Cellulit to problem wielopłaszczyznowy, dlatego najlepiej podejść do niego kompleksowo, działając bezpośrednio na komórki tłuszczowe oraz włókna tkanki łącznej. Decyzję o tym jaki schemat działania w danym przypadku będzie najskuteczniejszy podejmuje się w zależności od rodzaju cellulitu.

mgr Damian Zwoliński o najskuteczniejszych terapiach i suplementach na cellulit
fizjoterapeuta z kliniki Dr Szczyt – Charytonowicz
Wyniki badań wskazują, że najskuteczniejsze terapie to te wykorzystujące synergiczne działanie głęboko działających ultradźwięków oraz fali radiowej. Potwierdza się to również w mojej praktyce. Zadaniem wspomnianych technologii jest wprowadzenie energii o odpowiedniej częstotliwości w głąb tkanek. Doprowadza to do lipolizy, czyli uwolnienia tłuszczu z komórek tłuszczowych, apoptozy adipocytów oraz stymulację kolagenu. W terapii zwłókniałego cellulitu zalecane jest również działanie falą uderzeniową od lat z powodzeniem wykorzystywaną w fizjoterapii. Jednak podstawą do zmniejszenia widoczności cellulitu jest odpowiedni, dopasowany do potrzeb pacjenta plan zabiegowy. Nie należy więc nastawiać się na jeden konkretny zabieg przed konsultacją.
Jakie technologie i substancje warto łączyć, aby uzyskać jak najlepsze efekty? W jakiej kolejności?
- Najnowsze urządzenia łączą w sobie dwie technologie – ultradźwięków oraz fal radiowych. Wpływa to na redukcję tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz dodatkowo działa stymulująco na przebudowę kolagenu oraz napięcie i wygładzenie skóry.
- Aby uzyskać najlepsze możliwe efekty wprowadzam intensywny cykl zabiegów łączonych.
- Cotygodniowe zabiegi z wykorzystaniem technologii ultradźwięków i fal radiowych łączę z drenażem limfatycznym, wspomagającym regenerację oraz usuwanie zastojów, wykonywanym od 2 do 3 razy w tygodniu.
- W przypadku zwłóknień oraz grudek, które powstają w wyniku długo rozwijającego się cellulitu stymulacja tkanek i układu chłonnego jest możliwa dzięki technologii fali uderzeniowej.
Czy kosmetyki antycellulitowe działają?
Terapię możemy uzupełniać stosowaniem odpowiednich preparatów.
- Najbardziej realny wpływ na redukcję widoczności cellulitu mają te zawierające składniki nawilżające i ujędrniające skórę oraz mające działanie przeciwobrzękowe.
- Większość tego rodzaju produktów posiada jednak zbyt mało składników aktywnych lub zawiera jedynie śladowe ich ilości, przez co ich działanie jest znikome. Jeśli już warto wybierać tylko te wieloskładnikowe o wysokich stężeniach.
- Najważniejszym składnikiem są ksantyny do których należy np. kofeina. W celu dobrania odpowiednich preparatów polecam pacjentom konsultację z kosmetologiem.
Jaka suplementacja pomaga zmniejszyć widoczność cellulitu?
Obecnie najbardziej obiecujące są badania związane z przyjmowaniem suplementów z bioaktywnymi peptydami kolagenowymi (BCP). Ich działanie poprawia regenerację tkanki łącznej. W przeprowadzonych badaniach wykazano pozytywny wpływ na odnowę powiązań włókien kolagenowych i elastynowych.
Które zabiegi na cellulit opłaca się zrobić przed latem, bo na pewno dadzą widoczny efekt? Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniej procedury zabiegowej do rodzaju cellulitu, …
Z wiekiem skóra wymaga ujędrniania. Zarówno u osób z nadwagą, jak i u szczupłych oraz tych, które narzekają na rozszerzone naczynka. Najbezpieczniej skorzystać z zabiegów …