fbpx

Biostymulatory: jakie terapie łączone najskuteczniej odmładzają skórę?

Autor Magdalena Błaszczak
Biostymulatory-polecane

Cenię różne metody biostymulacji skóry, a pytana o swoje ulubione, stawiam na technologie laserowe i wykorzystanie w procedurach urządzeń wysokoenergetycznych.

dr Kamila Stachura

dr Kamila Stachura o biostymulatorach

specjalista dermatolog-wenerolog

Trudno mi wskazać tę jedną wybraną metodę, bo z mojej praktyki jednoznacznie wynika, że najlepsze rezultaty uzyskujemy w ramach terapii łączonych, korzystając z synergii różnych technologii, urządzeń oraz preparatów, w tym biostymulatorów używanych podczas iniekcji. Terapie dobieram indywidualnie – w zależności od typu skóry, potrzeb, wieku i płci pacjenta. Tak jest również w przypadku decyzji o wyborze technologii laserowej czy rodzaju biostymulatora. Każda skóra potrzebuje innego typu biostymulacji.

Kiedy sprawdzą się lasery?

W przypadku skór problematycznych, np. z trądzikiem, lasery poza efektem stymulacji mają działanie lecznicze, z kolei terapie laserowe dla cer dojrzałych to według mnie najlepsza obecnie dostępna technologia odmładzająca. W sposób bardzo przewidywalny, za pomocą kontrolowanych mikrouszkodzeń uruchamiam procesy regeneracyjne, odnowy skóry, napływu komórek produkujących kolagen, elastynę, macierz zewnątrzkomórkową i odbudowy keratynocytów. Tu wiedza i doświadczenie lekarza okazują się kluczowe. Mamy realny wpływ na efekt końcowy – to ogromny przywilej, ale i odpowiedzialność.

Jak wygląda terapia łączona: lasery + biostymulatory?

  • Terapie łączone rozpoczynam zwykle od działania urządzeniami wysokoenergetycznymi, laserami frakcyjnymi, pikosekundowymi czy technologiami ultradźwiękowymi, które inicjują przebudowę skóry, czyli tzw. remodeling.
  • Następnie po kilku tygodniach stosuję iniekcje biostymulatorami. Te zyskały w ostatnich latach ogromną popularność.
  • W medycynie estetycznej od kilkudziesięciu lat szukamy rozwiązań, które skutecznie zahamują procesy starzenia się skóry. Obecnie mamy już duże doświadczenie w pracy z wypełniaczami, np. z biokompatybilnym kwasem hialuronowym, jednak metodą, która na przestrzeni lat zapewni nam najbardziej naturalny efekt, wydają się biostymulatory.
  • Te całkowicie biokompatybilne i biodegradowalne substancje powodują znakomity wzrost produkcji kolagenu zarówno w skórze, jak i tkance podskórnej.
  • Dają tym samym efekt naturalnego wypełnienia, a w konsekwencji odmłodzenia skóry.

Które biostymulatory są nasjkuteczniejsze?

Preparaty te można stosować zarówno na twarz, jak i ciało, w korekcji obszarów trudnych, np. pośladków, ramion, brzucha, szyi czy dekoltu.

  • Do biostymulacji twarzy najlepiej sprawdzają się preparaty z substancjami czynnymi: kwasem L-polimlekowym, polikaprolaktonem i hydroksyapatytem wapnia.
  • Z kolei w modelowaniu ciała kwas L-polimlekowy nie ma sobie równych.
  • Te procedury z powodzeniem stosujemy zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.
  • Biostymulatory iniekcyjne poprawiają gęstość, sprężystość i napięcie skóry oraz pomagają modelować ciało. 
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.