fbpx

Jak bezboleśnie odmłodzić pochwę o 10 lat?

Autor Magdalena Błaszczak
Jak bezboleśnie odmłodzić pochwę o 10 lat?

Nie tylko skóra twarzy wymaga rewitalizacji. Nasze miejsca intymne również się starzeją. Wystarczy jeden, bezbolesny, kilkunastominutowy zabieg, aby znowu stały się młode. Niemal jak u nastolatki. 

Dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska o odmładzaniu pochwy

Ginekolog, lekarz medycyny estetycznej, Klinika Estebelle

Jakie są objawy starzenia pochwy?

Na początek dobra wiadomość: wszystkie objawy związane ze starzeniem się pochwy możemy skutecznie modyfikować. Z wiekiem zmniejsza się elastyczność jej ścian. Mniejsze jest również nawilżenie błony śluzowej. Kobietom zależy na zabiegu, który „nie wybije” ich z codziennych obowiązków, czyli nie będzie wymagał rekonwalescencji. Takim, który poprawi też ich komfort współżycia seksualnego i wzmocni doznania. Najskuteczniejszym narzędziem jest laser CO2.

Jak się przygotować do zabiegu?

Aby poddać się zabiegowi wystarczy mieć prawidłowe wyniki cytologii z ostatniego półrocza i mieć. W aktualnym badaniu ginekologicznym nie powinny być stwierdzane nieprawidłowości, głównie chodzi o podejrzenie zmian nowotworowych.

Jak wygląda przebieg zabiegu odmładzania pochwy laserem CO2?

Przed zabiegiem pochwa zostaje znieczulona miejscowo kremem, np. z 2% lidokainą, a następnie odkażona. Do kanału pochwy zakładany jest wziernik laserowy. Umożliwia on wprowadzenie systemu doprowadzającego wiązkę laserową. Zabieg wykonuje się aplikatorem w kształcie cylindra. Jest on dobrany tak, aby równomiernie dostarczał energię lasera. Laser ogrzewa tkanki i włókna kolagenowe. Jego głowica zakończona jest adapterem, umożliwiającym 360 – stopniowe naświetlenie pochwy. Po naświetleniu całego kanału pochwy wziernik zostaje usunięty. W drugim etapie, za pomocą rękojeści umożliwiającej naświetlanie,  zabiegowi zostaje poddany przedsionek i wejście do pochwy.

Jakie jest postępowanie po zabiegu odmładzania pochwy laserem CO2?

Konieczne jest zastosowanie wstrzemięźliwości płciowej w okresie 7 dni. Zaleca się również unikanie gorących kąpieli, nasiadówek, sauny oraz ograniczenie znacznego wysiłku fizycznego.
 

Jakie jeszcze defekty może usunąć laser CO2?

Spektrum zastawania lasera CO2 jest wyjątkowo szerokie – od ogólnie pojętych procedur estetycznych – chociażby wybielanie sromu. Może być stosowany do zabiegów chirurgicznych, takich jak labioplastyka. Tym też wyróżnia się ta technologia w porównaniu z innymi urządzeniami (laser Er;YAG, HIFU, radiofrekwencja). Możemy uzyskać nim zarówno efekt termiczny jak i ablacyjny, a dodatkową zaletą jest możliwość cięcia i koagulacji.
CZYTAJ TAKŻE

Osocze bogatopłytkowe – więcej przyjemności dla Niej i dla Niego

Osocze bogatopłytkowe znajduje coraz większe i szersze zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Pomaga również intensyfikować orgazm u kobiet oraz pobudzić erekcję u mężczyzn.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.