fbpx

Czy Easy Fat pod oczy jest lepszy od kwasu hialuronowego?

Autor Magdalena Błaszczak
easy-fat-pod-oczy

Skutecznych i bezpiecznych zabiegów pod oczy i na górną powiekę jest nadal niewiele. Wypełnienie tzw. doliny łez nawet najlepszej jakości kwasem hialuronowym może uczulić lub wywołać niepożądane obrzęki. Bezpieczniejsze zawsze będzie wypełnienie naturalne, tj. z zawartością własnych komórek pobranych i podanych metodą lipofillingu.

Dr-Bartosz-Pawlikowski

Dr Bartosz Pawlikowski o zabiegu Easy Fat pod oczy

Dermatolog, wenerolog

Co to jest Easy Fat?

To metoda opracowana przez prof. Mario Goisis’a, którą zachwyciłem się podczas prezentacji na jednym z międzynarodowych kongresów medycyny estetycznej. Nie tylko dlatego, że sama procedura jest prosta i skuteczna. Daje ona gwarancję bardzo naturalnego efektu bez najmniejszego ryzyka powikłań, w tym alergii czy nieestetycznych”‘worków”. Z zabiegu będą w 100% zadowolone nie tylko alergiczki, ale posiadaczki doliny łez z tendencją do tworzenia się „worków” pod oczami. 

Dlaczego zabieg Easy Fat  jest lepszy od kwasu hialuronowego pod oczy?

Do tej pory zabiegi z kwasem były ryzykowne dla alergików. Głównie ze względu na nieprzewidywalny końcowy efekt.  Easy Fat nie tylko wypełnia, ale też poprawia zaburzone krążenie dolnej powieki. Niejednokrotnie spotkałem się  z ostrymi i opóźnionymi reakcjami alergicznymi na preparaty, nawet te najbezpieczniejsze, czyli zawierające czysty kwas hialuronowy. Do tego należy wziąć pod uwagę obrzęki wynikające z ciężkości oraz możliwości ucisku drobnych naczyń limfatycznych i krwionośnych w obrębie dolnej powieki. To wszystko sprowadza się do konieczności przywiązywania szczególnej uwagi właśnie do tej okolicy.

Easy Fat a alergie po podaniu kwasu hialuronowego

Na przestrzeni ostatnich 10 lat ilość pacjentów z alergiami każdego typu zwiększyła się do 20% populacji. Wynika to z faktu kontaktu z coraz większą ilością chemicznych substancji zawartych w kosmetykach oraz nadmierną uwagą przykładaną do higieny osobistej. Bardzo często alergie maja charakter nabyty, co potwierdza teorię kontaktową.  Stosując nawet te same kosmetyki przez kilka lat możemy nabyć alergię mimo, iż nie mieliśmy takiego obciążenia genetycznego, nikt w rodzinie przed nami nie chorował na choroby alergiczne. Coraz trudniej więc o zabiegi bezpieczne

Ostatnia z pacjentek po podaniu preparatu przez osobę z małym doświadczeniem z powodu ostrej reakcji alergicznej objawiającej się masywnym obrzękiem, musiała być leczona kroplówkami z kortykosteroidami oraz antybiotykiem doustnym. Leczenie trwało 10 dni i na szczęście zakończyło się powodzeniem. Niestety często, gdy dochodzi do obrzęku z powodu ucisku naczyń limfatycznych lub krwionośnych trudno jest skutecznie pomóc.

