fbpx

Osocze bogatopłytkowe – więcej przyjemności dla Niej i dla Niego

Autor Magdalena Błaszczak
Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe znajduje coraz większe i szersze zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Pomaga również intensyfikować orgazm u kobiet oraz pobudzić erekcję u mężczyzn.

Dr. Agnieszka Nalewczynska

Dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska o ginekologii i urologii estetycznej

Ginekolog – położnik, lekarz medycyny estetycznej

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Zastrzyki osoczem bogatopłytkowym już od ponad kilkunastu lat są stosowane z z ogromnymi sukcesami w wielu dziedzinach medycyny, m.in. w: chirurgii, stomatologii i ortopedii.  Są pomocne w gojeniu ran, regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia i odbudowie tkanki kostnej. W medycynie estetycznej technologię tę wykorzystuje się na potrzeby odnowy skóry w zabiegu potocznie nazwanym „wampirzym liftingiem”.  Nic dziwnego – osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg zapewnia długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, a przy tym jest całkowicie naturalny i biokompatybilny z tkankami, bez ryzyka nietolerancji i alergii.

Dla Niej – ginekologia estetyczna

Wiadomo, że przyjemność u kobiety nie jest zero jedynkowa i składa się na jej wywołanie szereg różnych, nawet codziennych sytuacji. Czasem orgazm nie jest konieczny do tego, aby seks uznać za satysfakcjonujący. Jednak większość z nas go pragnie zintensyfikować. Tu z pomocą przychodzą zabiegi z kwasem hialuronowym i osoczem bogatopłytkowym.

Powiększenie punktu G

Punkt G (Gräfenberga) został nazwany na cześć swojego odkrywcy Ernsta Gräfenberga, który w 1956 r przedstawił teorię o istnieniu wyniosłości na przedniej ścianie pochwy w odległości około 5cm od cewki moczowej.  Według Gräfenberga (który był też wynalazcą pierwszej wkładki antykoncepcyjnej) punkt ten miał mieć największe znaczenie erogenne u kobiet. Większość badaczy utożsamia go z występującym u niektórych kobiet fragmentem ściany pochwy unerwianym przez nerw sromowy. Według innych definicji jest to punkt nerwowy, w którym nerw przechodzi bardzo blisko cewki moczowej. Wielu naukowców kwestionuje obecność punktu G, gdyż zwykle jest on niedostępny badaniu z uwagi na niewielki rozmiar. Jednak prace Adama Ostrzeńskiego z Institute of Gynecology w St. Petersburg na Florydzie  jednoznacznie dowodzą jego obecności oraz znaczenia w wywoływaniu kobiecego orgazmu. Istnieje więc możliwość powiększenia i wyeksponowania tej części pochwy celem jej łatwiejszego stymulowania w trakcie stosunku. Powiększenie punktu G polega na podaniu niewielkiej ilości kwasu hialuronowego w domniemane miejsce jego obecności (czyli przednia ściana pochwy w odległości około 5cm od cewki moczowej), tak aby  docelowo powiększył się o około 100%. Należy podkreślić, że w tym wskazaniu zastosowanie kwasu hialuronowego jest zdecydowanie „off-label”

