fbpx

W jaki sposób odmładza skórę pod oczami Restylane Eyelight

Autor Magdalena Błaszczak
Restylane Eyelight

Okolica oka często stanowi duże wyzwanie dla lekarzy medycyny estetycznej. Ale drodzy lekarze, nie ma się czego bać! Odpowiednia kwalifikacja pacjenta, technika podania, a przede wszystkim – dedykowany preparat do tej okolicy to klucz do sukcesu. Co najważniejsze – ten preparat jest już dostępny – przedstawiam Restylane Eyelight.

magdalena-korwin

lek. Magdalena Korwin

okulista, okuloplastyk, specjalista chorób oczu, lekarz medycyny estetycznej,
Trener GAIN by Galderma.

Dlaczego wygląd okolicy oka jest tak ważny w odbiorze naszego wizerunku?

Oczy są zwierciadłem duszy. Jasne, bystre spojrzenie to synonim młodzieńczego wyglądu oraz dobrej kondycji całego ciała. Równie ważne jest to jaką oczy mają oprawę, czyli w jakiej kondycji jest skóra wokół nich. Atrakcyjna twarz kojarzy nam się z symetrią, gładkością, harmonijnymi liniami a także właśnie z brakiem cieni pod oczami. Dlaczego to podkreślam? Ponieważ według globalnego badania przeprowadzonego na 27 tys. respondentów, wygląd okolicy pod oczami został określony jako najczęstszy i drugi najbardziej uciążliwy problem zdaniem respondentów obu płci z różnych grup wiekowych.* To oznacza, że nasi pacjenci potrzebują odpowiedniego rozwiązania w tym zakresie!

Z czego wynika problem cieni pod oczami?

Z wiekiem wygląd okolicy oka niestety pogarsza się. Pojawia się opadanie powiek, wiotkość skóry, zmarszczki wokół oczu, cienie pod oczami, dolina łez, „worki pod oczami” – czyli przepukliny tłuszczowe. Pierwsze zmiany mogą pojawiać się nawet w okolicy 23-25 roku życia. Często cienie pod oczami są kwestią genetyczną, mogą także wynikać z czynników zewnętrznych, takich jak np. promieniowanie UV czy po prostu zmęczenie. U osób z jasną karnacją, cienką skórą, po częstej ekspozycji na promieniowanie UV pojawiają się pierwsze zmarszczki, cienie pod oczami oraz zagłębienie w części przyśrodkowej, czyli tak zwanej dolinie łez. Dodatkowe nasilenie „zasinienia” wokół oczu występuje w przypadku płytko położonej sieci naczyń powierzchownych, które przeświecają przez bardzo cienką skórę powiek, dając wrażenie zasinienia.

Co możemy z tym zrobić?

Wygląd oczu i obszaru wokół nich stanowi podstawową cechę twarzy i określa jej atrakcyjność i piękno. Ogólne zasady dotyczące symetrii, standardu, wielkości, stanowią podstawę oceny i planowania zabiegów w tym obszarze. Należy ocenić jakość skóry, proporcje powiek, brwi oraz środkowej części twarzy, biorąc pod uwagę wiek pacjenta, jego pochodzenie etniczne, płeć oraz oczekiwania. Dlatego wszelkie zabiegi skoncentrowane na tej okolicy muszą być prawidłowo dobrane do indywidualnego pacjenta i jego określonych potrzeb, a zatem spersonalizowane.

Jest dużo dostępnych rozwiązań na poprawę skóry w okolicy oka – kremy, mezoterapia… Co wybrać?

Możemy dążyć do poprawy jakości skóry, walczyć ze zmarszczkami poprzez zastosowanie neuromodulatorów. W przypadku typowego zagłębienia – czyli doliny łez – leczeniem z wyboru jest wypełnienie tej okolicy preparatem na bazie kwasu hialuronowego. W celu uzyskania optymalnego efektu, do wypełnienia doliny łez należy wykorzystać preparat o wysokim wskaźniku G’, czyli taki, który pozostanie w miejscu podania, uniesienie tkanki oraz nie będzie pochłaniał zbyt dużo wody, co pośrednio wskazuje na to, że nie będzie powodował obrzęków w tej wrażliwej okolicy.

Dlaczego dobranie produktu i jego jakość są tak istotne?

Istnieje wiele różnych produktów, które są podawane w okolicy oka, ale tak naprawdę wiele z nich nawet nie ma zarejestrowanych wskazań do stosowania w tej okolicy! Na co zwracać uwagę? Po pierwsze produkt musi mieć odpowiednie badania kliniczne, mieć wysoką jakość, ale przede wszystkim musi być dedykowany tej okolicy. Dlaczego to takie ważne? Produkt stosowany w okolicy oka nie może się przemieszczać, musi odpowiednio unieść tkanki, nie chłonąc przy tym zbyt dużej ilości wody. Właśnie dlatego produkt ma znaczenie!

Co w takim razie będzie najlepszym rozwiązaniem na usunięcie cieni pod oczami?

Idealnym wyborem będzie preparat Restylane Eyelight, który ma dokładnie te cechy, które powinien mieć preparat stosowany w okolicy oka. To o czym mówiłam przed chwilą – jest zarejestrowany do stosowania w okolicy oka, ma skuteczność potwierdzoną w badaniach klinicznych oraz wysoki profil bezpieczeństwa. To sprawia, że zabieg Restylane Eyelight jest skuteczny a jego efekty – długotrwałe i widoczne praktycznie od razu!

Nareszcie mamy konkretne, długoterminowe rozwiązanie! Czy jest ono dla wszystkich?

To my, lekarze, jesteśmy zobowiązani do tego, aby najpierw odpowiednio skonsultować i zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Restylane Eyelight będzie odpowiednim wyborem dla osób, które mają widoczną dolinę łez i cienie w okolicy powieki dolnej.

*W badaniu ankietowym uczestniczyło 27283 respondentów, różniących się pod względem regionu, pochodzenia, wieku i płci. Piśmiennictwo: Dane własne (MA-46075)

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.