fbpx

Dlaczego tak ważne jest odbudowanie środkowego piętra twarzy? (ZDJĘCIA)

Autor Magdalena Błaszczak
twarzy

Proces starzenia się skóry przebiega w różnym tempie i jest uzależniony od wielu czynników zewnętrznych oraz od uwarunkowań genetycznych czy hormonalnych. Oznaki tego procesu są widoczne na każdej twarzy, a kluczową kwestią w przywróceniu młodzieńczego wyglądu ma tkanka podskórna w jej środkowej części.

Barbara-Gelo

Barbara Gelo

lekarz medycyny estetycznej, w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z chirurgii ogólnej. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Objaw chronologicznego starzenia się skóry

Upływ czasu dotyczy każdego z nas, a starzenie się to immanentna cecha każdego organizmu żywego.  Jedną z oznak starzenia chronologicznego jest zanik objętości w środkowej części twarzy, co nadaje jej zmęczony i smutny wygląd. Pozostałe to: pojawienie się zmarszczek, utrata napięcia skóry i jej zwiotczenie. Skóra przesuwa się w dół, tworzą się ubytki w obrębie kości policzkowych. Jedną z najbardziej skutecznych metod odbudowy młodzieńczego kształtu twarzy jest podanie w tej okolicy wypełniacza. Ważne jest, by wypełniacz dopasował się do dynamicznych okolic twarzy, tak by wyglądała naturalnie nie tylko w spoczynku, ale też w ruchu.

  • Efekt wypełnienia jest widoczny tuż po zabiegu, twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.

  • Zabieg przywraca odpowiednie proporcje twarzy.

Efekty zabiegów w środkowej części twarzy

Jednym ze specjalistów, którzy podkreślają, jak istotne jest odbudowanie środkowej części twarzy za pomocą odpowiednio dobranego do indywidualnych potrzeb pacjenta zabiegu wolumetrii, jest Barbara Gelo, lekarz medycyny estetycznej. Specjalistka publikuje efekty zabiegów przed i po w swoich social mediach, a każdy z nich opatruje komentarzem.

instagram.com/@barbara_gelo

Odbudowanie środkowego piętra twarzy jest jednym z najczęściej zalecanych przeze mnie zabiegów. Bez odpowiedniego zajęcia się tą okolicą wykonywanie np. modelowania brody czy wypełnienia bruzd nosowo-wargowych mija się z celem. Tuszujemy problem zamiast leczyć jego przyczynę – wyjaśnia Barbara Gelo.

instagram.com/@barbara_gelo

– Efekt wolumetrii środkowego piętra twarzy. Zwróćcie uwagę jak pięknie spłyciła się dolina łez. Dolina łez jest trudnym obszarem i bardzo rzadko decyduję się w pierwszym rzucie na jej wypełnienie. Czasem uzupełnienie ubytku w obszarze policzka czy seria odpowiednio dobranej mezoterapii pozwala uzyskać fantastyczne efekty – tłumaczy specjalistka.

instagram.com/@barbara_gelo

– Nie taki diabeł straszny jak go malują. Odpowiednia kwalifikacja pacjenta do tego typu zabiegu jest kluczowa w uzyskaniu bardzo naturalnego wyglądu. U pacjentki widoczny był duży deficyt środkowego piętra twarzy, który skutkował zmęczonym i smutnym wyrazem twarzy. Dzięki wolumetrii udało nam się cofnąć czas o co najmniej kilka lat. Dodatkowo wykonałam delikatne modelowanie ust i botoks górnego piętra twarzy – napisała po zabiegu lekarz medycyny estetycznej.

instagram.com/@barbara_gelo

– Zdjęcia dzieli niecały miesiąc. Odpowiedni dobór zabiegu to klucz do naturalnego efektu – zapewnia Barbara Gelo.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.