fbpx

Modelowanie ust połączone z niwelowaniem gummy smile (zdjęcia)

Autor Magdalena Błaszczak
gummy smile

Uśmiech dziąsłowy, czyli tzw. gummy smile, można skorygować w czasie zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym. Zobaczcie efekty takiego zabiegu.

Barbara-Gelo

Barbara Gelo

lekarz medycyny estetycznej, w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z chirurgii ogólnej. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Gummy smile – Częsta przyczyna kompleksów

Swobodny i niewymuszony uśmiech nie tylko dodaje twarzy uroku, ale także ją odmładza. Osoby, których uśmiech nie jest idealny, na przykład w czasie uśmiechania się zbyt mocno widoczne stają się dziąsła (tzw. gummy smile), często mają z tego powodu kompleksy. Skutkuje to tym, że starają się kontrolować swój uśmiech lub podczas śmiechu zakrywają usta. Przez takie zachowania mogą być odbierane przez otoczenie jako osoby nieszczere lub nienaturalne. Ten estetyczny defekt bardzo łatwo zniwelować dzięki użyciu toksyny botulinowej. Inną metodą, za pomocą której można osiągnąć podobny efekt, jest zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym.

Czym jest gummy smile

Problematyczny uśmiech, za jaki wiele osób uważa gummy smile, to sytuacja, w której górna warga w czasie uśmiechu odsłania co najmniej 3 milimetry dziąseł ponad zębami. Gdy dziąsła stają się nadmiernie widoczne, powstaje zauważalna dysproporcja, która daje wrażenie, że górne zęby są zbyt krótkie w stosunku do warg i dolnych zębów. U dzieci i nastolatków uśmiech dziąsłowy można skorygować za pomocą aparatu ortodontycznego. U osób dorosłych najczęściej wybieraną metodą jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Jednak botoks oczywiście nie jest  jedynym rozwiązaniem tego estetycznego problemu.

Korekta gummy smile za pomocą kwasu hialuronowego

Barbara Gelo, lekarz medycyny estetycznej, w jednym z ostatnich postów na Instagramie zaprezentowała efekty swojej pracy nad ustami pacjentki, która zgłosiła się do niej na zabieg modelowania kwasem hialuronowym. Został przeprowadzony tak, by efekt końcowy był bardzo naturalny:
Delikatne nadanie objętości i podkreślenie konturu ust za pomocą preparatu z kwasem hialuronowym” – napisała specjalistka obok zdjęć przed i po, a w kolejnym poście pokazała, że w czasie tego samego zabiegu pacjentka zyskała nie tylko pełniejszy kształt ust, ale także udało się zniwelować uśmiech dziąsłowy:

Gummy smile, czyli uśmiech dziąsłowy, to sytuacja, kiedy podczas uśmiechu pacjent odsłania poza zębami również fragment dziąseł. Można go niwelować za pomocą toksyny botulinowej, ale czasem można się go pozbyć również przy okazji modelowania ust. Tak było w tym przypadku. Taki efekt uboczny zabiegu. Zdjęcie przed i po dwóch tygodniach od zabiegu” – wyjaśniła Barbara Gelo.

Toksyna botulinowa niweluje gummy smile

Najczęściej wykonywanym zabiegiem korygującym uśmiech dziąsłowy jest podanie toksyny botulinowej. Zabieg jest przeprowadzany u pacjentów, u których za zbytnią ekspozycję dziąseł odpowiadają nadmiernie aktywne mięśnie. Lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje wówczas botoks w okolicach skrzydełek nosa do fałdów nosowo-wargowych. Pod wpływem toksyny botulinowej mięśnie się rozluźniają, a pełny rezultat zabiegu jest widoczny po kilku, kilkunastu dniach. Efekty tej procedury utrzymują się około 6 miesięcy i po tym czasie zabieg należy powtórzyć. Najważniejsze przeciwwskazania do jego wykonania to:

  • uczulenie na toksynę botulinową,
  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • infekcje,
  • stany zapalne w okolicy nosa i ust.

Zdjęcia przed i po zabiegu: Instagram.com/@barbara_gelo

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.