O-shot

Osocze bogatopłytkowe to autologiczny koncentrat ludzkich płytek krwi. Składa się głównie z wody (90% objętości), a także zawiera rozpuszczone białka, glukozę, minerały, hormony, płytki krwi oraz krwinki, a dodatkowo  białkowe czynniki wzrostu, które aktywnie biorą udział w stymulacji gojenia ran. Mechanizm nie został do końca wyjaśniony, ale badania laboratoryjne wykazały, że wysokie stężenie czynników wzrostu może potencjalnie przyspieszyć proces gojenia. W celu otrzymania osocza bogatopłytkowego konieczne jest odwirowanie krwi, aby oddzielić jej płytki od pozostałych składników. Następnie wykonuje się mezoterapię, linijne lub punktowe okłuwanie miejsc docelowych. Zabieg należy wykonywać w seriach – zazwyczaj jest to cykl 3 zabiegów w odstępach 1 miesiąca. Zwykle już po jednym zabiegu pacjentki odczuwają zdecydowanie większe nawilżenie pochwy, mniejszą bolesność i dyskomfort. Stosowanie PRP w zaburzeniach seksualnych jest uważane za rewolucyjne nowe, niechirurgiczne leczenie ambulatoryjne, które pomaga poprawić jakość życia seksualnego poprzez zastosowanie własnych czynników wzrostu kobiety. Wstrzykuje się go w określone obszary pochwy oraz łechtaczkę. Płyn natychmiast aktywuje regenerację tkanek, a zwiększenie odpowiedzi seksualnej jest zdecydowanie odczuwalne. Jako efekt mamy lepsze pobudzenie, silniejszy orgazm, zmniejszoną dyspareunię i zwiększone nawilżenie.

Dla Niego – urologia estetyczna

Podczas wzwodu naczynia krwionośne wypełniają się krwią, która rozprowadza tlen i substancje odżywcze. Dlatego regularne erekcje są najlepszym sposobem na to, by penis zawsze był w formie i gotowości. Wiadomo, że organ nieużywany zanika.  Złotym lekiem na długą “żywotność penisa” (tak, on tez się przecież starzeje) oraz na odwrócenie skutków złych nawyków (chociażby palenia papierosów, który to nałóg może go skrócić nawet o 1 cm!) i na znaczne wydłużenie czasu współżycia jest osocze bogatopłytkowe. Znane od lat. W internetowej biblii lekarzy ma ponad 15000 pozycji na swój temat, bo rzeczywiście działa. Na początku leczono nim głównie poparzenia oraz zwiększano odsetek przyjęć przeszczepów skóry. Działa też hamująco na wypadające włosy a ostatnio również znalazło się w kręgu zainteresowania ortopedów – którzy podają je dostawowo, aby zmniejszyć objawy łokcia tenisisty. Od kilku lat substancja ta wkroczyła również w rejony intymne. Najpierw Charles Runnles zaproponował zabieg 0-shot – czyli podanie osocza w m.in. łechtaczkę a następnie p-shot (priapus-shot) – kiedy ta substancja jest podawana w ciała jamiste prącia. Idea jest taka, że 7 ml płynnego osocza bogatopłytkowego zostaje wstrzyknięte za pomocą dwóch nakłuć w ciała jamiste. Tak by czynniki wzrostu, białka i inne cenne substancje mogły zacząć swoje działanie: czyli pobudzanie włókien kolagenowych, nowych połączeń nerwowych oraz naczyń krwionośnych. Skutkuje to zdecydowanie lepszym i mocniejszym odczuwaniem przyjemności już zaledwie po 2 tygodniach, a także mocniejszą kontrola “przedwczesnego wytrysku”. Ale na tym nie koniec. Istnieje specjalna technika podania osocza bogatopłytkowego, która potrafi wyprostować zakrzywiony członek. Zabieg praktycznie nie ma przeciwskazań, ani specjalnych obostrzeń pozabiegowych, a na efekt nie trzeba długo czekać. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie  www.priapusshot.com. W przypadku problemów z erekcją lub innych zaburzeń funkcji seksualnych, można skorzystać z wielu dostępnych kwestionariuszy. Najprostszym w użyciu jest Międzynarodowy Indeks Funkcji Seksualnych Mężczyzn. Ankieta składa się z  15 pozycji i jest przeznaczony dla mężczyzn do samooceny funkcjonowania seksualnego na przestrzeni ostatnich czterech tygodni. Umożliwia różnicowanie dysfunkcji seksualnych w obszarze erekcji, osiągania orgazmu, pożądania seksualnego, a także satysfakcji.

Pozostałe artykuły

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.