, aktywując je do intensywniejszej pracy. Efekty, które udaje się uzyskać dzięki seriom zabiegów, są zwykle bardzo zadowalające, bo szybko można zobaczyć poprawę sylwetki i wygładzenie obszarów ciała dotkniętych cellulitem. Jednak „pomarańczowa skórka” to nawracający problem i raz wykonana seria zabiegów nie gwarantuje efektu na zawsze.

Domowe zabiegi antycellulitowe

By przedłużyć i podtrzymać rezultaty terapii antycellulitowej, niezwykle ważne jest przeprowadzanie zabiegów przypominających w gabinecie – ich częstotliwość ustala się indywidualnie – w zależności od potrzeb klientki. Niezbędna jest także intensywna pielęgnacja ciała przez klientkę w domu i zmiana jej niektórych nawyków. Klientka powinna mieć świadomość, że jej zaangażowanie ma tu ogromne znaczenie. Działanie antycellulitowe zabiegów przyspieszą i przedłużą następujące działanie:

  • Codzienne szczotkowanie ciała na sucho,

  • używanie celowanych kosmetyków dobrej jakości (najlepiej profesjonalnych i dobranych przez specjalistę do jej problemu),

  • odpowiednia dieta i suplementacja,

  • picie ok 2 litrów wody dziennie.

To wszystko jest niezbędne dla uzyskania i długofalowego utrzymania efektów.

Domowy zabieg na cellulit – szczotkowanie na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho to codzienna, kilkuminutowa terapia, która wyjątkowo dobrze pobudza krążenie krwi i limfy oraz otwiera skórę na aplikację substancji odżywczych z kremów. Szczotkowanie skóry odbywa się zgodnie ze schematem, od części dystalnych ciała do środka, można szczotkować brzuch i piersi. Szczotkowanie na sucho bardzo ujędrnia i wzmacnia skórę.

Zioła i suplementacja na cellulit

Klientkom zalecamy picie herbatek ziołowych bądź przyjmowanie suplementów bogatych w roślinne wyciągi stymulujące wydalanie nadmiaru wody oraz zbędnych metabolitów. To naturalne substancje, na przykłąd pokrzywa, miłorząb japoński, brzoza brodawkowata, wiązówka błotna, ekstrakt z zielonej herbaty, kofeina, wyciągi z alg.

Woda – niezbędny oręż do walki z cellulitem

Odpowiednie nawodnienie organizmu zapobiega zatrzymywaniu się wody w przestrzeniach międzykomórkowych. Woda pięknie drenuje, nawodnione ciało odpowiednio metabolizuje i utrzymuje krążenie limfatyczne. Dlatego niezbędne jest picie około 2 litrów wody, a w okresie intensywnych treningów lub latem nawet i większej ilości.

Sekrety diety antycellulitowej

Zdrowe odżywianie to podstawa dobrostanu organizmu, dlatego dieta powinna być zbilansowana, lekkostrawna i bogata w składniki odżywcze.

  • Najlepiej, by opierała się na warzywach (mają one dużo wody i błonnika roślinnego),

  • musi też zawierać odpowiednie ilości pełnowartościowych białek (to bogactwo bazowych aminokwasów, dzięki którym nasza skóra ma czynniki do budowy nowych struktur i wzmacniania gęstości),

  • warto, by menu było bogate w zdrowe tłuszcze, wpływają one na prawidłową gospodarkę hormonalną u kobiet.

Uwaga! Absolutnie niewskazane są monodiety lub duże restrykcje kaloryczne. Efekt jo-jo jest wówczas gwarantowany, bo organizm człowieka nie lubi tak radykalnych działań.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.