fbpx

Jak przygotować się do zabiegu medycyny estetycznej?

Autor Magdalena Błaszczak
zabieg
Agnieszka Mienik

mgr Agnieszka Mienik o przygotowaniu skóry do zabiegów medycyny estetycznej

kosmetolog, Bezpieczna Kosmetyka

Nawodnienie

Kluczowe jest dobre nawodnienie skóry. Nawodnienie jest ważne, bo w przypadku zabiegów aparaturowych, które przebiegają z użyciem prądu niezbędne jest nawodnienie tkanek, bo takie tkanki lepiej przewodzą. Podobnie jest z mezoterapią igłową i stymulatorami, dobrze nawodniona skóra będzie się lepiej regenerować. Pijemy więc przed zabiegami więcej wody, dobieramy suplementy witaminowe z makro i mikroelementami, można też pozażywać kolagen.

Pielęgnacja

Musimy też popracować nad strukturą i nawodnieniem samej skóry z zewnątrz, to mogą być maseczki nawilżające ( np. tygodniowa kuracja), dobry zabieg nawilżający (np. infuzja tlenowa). I też bardzo ważne jest to, żeby cały organizm był w dobrej formie, żeby nie był zaraz po kuracji antybiotykami albo po infekcji. To trochę tak jak z zachodzeniem w ciążę, trzeba być zdrowym i przygotowanym!
 

Uwaga na leki 

Nie należy zażywać leków rozrzedzających krew, szczególnie przed zabiegami z nakłuciami, bo wtedy mocniej się krwawi i zostają siniaki. Nie bierzemy leków przeciwzapalnych. Bo my tymi zabiegami wywołujemy świadomą reakcję przeciwzapalną, a lekami ją hamujemy.
 

Siniaki i obrzęki

Jeśli idzie same obrzęki i zasinienia. Sprawdzają się stosowane po zabiegu regenerujące kremy z arniką lub kofeiną, chłodzimy też te miejsca okładami z lodówki (ale nie z zamrażalki!), żeby było chłodne, ale nie za bardzo zimne. Doskonale sprawdzają się rollery jadeitowe, masaż drenujący takim rollerem lub kamieniem Guasha daje znakomite efekty. Można wcześniej je także trzymać w lodówce, co wzmocni ich dobroczynne działanie (oczywiście muszą być doskonale zdezynfekowane).
 

Witamina C

Jakieś trzy dni po zabiegu proponujemy większą dawkę witaminy C (5 000 mg przez 3-5 dni). Fibroblasty potrzebują jej do przemian i tworzenia kolagenu i elastyny. Jest również silnym antyoxydantem neutralizujacym wolne rodniki w skórze
 

Opuchlizna wokół oczu

Na opuchnięte oczy np. po fraxelu, można robić ćwiczenia, które poprawią pracę naczyń krwionośnych i limfatycznych (szybko powieki mrużymy i puszczamy).
 

Wysokie temperatury

Pamiętać należy też o unikaniu ciepła i nagrzewania skóry (np. sauna), wysoka temperatura w przypadku niektórych zabiegów np. z zastosowaniem kwasu hialuronowego zniszczy jego dobroczynne działanie (degradacja kwasu hialuronowego pod wpływem ciepła).
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.