fbpx

Zgrabna od zaraz

Autor Magdalena Błaszczak
modelowanie-sylwetki

Zabiegi modelowania sylwetki i redukcji cellulitu są długotrwałymi i trudnymi procesami, które wymagają od pacjentów cierpliwości i konsekwencji w działaniu. Co stoi za skutecznością technologii NuEra Tight?

Patrycja-Piechocka

Marta Kwiatkowska o efektach jakich można spodziewać się po serii zabiegów NuEra Tight

kosmetolog Centrum DER-MED Katowice,  www.dermed.pl

NuEra Tight to jedno z najnowszych urządzeń do modelowanie sylwetki i odmładzania skóry twarzy. Wykorzystuje sprawdzoną, bardzo lubianą technologię fali radiowej – jako jedyny dostępny na rynku sprzęt daje możliwość zastosowania aż pięciu częstotliwości fali radiowej. Żadne inne urządzenie nie pracuje na różnych głębokościach, dlatego ta technologia daje większe możliwości terapeutyczne. Poza różną częstotliwością fali i różną głębokością pracy NuEra Tight posiada osiem wymiennych głowic o różnej wielkości, co zwiększa skuteczność zabiegu. Mała głowica idealnie przylega do powierzchni skóry np. w okolicy oka, dzięki czemu cała jej energia trafia w miejsce zabiegowe, a nie „obok”. Większy rozmiar głowicy nadaje się do modelowania ramion, a jeszcze większy do pośladków. Możemy tak ustawiać parametry urządzenia, by zabieg był w pełni spersonalizowany.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

NuEra Tight pozwala nam skutecznie niwelować powierzchowne defekty, takie jak wiotkość skóry – to problem, z którym boryka się bardzo wiele kobiet po okresie ciąży. Zabieg ładnie napina skórę na brzuchu i ją wygładza. Wykorzystując inne parametry zabiegu możemy oddziaływać głębiej i skuteczniej zredukować tkankę tłuszczową i cellulit.

Jak dokładnie wygląda terapia? 

Jak w przypadku każdego zabiegu najpierw należy przygotować obszar zabiegowy – w przypadku NuEra Tight nakładamy specjalny balsam do radiofrekwencji. Jego zadaniem jest ochrona skóry przed działaniem wysokiej – pożądanej temperatury wytwarzanej przez urządzenie – 39-45°C. Odczucia podczas zabiegu są bardzo przyjemne. Kosmetolog zakłada elektrodę, ustawia parametry i dobiera odpowiednią głowicę. W trakcie zabiegu następuje wytworzenie ciepła endogennego w tkankach. Dzięki temu dochodzi do mikrocyrkulacji, przez co następuje odżywienie i dotlenienie tkanek. Fala radiowa stymuluję także pracę fibroblastów do produkcji kolagenu, a jak powszechnie wiadomo, to on jest swoistym rusztowaniem dla naszej skóry – odpowiada m.in. za jej sprężystość. Zabieg NuEra Tight wywołuję także zjawisko termolipolizy oraz pobudza procesy metabolizmu, a w efekcie powoduje redukcję komórek tłuszczowych.

Jakie części ciała najlepiej i najszybciej zareagują na zabieg?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od rodzaju problemu, rodzaju skóry oraz od indywidualnych cech każdego z nas. Można przyjąć, że mniejszy problem, mniejszy obszar zabiegowy to szybsze rezultaty. Większy obszar zabiegowy wymaga większa cierpliwości oraz większej liczby zabiegów. Dla przykładu – szybciej uporamy się z drobnymi zmarszczkami wokół oczu. Efekty widoczne będą niemal natychmiast, już po pierwszym zabiegu. Natomiast takie partie jak ramiona, brzuch czy uda to obszary większe z większą ilością tkanki tłuszczowej i pierwsze rezultaty będą widoczne w połowie serii zabiegowej.

Na czym polega protokół Nuologic?

 Protokół Nuologic wyróżnia NuEra Tight na tle innych urządzeń do modelowania. Daje możliwość tworzenia w pełni spersonalizowanego zabiegu, dzięki zastosowaniu indywidulanych parametrów zabiegowych. Co więcej, ustawienia te można zapisać w karcie konkretnego pacjenta. Mamy pewność, że efekty będą widoczne, a sam zabieg w pełni bezpieczny. Protokół Nuologic łączy się ze wspominaną wcześniej możliwością pracy na różnych głębokościach tkanki odpowiedniej dla danego pacjenta i jego partii zabiegowej. To tutaj ustalamy każdy szczegół zabiegu.

Co odróżnia ten zabieg od innych terapii modelujących dostępnych na rynku?

NuEra Tight jest zabiegiem bardzo bezpiecznym. Mamy tutaj stosunkowo niewiele przeciwwskazań. Co ważne, możemy go stosować prewencyjnie, by dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Seria zabiegowa w NuEra Tight jest krótka, bo obejmuje 4 – 6 zabiegów. Nie mamy tu żadnego okresu rekonwalescencji, więc spokojnie można przyjąć, że jest to zabieg lunchowy czy bankietowy – idealny, by napiąć skórę twarzy przed wielkim wyjściem. Myślę, że warto także podkreślić jeszcze raz, że NuEra Tigt to zabieg mocno spersonalizowany i ustalany pod konkretnego pacjenta.

Po jakim czasie widać efekty? Czy są one trwałe?

Osiągnięcie efektów następuje w czasie 8 – 12 tyg. Wyjątkiem będzie tutaj tzw. zabieg lunchowy w obrębie twarzy. Jego celem jest wygładzenie skóry, dodanie jej blasku na wielkie wyjście. Tutaj efekt zobaczymy od razu, jednak utrzyma się zdecydowanie krócej. Decydując się na zabiegi NuEra Tight warto pomyśleć także o odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli nam to zwiększyć oraz wydłużyć efekty po.

Czy zabieg można połączyć z innymi gabinetowymi kuracjami dla zwiększenia efektu?

NuEra Tight można wykonywać w połączeniu z innymi zabiegami np. z kultowym masażem Endermologia LPG czy kriolipolizą CoolTech, która ma na celu wymrożenie tkanki tłuszczowej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.