fbpx

Atelokolagen – w jaki sposób odmładza skórę? (ZDJĘCIA)

Autor Magdalena Błaszczak
estetyczmy-portal
dr-dominik-kalinowski

dr Dominik Kalinowski o atelokolagenie

stomatolog, lekarz medycyny estetycznej

Atelokolagen – heterologiczny kolagen typu I – czym jest?

Atelokolagen typu I jest pochodną kolagenu typu I, w którym usunięto telopeptydy odpowiedzialne w głównej mierze za immunogenność białka, Stąd przedrostek „atelo”. Atelokolagen w formie iniekcji może być przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała.

Jak działa atelokolagen typu I?

  • Tworzy optymalne warunki do odbudowy skóry właściwej i zawartych w niej włókien kolagenowych.
  • Stymuluje aktywność fibroblastów przyczyniając się do tworzenia kolagenu typu II.
  • Dzięki swojej bioaktywności intensywnie i wysoce skutecznie stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych.
  • Przyczynia się do poprawy gęstości, sprężystości i ogólnej kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu.

Wskazania do stosowania atelokolagenu:

  • regeneracja i odbudowa ubytków skórnych;
  • leczenie blizn;
  • redukcja zmarszczek i wiotkości skóry;
  • poprawa elastyczności i sprężystości skóry twarzy i całego ciała;
  • leczenie paradontozy.

Jak wygląda kuracja atelokolagenem?

Pełna kuracja obejmuje zazwyczaj 2 do 4 zabiegów w odstępach 14 – 21 dni. Jednak o ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz, w zależności od wieku pacjenta i stanu jego skóry. Zaleca się wykonywanie jednego zabiegu co 3 miesiące lub powtórzenie pełnej terapii po ok. 6 – 12 miesiącach.

W jakim wieku warto stosować atelokolagen?

Z zabiegu można korzystać już po 25 roku życia, profilaktycznie. W ten sposób hamuje się procesy starzenia skóry poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. W wieku dojrzałym atelokolagen pomaga przywrócić utraconą jędrność i gęstość skóry. Można go stosować leczniczo w celu redukcji rozstępów oraz blizn w każdym wieku.

Jakie obszary ciała mogą zostać poddane zabiegowi z atelokolagenem?

Można go stosować nawet w najdelikatniejszej okolicy twarzy, jak i całego ciała. Szczególnie zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, na dekolcie, szyi, brzuchu oraz na powierzchni rąk.

Czy zabieg można łączyć w czasie jednej wizyty z innymi zabiegami?

Nie zaleca się łączenia atelokolagenu w czasie tej samej wizyty z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami oraz dermabrazją. Rekomenduje się zachowanie 14-dniowego odstępu pomiędzy tymi zabiegami.

Ile czasu utrzymują się efekty po iniekcji atelokolagenem?

Uzyskane rezultaty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

UWAGA: preparatu z atelokolagenem nie należy podawać w przypadku chorób autoimmunologicznych.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.