fbpx

To działa! Najskuteczniejsze terapie i suplementy na cellulit

Autor Magdalena Błaszczak
cellulit

Cellulit to problem wielopłaszczyznowy, dlatego najlepiej podejść do niego kompleksowo, działając bezpośrednio na komórki tłuszczowe oraz włókna tkanki łącznej. Decyzję o tym jaki schemat działania w danym przypadku będzie najskuteczniejszy podejmuje się w zależności od rodzaju cellulitu.

damian-zwolinski

mgr Damian Zwoliński o najskuteczniejszych terapiach i suplementach na cellulit

fizjoterapeuta z kliniki Dr Szczyt – Charytonowicz

Wyniki badań wskazują, że najskuteczniejsze terapie to te wykorzystujące synergiczne działanie głęboko działających ultradźwięków oraz fali radiowej. Potwierdza się to również w mojej praktyce. Zadaniem wspomnianych technologii jest wprowadzenie energii o odpowiedniej częstotliwości w głąb tkanek. Doprowadza to do lipolizy, czyli uwolnienia tłuszczu z komórek tłuszczowych, apoptozy adipocytów oraz stymulację kolagenu. W terapii zwłókniałego cellulitu zalecane jest również działanie falą uderzeniową od lat z powodzeniem wykorzystywaną w fizjoterapii. Jednak podstawą do zmniejszenia widoczności cellulitu jest odpowiedni, dopasowany do potrzeb pacjenta plan zabiegowy. Nie należy więc nastawiać się na jeden konkretny zabieg przed konsultacją.

Jakie technologie i substancje warto łączyć, aby uzyskać jak najlepsze efekty? W jakiej kolejności?

  • Najnowsze urządzenia łączą w sobie dwie technologie – ultradźwięków oraz fal radiowych. Wpływa to na redukcję tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz dodatkowo działa stymulująco na przebudowę kolagenu oraz napięcie i wygładzenie skóry.
  • Aby uzyskać najlepsze możliwe efekty wprowadzam intensywny cykl zabiegów łączonych.
  • Cotygodniowe zabiegi z wykorzystaniem technologii ultradźwięków i fal radiowych łączę z drenażem limfatycznym, wspomagającym regenerację oraz usuwanie zastojów, wykonywanym od 2 do 3 razy w tygodniu.
  • W przypadku zwłóknień oraz grudek, które powstają w wyniku długo rozwijającego się cellulitu stymulacja tkanek i układu chłonnego jest możliwa dzięki technologii fali uderzeniowej. 

Czy kosmetyki antycellulitowe działają?

Terapię możemy uzupełniać stosowaniem odpowiednich preparatów.

  • Najbardziej realny wpływ na redukcję widoczności cellulitu mają te zawierające składniki nawilżające i ujędrniające skórę oraz mające działanie przeciwobrzękowe.
  • Większość tego rodzaju produktów posiada jednak zbyt mało składników aktywnych lub zawiera jedynie śladowe ich ilości, przez co ich działanie jest znikome. Jeśli już warto wybierać tylko te wieloskładnikowe o wysokich stężeniach.
  • Najważniejszym składnikiem są ksantyny do których należy np. kofeina. W celu dobrania odpowiednich preparatów polecam pacjentom konsultację z kosmetologiem.

Jaka suplementacja pomaga zmniejszyć widoczność cellulitu? 

Obecnie najbardziej obiecujące są badania związane z przyjmowaniem suplementów z bioaktywnymi peptydami kolagenowymi (BCP). Ich działanie poprawia regenerację tkanki łącznej. W przeprowadzonych badaniach wykazano pozytywny wpływ na odnowę powiązań włókien kolagenowych i elastynowych. 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.