fbpx

Jak odjąć sobie 15 lat u… dentysty?

Autor Magdalena Błaszczak
odmladzanie-usmiechu-u-dentysty
Dr Kamila Wasiluk stomatolog ortodonta

Dr Kamila Wasiluk o odmładzaniu uśmiechu

Lekarz stomatolog, ortodonta (Master of Science in Orthodontics)

Młody wygląd twarzy

Młody wygląd twarzy zależy w dużej mierze od budowy kości żuchwy i szczęki.To na nich też osadzone są miękkie tkanki. Wraz z wiekiem spłaszcza się podłoże kostne i dochodzi do stopniowego ścierania powierzchni zębów. Wargi stają się bardziej wiotkie i lekko opadają. Dochodzi również do stopniowego zaniku tkanek miękkich. Kiedy się uśmiechamy, mamy wrażenie, że zęby są coraz mniej widoczne, widać ich niewielkie części. To zdecydowanie dodaje twarzy lat. Dodatkowo z upływem czasu skraca się odcinek między nosem a brodą. Staje się to bardzo widoczne zwłaszcza w przypadku ludzi starszych, którzy używają protez. Tempo tego obniżania, jak i tempo ścierania powierzchni zębów, zależy od wielu czynników – głównie od genetyki i stylu życia. Proces ten powoduje często również dolegliwości bólowe, m.in. bolesność stawów skroniowo – żuchwowych.
 

Jaki zabieg odmładza zęby i dzięki temu całą twarz?

To przebudowa okluzji zębów. Jest to zabieg bardzo kompleksowy. Sprawia, że powracają one do dawnego kształtu i wielkości. Leczenie rozpoczyna się od pobrania wycisków i szczegółowej analizy komputerowej. Zabieg dotyczy wszystkich zębów, choć czasem można go wykonać tylko na górnej szczęce, bo ta jest bardziej widoczna. Następnie lekarz „podnosi” długości zębów za pomocą materiałów do wypełnień, albo porcelany. Na przednie zakłada licówki lub korony.
 

Ile czasu trwa procedura odmładzania zębów i jak długo się utrzymuje?

Cały zabieg trwa około miesiąca. Wymaga wielogodzinnych wizyt na fotelu stomatologicznym, ale efekt utrzymuje się bardzo długo, nawet przez 15 lat! Uśmiech jest naturalny, choć wygląda dużo młodziej, tak jak i cała twarz!

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.