dr Dominik Kalinowski o atelokolagenie
stomatolog, lekarz medycyny estetycznej
Atelokolagen – heterologiczny kolagen typu I – czym jest?
Atelokolagen typu I jest pochodną kolagenu typu I, w którym usunięto telopeptydy odpowiedzialne w głównej mierze za immunogenność białka, Stąd przedrostek „atelo”. Atelokolagen w formie iniekcji może być przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała.
Jak działa atelokolagen typu I?
- Tworzy optymalne warunki do odbudowy skóry właściwej i zawartych w niej włókien kolagenowych.
- Stymuluje aktywność fibroblastów przyczyniając się do tworzenia kolagenu typu II.
- Dzięki swojej bioaktywności intensywnie i wysoce skutecznie stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych.
- Przyczynia się do poprawy gęstości, sprężystości i ogólnej kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu.
Jak wygląda kuracja atelokolagenem?
Pełna kuracja obejmuje zazwyczaj 2 do 4 zabiegów w odstępach 14 – 21 dni. Jednak o ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz, w zależności od wieku pacjenta i stanu jego skóry. Zaleca się wykonywanie jednego zabiegu co 3 miesiące lub powtórzenie pełnej terapii po ok. 6 – 12 miesiącach.
W jakim wieku warto stosować atelokolagen?
Z zabiegu można korzystać już po 25 roku życia, profilaktycznie. W ten sposób hamuje się procesy starzenia skóry poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. W wieku dojrzałym atelokolagen pomaga przywrócić utraconą jędrność i gęstość skóry. Można go stosować leczniczo w celu redukcji rozstępów oraz blizn w każdym wieku.
Jakie obszary ciała mogą zostać poddane zabiegowi z atelokolagenem?
Można go stosować nawet w najdelikatniejszej okolicy twarzy, jak i całego ciała. Szczególnie zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, na dekolcie, szyi, brzuchu oraz na powierzchni rąk.
Czy zabieg można łączyć w czasie jednej wizyty z innymi zabiegami?
Nie zaleca się łączenia atelokolagenu w czasie tej samej wizyty z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami oraz dermabrazją. Rekomenduje się zachowanie 14-dniowego odstępu pomiędzy tymi zabiegami.
Ile czasu utrzymują się efekty po iniekcji atelokolagenem?
Uzyskane rezultaty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.
UWAGA: preparatu z atelokolagenem nie należy podawać w przypadku chorób autoimmunologicznych.
Współtworzą i kierują największą placówką chirurgii plastycznej w Polsce zarówno pod kątem przychodów, jak i liczby zatrudnionych chirurgów. Daria i Michał Charytonowicz mimo młodego wieku mogą się …
Medycyna estetyczna coraz odważniej wkracza do świata nastolatków w dużej mierze za sprawą treści udostępnianych w mediach społecznościowych. Jakie są regulacje prawne w gabinecie lekarskim …