easy-fat-pod-oczy-portal-estetyczny

Easy Fat – opis zabiegu

 • Samo pobranie tłuszczu odbywa się w znieczuleniu miejscowym tumescencyjnym. Tzw. roztwór Kleina, podany zostaje kaniulą w to miejsce, skąd będzie pobierany tłuszcz.
 • Procedura pobrania tłuszczu zaczyna się po 30 min. od podania znieczulenia. Samo pobranie nie boli. Pacjentka może odczuwać dyskomfort, ale nie ból.
 • Następnie tłuszcz zostaje poddany emulgacji. Przeciskając go przez specjalny łącznik ze strzykawki do strzykawki (w przypadku oka 1.4 mm, bo nie chcemy go zbytnio zemulgować, żeby uzyskać lepsze wypełnienie), uzyskujemy płynną emulsję tłuszczową.
 • Materiał do pobrania w dolną partię oka wygląda trochę jak półpłynna margaryna do smażenia. Ma lekko żółty kolor i taką samą konsystencję.
 • Tłuszcz pobierany jest z płytkich warstw tkanki tłuszczowej, ok 1,5 cm., ponieważ to tam właśnie jest najwięcej komórek macierzystych dobrej jakości. Co ciekawe, komórki macierzyste bez względu na nasz wiek w tej warstwie pozostają niezmienne, w przeciwieństwie do innych źródeł, takich jak krew czy szpik kostny.

Ile czasu trwa zabieg Easy Fat?

Zabieg trwa ok. 1 h, z czego 30 min. pacjent leży ze znieczuleniem.

Easy Fat – efekty zabiegu

Po zabiegu okolica oczu jest obrzęknięta przez 3-7 dni. Czasami pojawiają się siniaki, które utrzymują się zwykle do 7 dni. Efekty to:

 • poprawa napięcia skóry,
 • spłycenie drobnych i średnich zmarszczek,
 • poprawa ukrwienia i przepływu limfatycznego. To ważne w przypadku tej grupy pacjentek, u której występuje tendencja do worków pod oczami, a które szczególnie źle mogłyby zareagować na wypełnianie HA (zwiększone opuchnięcia).
 • to również super zabieg na nieutrwalone worki po oczami.

Easy Fat – działanie

Pierwsze efekty widać po ok. 6-12 tygodniach. Przez ten czas komórki macierzyste z emulsji tłuszczowej wbudowują się w strukturę skóry i mobilizują tkankę do wzmożonej produkcji kolagenu. Efekt utrzymuje się do 2 lat. Podany tłuszcz nie utrzymuje się w całej objętości. Po około 12 miesiącach pozostaje go około 30%. Jednak samo wypełnienie ma drugorzędne znaczenie. Komórki macierzyste są główną ideą zabiegu, to one są odpowiedzialne za wzmocnienie struktury skóry i tkanki podskórnej bez ucisku naczyń limfatycznych i zmian w ich przepływie co skutkuje wystąpieniem obrzęków nawet po kilku miesiącach od zabiegu.

easy-fat-podoczy

Easy Fat – wskazania:

 • dolina łez,
 • worki pod oczami nieutrwalone,
 • dolina łez z tendencją do tworzenia się worków pod oczami,
 • odmładzanie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni,
 • blizny i rozstępy,
 • wiotka skóra po porodzie i opalaniu,
 • piersi rewitalizacja (wiotka skóra, rozstępy).

Wszystkie te zabiegi można łączyć z laseroterapią (2, 3 zabiegi, przy BSB – podcinanie blizn, wystarczy 1 sesja). W przypadku oka są to zwykle 2,3 sesje laserem picosekundowym, którym możemy w pełni bezpiecznie ujędrniać także powieki górne.

Ile kosztuje zabieg Easy Fat?

Koszt zabiegu: 3500 zł.  – jedna okolica, za każdą kolejną okolicę (najczęściej twarz, szyja, dekolt), dopłaca się 500 zł.

Przeciwskazania: cukrzyca, ciąża, karmienie.

Zostaw komentarz

CZYTAJ TAKŻE

Fibryna bogatopłytkowa pod oczy – wskazania, cena, efekty

Mezoterapia fibryną idealnie nadaje się do delikatnej okolicy oczu – pomaga zmniejszyć widoczność cieni pod oczami. Skóra w tej okolicy jest bardzo cienka, łatwo przez nią prześwituje siateczka naczyń krwionośnych.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.