fbpx

Ozonowana oliwa i olej lniany – idealne połączenie

Autor Magdalena Błaszczak
ozonowana-oliwa-ozonfix

Mgr inż. Robert Matuszewski o korzystnych właściwościach połączenia ozonu z oliwą i olejem lnianym

Ozonfix

Korzystne właściwości oliwy i oleju lnianego

Te mętne ciecze zawierają jednonasyconeh kwasy tłuszczowe. Ponadto zawierają fitosterole i ich estry, tokoferole, estry woskowe, alkohole trójterpenowe i barwniki litofilne a nawet witaminy. Posiadają właściwości przeciwdrobnoustrojowe oraz przeciwzapalne. Stosowane na skórę natłuszczają i odżywiają, a tym samym przyczyniają się do regeneracji skóry, zmiękczają i zmniejszają rogowacenie naskórka, przywracają prawidłowy skład łoju, koją podrażnienia.

Wykorzystanie ozonu w medycynie

Ozonoterapia jest stosowana wspomagająco do leczenia zakażonych ran, odleżyn, oparzeń, owrzodzeń, stanów zapalnych skóry oraz stany przewlekłego niedotlenienia tkanek. Powstający, podczas rozpadu cząsteczki ozonu, aktywny tlen atomowy nie tylko niszczy bakterie, grzyby i wirusy ale przede wszystkim natlenia tkanki oraz przyspiesza komórkowe procesy odnowy poprzez poprawę miejscowego mikrokrążenia, stymulowanie ziarniny i wzrostu tkanek czy regenerację tkanki nabłonkowej. Właściwości te sprawiły, że kosmetolodzy i dermatolodzy chętnie korzystają z metod z użyciem ozonu. Ozon jest nietrwałą alotropową odmianą tlenu i w postaci gazowej lub ozonowanej wody ulega rozpadowi w krótkim czasie od wytworzenia. Aktywność takich postaci ozonu utrzymuje się w czasie liczonym w minutach.

Ozon i oliwa/olej lniany – idealne połączenie

Do przedłużenia trwałości ozonu wykorzystano jego zdolność do łączenia z podwójnymi wiązaniami nienasyconych kwasów tłuszczowych w wyniku czego powstają ozonki, które pod wpływem wody zawartej w skórze uwalniają czynny biologicznie wolny tlen. Stosowanie oliwy/oleju lnianego jako „nośnika” ozonu daje możliwość uzyskania preparatów aktywnych biologicznie w postaci oleistej, które są łatwe w aplikacji i przenikają w głąb skóry.
Wyniki badań in vitro, przy zastosowaniu metod zwykle przystosowanych na potrzeby takich badań, potwierdzają właściwości przeciwdrobnoustrojowe preparatów z ozonem. Różnice w liczbie pozostających przy życiu komórek drobnoustrojów obserwuje się już po kilku, kilkunastu minutach kontaktu z ozonowaną oliwą/olejem lnianym. Wg moich badań, oba preparaty działają doskonale na:s.aureus, c.perfringenes, c.sporogenes, b.fragilis. Dodatkowo preparaty oparte na oleju lnianym działały na:p.aeruginosa i e.coli. Ozonowana oliwa/olej lniany niszczą grzyby chorobotwórcze na skórze, błonach śluzowych i paznokciach jak dowodzą badania PTCER.
Połączenie oliwy/oleju lnianego z ozonem daje nowe możliwości zastosowania preparatów w medycynie i kosmetologii i daje spektakularne efekty synergii działania obu składników. Ułatwia stosowanie ozonoterapii. Dzięki temu, że preparaty są jałowe można je stosować na otwarte rany. Uwalniające się jony tlenu działają natychmiast i nie uodparniają drobnoustrojów na swoje działanie. Silne działanie utleniające na histaminę, znosi  ból i świąd. Znacząco przyspiesza proces ziarninowania ran. Preparaty z powodzeniem działają antyalergicznie, dając natychmiastowy efekt.
Produkty ozonowe o odpowiedniej zawartości ozonu można stosować po inwazyjnych zabiegach niszczących naskórek. Po zbiegach medycyny estetycznej poprawiających wygląd.
Preparaty zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i ozon są doskonałymi kosmetykami do codziennego stosowania celem dotlenienia skóry. Stosowane systematycznie przynoszą spektakularne efekty.

www.ozonfix.com

POLECANE ARTYKUŁY

Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności