Osocze bogatopłytkowe znajduje coraz większe i szersze zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Pomaga również intensyfikować orgazm u kobiet oraz pobudzić erekcję u mężczyzn.
Dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska o ginekologii i urologii estetycznej
Ginekolog – położnik, lekarz medycyny estetycznej
Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej
Zastrzyki osoczem bogatopłytkowym już od ponad kilkunastu lat są stosowane z z ogromnymi sukcesami w wielu dziedzinach medycyny, m.in. w: chirurgii, stomatologii i ortopedii. Są pomocne w gojeniu ran, regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia i odbudowie tkanki kostnej. W medycynie estetycznej technologię tę wykorzystuje się na potrzeby odnowy skóry w zabiegu potocznie nazwanym „wampirzym liftingiem”. Nic dziwnego – osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg zapewnia długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, a przy tym jest całkowicie naturalny i biokompatybilny z tkankami, bez ryzyka nietolerancji i alergii.
Dla Niej – ginekologia estetyczna
Wiadomo, że przyjemność u kobiety nie jest zero jedynkowa i składa się na jej wywołanie szereg różnych, nawet codziennych sytuacji. Czasem orgazm nie jest konieczny do tego, aby seks uznać za satysfakcjonujący. Jednak większość z nas go pragnie zintensyfikować. Tu z pomocą przychodzą zabiegi z kwasem hialuronowym i osoczem bogatopłytkowym.
Powiększenie punktu G
Punkt G (Gräfenberga) został nazwany na cześć swojego odkrywcy Ernsta Gräfenberga, który w 1956 r przedstawił teorię o istnieniu wyniosłości na przedniej ścianie pochwy w odległości około 5cm od cewki moczowej. Według Gräfenberga (który był też wynalazcą pierwszej wkładki antykoncepcyjnej) punkt ten miał mieć największe znaczenie erogenne u kobiet. Większość badaczy utożsamia go z występującym u niektórych kobiet fragmentem ściany pochwy unerwianym przez nerw sromowy. Według innych definicji jest to punkt nerwowy, w którym nerw przechodzi bardzo blisko cewki moczowej. Wielu naukowców kwestionuje obecność punktu G, gdyż zwykle jest on niedostępny badaniu z uwagi na niewielki rozmiar. Jednak prace Adama Ostrzeńskiego z Institute of Gynecology w St. Petersburg na Florydzie jednoznacznie dowodzą jego obecności oraz znaczenia w wywoływaniu kobiecego orgazmu. Istnieje więc możliwość powiększenia i wyeksponowania tej części pochwy celem jej łatwiejszego stymulowania w trakcie stosunku. Powiększenie punktu G polega na podaniu niewielkiej ilości kwasu hialuronowego w domniemane miejsce jego obecności (czyli przednia ściana pochwy w odległości około 5cm od cewki moczowej), tak aby docelowo powiększył się o około 100%. Należy podkreślić, że w tym wskazaniu zastosowanie kwasu hialuronowego jest zdecydowanie „off-label”
O-shot
Osocze bogatopłytkowe to autologiczny koncentrat ludzkich płytek krwi. Składa się głównie z wody (90% objętości), a także zawiera rozpuszczone białka, glukozę, minerały, hormony, płytki krwi oraz krwinki, a dodatkowo białkowe czynniki wzrostu, które aktywnie biorą udział w stymulacji gojenia ran. Mechanizm nie został do końca wyjaśniony, ale badania laboratoryjne wykazały, że wysokie stężenie czynników wzrostu może potencjalnie przyspieszyć proces gojenia. W celu otrzymania osocza bogatopłytkowego konieczne jest odwirowanie krwi, aby oddzielić jej płytki od pozostałych składników. Następnie wykonuje się mezoterapię, linijne lub punktowe okłuwanie miejsc docelowych. Zabieg należy wykonywać w seriach – zazwyczaj jest to cykl 3 zabiegów w odstępach 1 miesiąca. Zwykle już po jednym zabiegu pacjentki odczuwają zdecydowanie większe nawilżenie pochwy, mniejszą bolesność i dyskomfort. Stosowanie PRP w zaburzeniach seksualnych jest uważane za rewolucyjne nowe, niechirurgiczne leczenie ambulatoryjne, które pomaga poprawić jakość życia seksualnego poprzez zastosowanie własnych czynników wzrostu kobiety. Wstrzykuje się go w określone obszary pochwy oraz łechtaczkę. Płyn natychmiast aktywuje regenerację tkanek, a zwiększenie odpowiedzi seksualnej jest zdecydowanie odczuwalne. Jako efekt mamy lepsze pobudzenie, silniejszy orgazm, zmniejszoną dyspareunię i zwiększone nawilżenie.
Dla Niego – urologia estetyczna
Pozostałe artykuły
- GINEKOLOGIA ESTETYCZNA
Terapia mikroigłowa – nowe podejście w ginekologii estetycznej
Autor PrzemekAutor PrzemekOd pewnego czasu radiofrekwencję mikroigłową wykorzystuje się także w ginekologii estetycznej. Dzięki niej można skutecznie poradzić sobie m.in. z wysiłkowym nietrzymaniem moczu pierwszego stopnia. W czym jeszcze może pomóc? …
- MEDYCYNA ESTETYCZNA
Która metoda powiększania piersi jest lepsza – podpowięziowa czy podmięśniowa?
Autor PrzemekAutor PrzemekPowiększanie piersi jest jedną z najczęściej przeprowadzanych operacji w ramach prywatnych praktyk chirurgii plastycznej. Metody powiększania biustu ewoluują od lat i jest pewne – będą się również zmieniać w przyszłości.Oprócz wyboru …