fbpx

Synergia stomatologii i medycyny estetycznej w dolnym piętrze twarzy

Autor Przemek
Synergia stomatologii i medycyny estetycznej w dolnym piętrze twarzy

Jacek Kozłowski mówi o sobie: „Stomatolog od uśmiechu”. Upiększa uśmiechy od blisko trzech dekad – zainteresował się stomatologią estetyczną na długo przed nadejściem na nią mody. Na konferencji naukowej Off Label Experts, podczas swojego wykładu ilustrowanego bogatą dokumentacją zdjęciową, pokaże różne oblicza uśmiechu i metody jego upiększania.

dr Jacek Kozłowski

dr Jacek Kozłowski o synergii stomatologii i medycyny estetycznej

stomatolog

Jak wygląda ładny uśmiech?

Ma właściwe proporcje ust i zębów. Podczas swojego wystąpienia pokażę pacjentów z nieatrakcyjnym uśmiechem i wytłumaczę, co można z nim zrobić w gabinecie stomatologicznym. Czasem to kwestia przywrócenia młodzieńczych proporcji twarzy, a czasem profilaktyki ładnego uśmiechu, by pomimo upływającego czasu dolna część twarzy nie postarzała pacjenta.

Stomatologia estetyczna jest efektowna, ale bardzo kosztowna. Najmodniejsze i najdroższe zabiegi nie zawsze są najlepsze.

Proszę o przykład zabiegu stomatologii estetycznej, który w Pana praktyce się nie sprawdza.

Nie tyle się nie sprawdza, ile jest nadużywany. Przykładem jest neuromodulacja. Część lekarzy leczy tak zwany uśmiech dziąsłowy, czyli gummy smile toksyną botulinową. Ja zazwyczaj też, ale metod jest więcej. Toksyna jest traktowana jako złoty standard, ale nie zawsze jest wystarczająca. Podobnie w przypadku bruksizmu. Lekiem pierwszego wyboru nie powinna być toksyna botulinowa. Lekarze wychodzą z założenia, że przyczyną bruksizmu jest nadaktywnośc mięśni – żwaczy i skroniowych. Problem jest bardziej złożony – może wynikać z wad zgryzu, utraty zębów, wad postawy, stresu. Dlatego leczenie powinno być poprzedzone staranną diagnostyką. Na pierwszej wizycie nigdy nie leczę pacjenta. Szukam przyczyn jego problemu, a te są zazwyczaj złożone, więc leczenie powinno być zindywidualizowane i składać się z różnych zabiegów. Poza tym użycie toksyny botulinowej wyklucza lub bardzo utrudnia fizjoterapię stomatologiczną, która powinna być elementem terapii bruksizmu. Lekarze się nad tym nie zastanawiają, pacjenci o tym nie wiedzą. To tylko dwa przykłady, na konferencji Off Label Experts zaprezentuję więcej, zachęcając do partnerstwa i wymiany doświadczeń między lekarzami medycyny estetycznej i stomatologami.

Z jakim problemem najczęściej przychodzą pacjenci do stomatologa estetycznego?

Przychodzą po białe, równe i zdrowe zęby.

Robią licówki?

To bardzo modna stomatologia inwazyjna, która niestety może zniszczyć szkliwo. Moi pacjenci po leczeniu mają po prostu ładny, naturalny uśmiech i – co ważne – zdrowe zęby, ponieważ stosuję metody małoinwazyjne, bez licówek. Z przyjemnością obserwuję, jak w efektywny sposób można połączyć leczenie stomatoligiczne z medycyną estetyczną, która stała się moją pasją. Zapewniając pacjentom naturalne efekty bez powikłań.


W takim razie jak Pan wybiela zęby?

Nie eksperymentuję z modnymi metodami. Od blisko 30 lat stosuję wybielanie nakładkowe, współpracuję z jedną sprawdzoną firmą i mam mnóstwo wdzięcznych pacjentów z naturalnie białymi, niezniszczonymi zębami.

Jakie jeszcze zabiegi pan chętnie stosuje?

Korektę kształtu dziąseł, której efekty pokażę w swoim wystąpieniu, modeluję brodę kwasem hialuronowym, stosuję neuromodulację dolnego odcinka twarzy technikami off label. Dlatego konferencja Off label Experts jest doskonałym miejscem do zaprezentowania tego typu zabiegów i ich efektów.

Więcej informacji dotyczących tej tematyki na sobotniej sesji: Medycyna Estetyczna okiem stomatologa.

Serdecznie zapraszam Jacek Kozlowski

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.