Jest dokładnie przebadany naukowo, z ponad 1500 publikacjami w czasopiśmiennictwie medycznym. Przez lata dokładnie opracowano procedury z jego użyciem w obszarze twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ramion, pośladków. Warto go stosować powyżej 40. roku życia. Na początek wystarczy dwa razy w odstępie 3-4 miesięcy, potem raz do roku.
dr Bożena Czekańska o hydroksyapatycie wapnia
lekarz medycyny estetycznej
- Produkt, którego używam w swojej pracy w 30% składa się z mikrosfer hydroksyapatytu, idealnie gładkich, o wielkości 25–45 μm.
- Tworzą one rusztowanie, które mechanicznie stymuluje fibroblasty, bez powodowania stanu zapalnego.
- Zawarte w mikrosferach jony wapnia i fosforu są bioidentyczne z tymi, które występują w kościach i zębach człowieka.
- Mikrosfery tworzą sieć, która mechanicznie stymuluje fibroblasty skóry do produkcji kolagenu typu III i I oraz elastyny.
- Stymulują również tworzenie nowych naczyń, przyspieszają tzw. turn-over skóry, czyli proces fizjologicznej odnowy naskórka.
- To wszechstronne działanie stymulacyjne nadaje skórze sprężystość, elastyczność, jędrność, blask i świeżość.
Kiedy pojawiają się efekty po zabiegu?
- Drugim komponentem produktu, stanowiącym 70%, jest karboksymetyloceluloza, uzyskana syntetycznie. Daje ona natychmiastowy efekt liftingująco-wolumetryczny, widoczny od razu po zabiegu.
- W ciągu 8–10 tygodni karboksymetyloceluloza ulega rozkładowi, ale w tym czasie wytworzona zostaje sieć kolagenu i elastyny.
- Hydroksyapaptyt wapnia cechuje się wysokimi elastycznością i lepkością, większymi niż w przypadku usieciowanych kwasów hialuronowych. Pozwala to uzyskać bardzo dobry efekt podtrzymywania tkanek.
- Hydroksyapaptyt wapnia pozostaje w miejscu iniekcji, nie rozprzestrzeniając się do okolicznych tkanek.
W jaki sposób można wykorzystywać hydroksyapatyt wapnia?
- Jest termostabilny, więc można równocześnie z nim stosować urządzenia wysokoenergetyczne.
- Możemy go używać jako produkt wypełniającostymulujący, aplikując w postaci 1,5 ml gotowego produktu za pomocą kaniuli 25 g lub 22 g.
- Nie jest to jedyna opcja, ponieważ możemy go też traktować wyłącznie jako stymulator. W tym przypadku rozcieńczamy produkt solą fizjologiczną, najczęściej w stosunku 1:1, i używamy do stymulacji skóry twarzy i dłoni.
- W większym rozcieńczeniu (nawet 1:5) stosujemy do stymulacji wiotkiej skóry dekoltu, szyi, ramion, ud, rozstępów.
Zalety i bezpieczeństwo terapii
Jest produktem bezpiecznym, którego efekty wypełniająco-stymulujące możemy dość dokładnie przewidzieć i na tej podstawie zaplanować proces leczenia. Można go też bezpiecznie łączyć z innymi procedurami, w czasie jednej wizyty lub w późniejszym czasie. Nie ogranicza funkcjonowania pacjenta. Stosowanie produktu z sukcesem wymaga znajomości anatomii i procedur rozcieńczania oraz dostosowania liczby zabiegów do stanu skóry pacjenta.
AZS to przewlekła dermatoza, z której wyrasta coraz mniej dzieci. Częściej zaczyna też dotyczyć osób po 60. roku życia. Jej leczenie stanowi duże wyzwanie dla …
Według definicji suplement to „środek spożywczy którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będącym skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy …