fbpx

Jak działa na skórę hydroksyapatyt wapnia?

Autor Magdalena Błaszczak
hydroksyapatyt

Jest dokładnie przebadany naukowo, z ponad 1500 publikacjami w czasopiśmiennictwie medycznym. Przez lata dokładnie opracowano procedury z jego użyciem w obszarze twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ramion, pośladków. Warto go stosować powyżej 40. roku życia. Na początek wystarczy dwa razy w odstępie 3-4 miesięcy, potem raz do roku.

dr-Bozena-Czekanska

dr Bożena Czekańska o hydroksyapatycie wapnia

lekarz medycyny estetycznej

 • Produkt, którego używam w swojej pracy w 30% składa się z mikrosfer hydroksyapatytu, idealnie gładkich, o wielkości 25–45 μm.
 • Tworzą one rusztowanie, które mechanicznie stymuluje fibroblasty, bez powodowania stanu zapalnego.
 • Zawarte w mikrosferach jony wapnia i fosforu są bioidentyczne z tymi, które występują w kościach i zębach człowieka.
 • Mikrosfery tworzą sieć, która mechanicznie stymuluje fibroblasty skóry do produkcji kolagenu typu III i I oraz elastyny.
 • Stymulują również tworzenie nowych naczyń, przyspieszają tzw. turn-over skóry, czyli proces fizjologicznej odnowy naskórka.
 • To wszechstronne działanie stymulacyjne nadaje skórze sprężystość, elastyczność, jędrność, blask i świeżość.

Kiedy pojawiają się efekty po zabiegu? 

 • Drugim komponentem produktu, stanowiącym 70%, jest karboksymetyloceluloza, uzyskana syntetycznie. Daje ona natychmiastowy efekt liftingująco-wolumetryczny, widoczny od razu po zabiegu.
 • W ciągu 8–10 tygodni karboksymetyloceluloza ulega rozkładowi, ale w tym czasie wytworzona zostaje sieć kolagenu i elastyny.
 • Hydroksyapaptyt wapnia cechuje się wysokimi elastycznością i lepkością, większymi niż w przypadku usieciowanych kwasów hialuronowych. Pozwala to uzyskać bardzo dobry efekt podtrzymywania tkanek.
 • Hydroksyapaptyt wapnia pozostaje w miejscu iniekcji, nie rozprzestrzeniając się do okolicznych tkanek.

W jaki sposób można wykorzystywać hydroksyapatyt wapnia?

 • Jest termostabilny, więc można równocześnie z nim stosować urządzenia wysokoenergetyczne.
 • Możemy go używać jako produkt wypełniającostymulujący, aplikując w postaci 1,5 ml gotowego produktu za pomocą kaniuli 25 g lub 22 g.
 • Nie jest to jedyna opcja, ponieważ możemy go też traktować wyłącznie jako stymulator. W tym przypadku rozcieńczamy produkt solą fizjologiczną, najczęściej w stosunku 1:1, i używamy do stymulacji skóry twarzy i dłoni.
 • W większym rozcieńczeniu (nawet 1:5) stosujemy do stymulacji wiotkiej skóry dekoltu, szyi, ramion, ud, rozstępów.

Zalety i bezpieczeństwo terapii

Jest produktem bezpiecznym, którego efekty wypełniająco-stymulujące możemy dość dokładnie przewidzieć i na tej podstawie zaplanować proces leczenia. Można go też bezpiecznie łączyć z innymi procedurami, w czasie jednej wizyty lub w późniejszym czasie. Nie ogranicza funkcjonowania pacjenta. Stosowanie produktu z sukcesem wymaga znajomości anatomii i procedur rozcieńczania oraz dostosowania liczby zabiegów do stanu skóry pacjenta.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.